fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ferah Büyük Çamlıca Koleji Anadolu Lisesi

Özel Ferah Büyük Çamlıca Koleji Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/17:00
Yatılı Durumu: Yatısız
Devlet Teşviği: Yok
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Ferah Büyük Çamlıca Koleji Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Ferah Büyük Çamlıca Koleji Anadolu Lisesi , Üsküdar'da kurulmuş olan bir okuldur. Eğitim-öğretim faaliyetlerini yıllardır kaliteli bir şekilde yürüten Özel Ferah Büyük Çamlıca Koleji Anadolu Lisesi , bu alanda edindiği deneyimini Anadolu Lisesi kapsamında da devam ettirmektedir. Ortaöğretim programında, verilecek olan akademik anlamda lise eğitiminin yanında, öğrencilerine kademelendirilmiş bir üniversite hazırlık programı ve onları sosyal, sportif ve sanatsal alanlarda geliştirecek kulüpler ve etkinlikler yer almaktadır. Özel Ferah Büyük Çamlıca Koleji Anadolu Lisesi 'nde 9. ve 10. sınıflarda temel akademik eğitim verilirken, 11 ve 12. sınıflarda, öğrencilerin üniversitede seçecekleri alanlara ayrılması ile birlikte, akademik eğitime paralel, üniversite sınavlarına hazırlık eğitimi sunulur. Dersler dışında; etütler, ek dersler, eksik tamamlamaya yönelik çalışmalar ve birebir soru çözümleri yapılır. Ders dışı sosyal aktiviteler, kulüp çalışmaları, meslek atölyeleri, geziler ve spor faaliyetleriyle öğrencilerin yenilenmeleri, dinlenmeleri ve eğlenmeleri sağlanır. Özel Ferah Büyük Çamlıca Koleji Anadolu Lisesi , etkin rehberlik, danışmanlık ve kişiye özel takip sistemiyle öğrencileri üniversite hayallerine kavuştururken bir yandan da onları, gerçek yaşama, geleceğe hazırlar.
Özel Ferah Büyük Çamlıca Koleji Anadolu Lisesi 'nde 9. sınıftan itibaren öğrencilere üniversite sınavlarında başarılı olmalarını sağlayacak şekilde yoğun bir hazırlık programı uygulanmaktadır. Bu program kapsamında, öğrencilere saatleri artırılmış alan dersleri verilip, birebir öğrenci takibi, haftalık soru-çözüm takibi ve değerlendirme sınavları yapılmaktadır. Bu sınavlara bağlantılı olarak, sınav sonuçları akademik komisyonca değerlendirilmektedir. Öğrenciler ve öğretmenler sınav sonuç karnelerini ellerine aldıklarında, hangi konulardan desteğe ihtiyaç duyulduğunu kolaylıkla görebilmekte, bu konularla ilgili eksik tamamlama ve etüt çalışmaları yapılmaktadır. Yapılan etütler ile öğrenci eksikleri giderilmekte ve bir sonraki konunun daha iyi anlaşılabilmesi hedeflenmektedir.

Yorumlar

  • Mk

    Büyük Çamlıca Koleji üç ayrı kademede eğitim vermesine rağmen her kademe için ayrı tasarlanmış giriş çıkış kapıları, bahçesi ve sosyal alanları ile çevre okullardan ayrılan bir özelliğe sahip. Binanın tüm bu şartlar gözetilerek henüz yeni (5 Yıl) yapılmış olması da bunda etkili olmuş.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ferah Büyük Çamlıca Koleji Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Ferah Mah. Ferah Cad. Darıcılar Sk. No:6 Üsküdar / İstanbul
0 216 706 6889
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum