fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Koşuyolu Fen Bilimleri Anadolu Lisesi

Özel Koşuyolu Fen Bilimleri Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 14
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/18:00
Birinci Yabanci Dil: İngilizce
Yatılı Durumu: Yatısız
Devlet Teşviği: Yok
Eğitim Türü: Karma

Özel Koşuyolu Fen Bilimleri Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Koşuyolu Fen Bilimleri Anadolu Lisesi, butik eğitim hizmetinde bireye özgü çalışmalar düzenleyerek ön plana çıkmış ve bu alanda kendini kanıtlamış bir eğitim kurumudur. Kadıköy'de anadolu lisesi eğitimi sağlamakta olan bu kurum sınıf derslerine ek olarak sınava yönelik çalışmalar düzenlemektedir. Üniversiteye hazırlık döneminde daha kapsamlı çalışmalar gerektiren matematik ve Türkçe derslerine ağırlık verilerek öğrencilerin sınav başarılarını artırmayı hedeflemektedir. Kendi yayınlarını da kullanarak konu tarama testleri ve seviye tespit sınavları yapan bu kurum, öğrencilerinin eksik konularını saptayarak, hafta sonu eğitimleriyle konuları pekiştirmesi ve eksik kaldığı yerleri tamamlaması sağlanmaktadır. Aynı zamanda yabancı dil eğitimini etkin bir biçimde sürdürerek öğrencilerini okuma ve yazma konusunda bilinçlendirmektedir.
Özel Koşuyolu Fen Bilimleri Anadolu Lisesi, öğrencilerinin ilgili ve yetenekli olduğu alanları ön plana çıkarmak amacı ile çalışmalar düzenlemektedir. Öğrencilere kulüp faaliyetleri ile kültürel ve sosyal yönden gelişimleri sağlanmaktadır. Bu bağlamda okulda bulunan kapalı spor salonu, konferans salonu, bahçe, kütüphane, müzik odası, spor alanı, bilgisayar ve fen laboratuvarı imkanlarıyla öğrencilerin her alandaki gelişimlerini sağlamak amacıyla, akıl ve zeka oyunları, basketbol, voleybol, futbol, modern dans, görsel sanatlar, drama, gezi, proje kulübü, yabancı dil, dans, masa tenisi, fotoğrafçılık, jimnastik, tiyatro, sinema, piyano, bilişim, el sanatları ve satranç gibi aktiviteler ve etkinlikler düzenlenmektedir. Aynı zamanda robotik ve kodlama dersleriyle öğrencinin analitik düşünme becerisi kazanması sağlanmakta ve teknolojiyi takip eden bireyler olması amaçlanmaktadır.
Yabancı dil eğitimine önem veren bu kurum, İngilizce dersleri için dramalar düzenleyerek, okuma, yazma, dinleme ve akıcı konuşmayı geliştirmektedir. İkinci yabancı dil olarak İspanyolca dersleri veren Özel Koşuyolu Fen Bilimleri Anadolu Lisesi, öğrencilerinin dünya standartlarında bireyler olmasını amaçlamaktadır. Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde, cumhuriyetin laik ve demokratik yapısını benimsemiş, milli ve manevi değerlerine bağlı, çağdaş, yenilikçi ve üretken bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedirler.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Koşuyolu Fen Bilimleri Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Koşuyolu Mah. Mahmut Yesari Cad. No:32, Kadıköy/istanbul
0 216 706 6873
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum