fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Saint Joseph Fransız Lisesi

Özel Saint Joseph Fransız Lisesi

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Yatılı Durumu: Yatısız
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: Fransızca

Özel Saint Joseph Fransız Lisesi Hakkında

1857 yılında Beyoğlu'nda ilk temelleri atılan Özel Saint Joseph Fransız Lisesi, 1870 senesinde Kadıköy'deki adresine taşınmıştır. Senelerin tecrübesi ve deneyimi ile öğrencilerinin ihtiyaçlarını bilmektedir. Aynı zamanda değişen ve gelişen dünya yapısını yakından takip ederek öğrencilerini çağın gerekliliklerine uygun olarak düzenlenen eğitim programları ile karşılamaktadır. Kaliteli eğitimin bir adresi halinde bulunan Özel Saint Joseph Fransız Lisesi, öğrencilerini uluslararası standartlarda eğiterek birer dünya vatandaşı statüsünde hayata hazırlamaktadır.
Kadıköy'de bulunan özel anadolu lisesi, öğrencilerinin her açıdan donanımlı bireyler olmasını sağlamak amacı ile birçok çalışma programı oluşturmaktadır. Özel Saint Joseph Fransız Lisesi, öğrencilerini yalnızca akademik olarak değil, sosyal ve kültürel alanlarda da geliştirerek, dünya görüşü olan başarılı bireyler olmasını sağlamaktadır. Yenilikçi eğitim anlayışı ile öğrencilerine çağın gerekliliklerini aktaran kurumda, öğrenciler aktif öğrenme ortamlarında bulunmaktadır. Özel lise, dönem başlangıcında her öğrenciye birer ipad tahsis etmekte ve öğrenim yılı boyunca bu ipadler eşliğinde dersler sürdürülmektedir.
Çok yönlü dil eğitimi ve yurt dışında kabul gören diplomasıyla öne çıkan Özel Saint Joseph Fransız Lisesi, Delf Sınavları'nda adını başlara yazdırmayı yıllardır başaran, Fransız okulu olmasına rağmen sadece Fransızca değil, İtalyanca ve İngilizcede de yüksek dil eğitimi vermektedir. 130 yılı geçkin tarihiyle de verdiği eğitimin başarısını defalarca kez kanıtlamıştır. Yeni normaller koşulunda da geçerliliğini koruyan 'Okulum Temiz' belgesiyle hem öğrenciye hem veliye güven vermektedir. Sosyal ve kültürel aktivitelerde çok yönlü ve gelişmiş olan Özel Saint Joseph Fransız Lisesi, bilgi yarışmaları, kültürel yurtiçi ve yurtdışı gezileri, Fransızca Tiyatro Kulübü'yle katıldıkları sanat turneleriyle öne çıkmaktadır. Sadece ders saatleri içinde verdikleri akademik eğitimlerle değil, alanında uzman kişileri söyleşi için davet ederek öğrencilere farklı kazanımlar sağlamaktadır. Türkiye'ye Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ilke ve devrimleri ışığında, üretken, yenilikçi ve çağdaş gençler yetiştirmeyi amaçlayan ve geleceğe umutla bakan bir nesil oluşturan Özel Saint Joseph Fransız Lisesi, Fransız liseleri arasında en tercih edilen liselerden biridir.

Yorumlar (3)

 • EE

  Fransız kültürünü alması adına başka yollayabileceğiniz daha iyi bir okul yok.

 • SU

  Yeri harika eğitimi çok iyi çok memnunuz.

 • YY

  Çok sayıda aydının yetiştiği bu okulda başarısızlığa yer yok.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Saint Joseph Fransız Lisesi İletişim Bilgileri

Caferağa Mahallesi, Dr. Esat Işık Caddesi, No:66/11, Kadıköy / İstanbul
0 216 706 6885
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum