fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Pera Güzel Sanatlar Lisesi

Özel Pera Güzel Sanatlar Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/15:00

Özel Pera Güzel Sanatlar Lisesi Hakkında

Özel Pera Güzel Sanatlar Lisesi Şişli bölgesinde eğitim veren bir özel lisedir. Anadolu liseleri eğitimi verilen okulda öğrenciler, ilk sınıftan son sınıfa müzik, resim, tiyatro, bale, dans eğitimleri de almaktadır. Okulu normal bir liseden ayıran bu eğitimlerin ağırlıklı olmasıdır.
Özel Pera Güzel Sanatlar Lisesi'nde öğrencilerin alacağı eğitimin alanı, ilgili sanat dalının uzman eğiticileri tarafından ilk sınıfın öncesinde mülakatla belirlenmektedir. Sanat eğitimi ile birlikte kültür derslerine de önem gösterilen bir okuldur. Mezun olan öğrenciler tıpkı Anadolu Liseleri'nden mezun olmuş gibi üniversite sınavına girebilmektedir. Sınavın ilk bölümünü tamamlayan ve barajı geçen öğrenciler özel yetenek sınavları ile üniversitelere yerleşmektedir.
Özel Pera Güzel Sanatlar Lisesi'nde üniversite sınavına yönelik çalışmalar düzenlenmektedir. Bu çalışmalara deneyimli, dinamik öğretmen kadrosu eşlik etmektedir. Bu bağlamda belirli periyotlar ile yapılan sınavlara yönelik soru ve test çözüm teknikleri, bu tekniklerin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi, konu tekrarı etütleri ile eğitimleri vermektedir. Okulda kariyer koçluğu hizmeti de sunulmaktadır. Bu hizmet dahilinde kariyer uzmanları öğrencilerin geleceğinde devam ettirmek istediği kariyer ve izleyeceği yol hakkında bilgiler vermektedir.
Bu çalışmaların yanı sıra okul yabancı dil konusuna da önem vermektedir.
Bu kurumda uluslararası platformlarda ülkemizi ve kendisini temsil edebilecek gençler yetiştirirken, 2 dil bilerek mezun etmeyi hedeflemekte ve uluslararası standartlarda birey yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu hedef bağlamında okulda birinci yabancı dil olarak İngilizce, ikincil yabancı dil olarak İtalyanca eğitimi verilmektedir.
Özel Pera Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerini çok yönde geliştirmeyi amaçlamaktadır. Atatürk'ün "Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir!" sözünü ilke edinen bu okul, kendine güveni olan, donanımlı, kendini ve ülkesini en iyi şekilde tanıtıp yüceltebilecek genç sanat insanları yetiştirmektir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Pera Güzel Sanatlar Lisesi İletişim Bilgileri

Merkez Mah. Abidei Hürriyet Caddesi, No:211, B Blok, Şişli / İstanbul
0 212 963 2076
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum