fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Kozmos Yazılım Anadolu Lisesi

Özel Kozmos Yazılım Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:20
Yatılı Durumu: Yatısız
Devlet Teşviği: Yok
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Kozmos Yazılım Anadolu Lisesi Hakkında

Gelişen teknoloji çağının yetkinliklerinden biri olan yazılım ve kodlama için yeni bir okul açıldığını biliyor muydunuz ? 2017'de açılan Türkiye'nin ilk yazılım okulu olan Özel Kozmos Yazılım Anadolu Lisesi geleceğin bilgisayar mühendislerini, veri madencilerini ve bunun gibi yeni dünya mesleklerinin alt yapısını oluşturacak bireyler yetiştiriyor. Okulda geleneksel spor turnuvalarının yanı sıra E-spor dalında da turnuvalara ev sahipliği yapıp bir de öğrencilerini ödüllerle teşvik ediyor. Ulusal ve Uluslarası çözüm ortakları olan, dünya devlerinden oluşan partnerlere sahip okuldur: GOOGLE, MICROSOFT, APPLE, CRYPTTECH, ESET, UNITY, TÜRKİYE TEKNOLOJİK GRUP ve YAZED. Kosmoz Yazılım Anadolu Lisesi verdiği eğitimin etkinlik ve yekinliklerinin yeterliliği için her yıl kontenjanı 350 öğrenci ile sınırlı olup öğrencilere mülakat ( Tutku Bursu), kız öğrencilere Pozitif Destek ve TEOG Başarı Bursu vermektedir. 9 ve 10. Sınfıta yoğun Uluslararası İngilizce eğitimi verir. Özel Kozmos Yazılım Anadolu Lisesi 'nde öğrettikleri yazılım dillerinin sertifiklarını da öğrencilerine sağlarken yetkinliklerini daha fazla geliştirebilmeleri için teknoloji şirketlerinde staj olanağı sağlanır.Tek cümleyle özetlersek: Üretimin dijitalleşmesi, yazılımla birlikte üretim hatlarının dijital dönüşümü olan Endüstri 4.0' a birey hazırlamak asıl amaçlarıdır. Ayrıca kariyer merkezi; mezun olduğunda çok çeşitli iş bulma seçenekleri bulunmaktadır. Hafta sonu ekstra programlar; tekno-kulüpler, yabancı dil çalışmaları, workshops programları uygulanmaktadır. 11 ve 12. Sınıflarda YGS-LYS hafta sonu hazırlık kursları verilmektedir. 11.Sınıfta SİBER GÜVENLİK, VERİTABANI, INDIEGAMES DEVELOPMENT, MOBİL UYGULAMALAR, WEB YAZILIM VE TASARIM bölümlerinden birinde uzmanlaştığınız okuldur.

 • HK

  Ben 2 yıldır bu okulda çalışan bir öğretmenim. Daha önce birçok özel kurumda görev yaptım. Açıkça söyleyebilirim ki bu kurum kendisini geliştirmek isteyen her öğrenci ve öğretmen için ideal bir yer. Gerek öğrencilerimle, gerek öğretmen arkadaşlarımla, gerek yönetim ekibiyle, gerekse de diğer personellerle aile gibi ortamımız var. Burada olmaktan çok mutluyum. Okulun öğrenmeyi destekleyici birçok alanı var. Özellikle yazılım ve robotik alanlarında kariyer planlayan gençler için ideal çalışma ortamları tasarlanmış. Okulun içinde gezinirken bile her bir yerinde gördüğümüz ingilizce ve türkçe posterler gençlere motivasyonu destekliyor. Üstelik yeni nesil E-Spor odası öğrencilerin favori mekanlarından. Bilgisayar laboratuarlarında verilen grafik tasarım, sosyal medya, web tasarım, siber güvenlik gibi derslerin yeni dünya kazanımları için önemli olduğunu düşünüyorum. Tüm öğretmen arkadaşlarımızla öğrencilerimizin gelişimi için sürekli olarak çalışıyor, öğrencilerimizle olan iletişimimizi okulun dışına da taşırıyoruz. Çünkü bizler biliyoruz ki öğretmen-öğrenci bağı kurulmadan verilen eğitim tam anlamıyla başarıya ulaşamaz.

 • Kozmos... adından da anlaşılacağı gibi farklı bir okul. Okulu uzaktan ilk gördüğünüzde ne demek istediğimi anlayacaksınız. rengarenk kocaman bir okul! Bizim alıştığımız hapishane görünümlü bir okul değil asla. dışı gibi içi de rengarenk. Kurumun ilk amacı da bu zaten. Özgür düşün! Farklı ol! birebir tanık olduğum çok şey var: mesela öğretmen öğrenci ilişkileri... sanki ailelerinden biri gibi davranıyorlar çocuklara ama çocuklar da bir o kadar saygılı - ki bence bu en zorudur-Tebrikler Kozmos... eğitime gelince, gerek Erasmus projeleri, gerek yazılım çalışmaları, gerek konferansları, seminerleri, gerek tiyatro çalışmaları gibi sanatsal faaliyetleri ile bomba gibi bir okul Kozmos. Tüm çalışanları, yönetimi, idari kadroyu ve öğretmenleri kutluyorum. Kızımın bu okulda bulunması büyük şans.

 • FO

  Herkesin somut projeler ürettiği her fikrin önemle alınıp start verildiği bunun yanısıra her öğrencinin kendini bulduğu bir eğitim modeli mevcut. Yazılımla beraber sosyal ve kültürel etkinliklerle bir öğrencinin gelişiminde istediğini yapabilme ve mutlak başarıyı elde edebilme sürecine girmesi öğrenciyi lise zamanlarında herşeyin başarabilinir bir düzende olduğunu anlayacağı bir eğitim sistemi. O yüzden mutlaka bir öğrenci gözüyle bu okula bakmak gerekir. Başarının aslında sadece teorik eğitimde kalmadığını pratikleştirip somut ve elde tutulur projeler ile ülkesine layık bir öğrenci olduğunuzu göreceksiniz.

 • Pc

  Öğretmen kadrosu çok başarılı ve öğrencilerin arası hocalarla çok iyi olması da ayrı bir avantaj. Erasmusplus projeleri oldukça fazla :)

 • AB

  Branşı Bilişim Teknolojileri olan bir öğretmen olarak Türkiyede yazılım alanında böyle bir okulun bulunması geleceğe yön verecek ve çağımıza uyum sağlamak isteyen öğrenciler için paha biçilmez buluyorum. Hatta bir klişe olarak keşke ben de lise dönemlerimde de bu imkanlara sahip olabilseydim diyorum. Bölüm ayırımları ve müfredatı incelendiğinde her genç burada kendini geliştirmek için imkan bulacaktır.

 • AA

  Eski okulunda okula gitmek istemiyordu. Kozmos da sabahları kendisi kalkıp okula gidiyordu.Korana herşeyi alt-üst etti.Ama uzaktan eğitimlere devam ediyorlar.

 • AU

  Kendim yazılımcı bir veli olarak ve geleceğin yazılım ile şekilleneceğini bilerek çocuğumu Kozmos Yazılım Anadolu Lisesine gönderdim. Yazılım alanında kendilerine rakip çıkacak başka bir okul tanımıyorum. Yazılımın yanında bir de Anadolu Lisesi programı uyguluyorlar. Ayt tyt çalışmaları çok iyi. Öğrencimin derste olup olmaması, öğrencim hakkında herhangi bir durumu anında benimle paylaşıyorlar. İletişimleri tam bir aile ortamını sağlıyor. Hepsine teşekkür ederim. Düşünen tüm velilere şiddetle tavsiye ederim.Yok

 • İÖ

  Çağımızın gözde meslekleri olan yazılım uzmanlığı, reklam ve tasarım ile ağ ve sistem güvenliği uzmanlığı mesleklerini, sektörün bilgili ve başarılı isimleri tarafından üst düzey seviyede öğretildiği bir kurum. Çocuğunun çağdaş bir meslekte başarılı bir şekilde çalıştığını ve hayatını kazandığını görmek isteyen veliler, ki bunu hepimiz istiyoruz, mutlaka bu okula baş vurmalılar

 • FY

  Kozmos Anadolu lisesi kurulduğu günden beri kaliteden ödün vermeden gelişimini sürdürüp en güncel teknolojiler ile eğitim de daima öncü olma yolunda hızla ilerlediğini görüyorum.Kozmos Lisesi öğrencilerinin aynı zaman da yazılım eğitimi ile mezun olmalarına olanak sağlayan eğitim sistemi ile diğer okullardan ayrılmaktadır. Öğrencilerine sunduğu fiziksel, sanatsal ve sportif imkanlar ile akademik başarının yalnızca dersler ile gelmediğine inanan okul, öğrencilerine her daim ders dışı aktivitelere teşvik etmektedir. yabancı dil eğitiminde İngilizcenin yanında Almanca derslerini de müfredata dahil edilerek öğrencilerinin başka okullarda okuyan öğrencilerden bir adım önde olmalarını sağlamaktadır. Bunların yanında gerçekten çocuklar eğitim alırken çocukluklarını yaşıyorlar ben ce en önemliside bu. İyiki tanıdık iyiki hayatımıza girdin Kozmos.Başta o güzel yüreğini bu okulun kurucusuna ve tüm kadrosuna sonsuz sevgi ve saygılar sunuyorum.Ferit Yüca

 • ON

  Yazılım ,İngilizce ve Anadolu Lisesi müfredatını başarılı bir şekilde yürüten bunun yanında Erasmus plusa ait üç projeyi sürdüren aynı zamanda Avcılar ilçesindeki Harezmi eğitim modeli uygulanan tek özel okul. Anlatıldığı gibi yüksek ücretleri olmayan hatta birçok okula göre uygun eğitim ücretine sahip 350 öğrencisinden 50 ye yakını burslu olan bir okul...

 • AK

  Teorik anlatılan eğitim sistemini pratikle birleştirip somut anlamda projeler geliştiren bir okul yapısı. Artık üniversite bittikten sonra cv doldurmak yerine lisede benim cv dolu dolu gözüküyor. Yaptığım onlarca proje ile yeteneklerimi dile getirebiliyorum. Birey olduğumun farkındayım. Ekip ruhunu anladım. Kendimi özel hissedebileceğim bir çok alanım var artık çok teşekkür ediyorum.

 • AA

  Çok güzel bir okul. Samimi sıcak aile ortamı gibi öğretmenleri Güler yüzlü ilgili. Herkese tavsiye ederim

 • S

  Turkiyede örneklerinin olmasını istediğim ve çok yakından takip ettiğim bir okul. Gerek fiziki yapısı gerek eğitim kadrosu gerek ders programları olsun çok beyendiğim bir okuldur. Evet havuzu olmayabilir ama teknofestte derece almış öğrencileri var. Cana pencereye, duvara değil ciddi proje ve eğitime önem veren felsefeleri var. Ayrıca çok sağlam Erasmus projeleri olduğunu da biliyorum. 3 yıllık bir okul için 3 tane proje çok fazla ne diyelim tebrik ediyoruz. Öğrencileriyle kültür üniversitesinde yapılan farazi dava yarışmasında tanışmıştık. Sadece mühendislik değil sosyal alanlarda da iyi olduklarına şahit oldum. Hepsinin yolları açık olsun. Kozmosun gençlerinin biran önce üniversitelerde yer almasını umuyorum.

 • HA

  farklı bir eğitim anlayışı var okulun.kızım çok istekli gidiyor derslerin yanında eğleniyorlar da.hocalarıyla çok iyi anlaşıyor samimi bir ortam..önyagrılı olmamak gerek tabiiyemekler çoğu gün aynı çocuğum eve aç geliyor genelde düzeltilebilir ve daha sık deneme sınavi yapılabilir.

 • M

  Ben de Kozmos öğrencisiyim. Üniversite okur gibi Lise okuyoruz. dersler çok kaliteli ve pratiğe dayalı. Harezmi sistemini de uyguluyorlar. Daha lisedeyken yazılım projeleri, oyunlar, elektronik ve robotik eğitimler görüyoruz. Maalesef orda burda fiyatlarla ilgili yalan yanlış karalamalar ile ilgili yazılar yazmışlar ama öğrencilerin çoğu burslu ve fiyatlar da 50k falan değil gerçekleri duyunca şaşıracaksınız iletişime geçin anlatsınlar.

 • Ben okulun öğrencisi olarak okulda önemsiz bir kaç eksiklikler olmasına rağmen, öğretmenler olsun, yönetim kadrosu olsun hepsi çok güzel insanlar, öğretmenler. Öğretmenlerimiz ile hiçbir okulda olamayacağımız kadar samimi ve arkadaş gibiyiz. Ama durmamız gereken yeri de biliyoruz. Okulumuzda okulun başları ve bitişine doğru oyun turnuvaları olsun, basketbol, futbol, masa tenisi ve daha fazlası turnuvalar yapılıyor. Geziler, yıl sonu pikniği ve bir sürü etkinlikler yapılıyor. Eğitim konusunda ise öğretmenlerimiz çok iyi. Dersi iyi anlatıyorlar. Burada okumak fakat tedirgin olanlara söyleyeceğim şey ise bir gün gelip çay kahve içebilirler. :)

 • OĞLUM ÇOK İYİ BİR LİSE KAZANMASINA RAĞMEN BU OKULU SEÇTİ.BAŞTA ÇOK OLUMSUZ KARŞILADIM AMA ŞİMDİ ONU ÇOK MUTLU GÖRÜYORUM.BU DA BENİM ÖNYARGILARIMI DEĞİŞTİRDİ... GALİBA İŞİ BİLİYORLAR... BAHÇESİNİ DÜZENLEMELİ....KANTİN Bİ DE.....

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Kozmos Yazılım Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Üniversite Mahallesi, Bağlariçi Caddesi, No:29 Avcılar/istanbul
0 212 963 2081
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum