fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Sancar Okulları Anadolu Lisesi

Özel Sancar Okulları Anadolu Lisesi verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:15
Yatılı Durumu: Yatısız
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Sancar Okulları Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Sancar Okulları Anadolu Lisesi kalitesiyle İstanbul’un Sultangazi ilçesinde bulunan, bilimin ışığında; akademik başarıyı ön planda tutan, koçluk eğitimi ile öğrencilerine bire bir destek sağlayan, kendinin farkına varmış ve sonraki eğitim hayatında fark yaratabilecek bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
Türkiye'nin en iyi üniversitelerini kazandırmayı hedeflemiş bir kurum olarak, lise kademesinde eğitime devam etmektedir.

15 kişilik öğrenci kapasitesiyle sabah 09.00, akşam 16.10 saatleri arasında eğitim veren bu kurumda, öğrencilere birçok imkân sunulmaktadır.

Akademik başarıya büyük önem veren bu okul, öğrencilerinin gelişme çağında olduğu kanısıyla, her öğrenciye özel ilgi ve yetenekleri dahilinde yönlendirmelerde bulunmaktadır.
Rehber öğretmenler ve psikolojik danışmanlar iş birliği ile yürütülen bu sistemde öğrencilere eğitim koçluğu ve aynı zamanda yaşam koçluğu yapılmaktadır.
Öğrencilerin kişisel problemleri, dikkat dağınıklığı, sınav heyecanı ve gelecek kaygısı gibi sorunlarına çözüm getirmektedirler.

Özel Sancar Okulları Anadolu Lisesi’nden öğrencilere düzenli olarak konu tarama testleri ve seviye tespit sınavları uygulanarak, öğrencilerin hafta sonu eğitimlerde eksik konularını tamamlamaları veya soru çözümüyle pekiştirmesi sağlanmaktadır. Öğrencilerin akademik eğitimlerine büyük önem veren bu kurum, bunun yanı sıra sosyal ve kültürel gelişimi de önemsemektedir.
Bu bağlamda okulda, konferans salonu, sanat atölyesi, bahçe, kütüphane, oyun ve spor alanı ve Laboratuvar çalışmaları “Laboratuvar Uygulama ve Kullanım Prosedürü’ ne uygun olarak bulunmaktadır. Sportif, sanatsal ve bilimsel alanlardan, tüm öğrencilerin etkin ve dengeli bir şekilde yararlanmasını sağlamak, yurt içi ve yurt dışında ortak proje çalışmaları yürütülen eğitim kurumları ve kuruluşları araştırmak ve ortak çalışmaları planlamak, okulu tercih eden veli kitlesinin en az % 80’inin tercih ettiği veli profiline uygun olmasını sağlamak gibi hedeflerle öğrencileri sorgulayan, araştıran, üreten bireyler olarak üniversite başarılarını garanti altına almayı planlamaktadır.
Tüm bu imkanlar dahilinde öğrenciler için, akıl ve zeka oyunları, basketbol, tiyatro, voleybol, futbol, gezi, yabancı dil, fotoğrafçılık, gitar, hentbol, proje kulübü, badminton, bilişim, tiyatro, koro, el sanatları, gazetecilik, masa tenisi ve satranç gibi aktiviteler ve etkinlikler düzenlenmektedir.

Okulun kantin hizmetiyle öğrencilere sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlığı kazandırılmakta ve öğrencilerin yaş grubuna göre enerji ihtiyaçlarını karşılayacağı besin değerleri hesaplanmış menüler sunulmaktadır.

Yabancı dil eğitimine de büyük önem veren Özel Sancar Anadolu Lisesi, akademik okuma, yazma ve dinleme eğitiyle beraber İngilizce drama etkinlikleriyle, öğrenciye akıcı konuşma yetkinliği kazandırmaktadır.

Başarı Bursu

Başarı Dilimi Başarı Bursu
- %0.01 %100
%0.02 - %0.3 %90
%0.31 - %0.7 %80
%0.71 - %1.69 %70
%1.7 - %3.04 %60
%3.05 - %4.2 %50
%4.21 - %8 %40
%8.01 - %12 %30

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Çoklu Zeka Modeli

- Aktif Öğrenme Sistemi

- Proje Temelli Öğrenme Eğitim Modeli

- Sınav Odaklı Eğitim Sistemi

- İşbirlikli Öğrenme Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Her sınıftan kaç şube var?

- 3

● Okulda Hangi Bölümler Mevcut?

- Eşit Ağırlık

- Sayısal

● Üniversiteye Hazırlık Sürecinde Kurs Desteği Sağlanıyor mu?

- Evet

● Mezun Olan Öğrencilerinizin Bir Üniversiteye Yerleşme Oranı Nedir?

- %70-%80

Yorumlar (12)

 • EK

  Gerek okul olarak gerekse ögretmenlerimizin hem akademik hem de kişisel ilgi,alakaları,çabaları yadsınamaz.Bunun yanında sosyal etkinlikleri büyük bir deşarj…❤️❤️

 • ME

  Okul çok güzel temiz bir okul disiplinli bide orda güzeller güzeli hocamız var o da ayrı bi güzellik katıyor okulumuza

 • Bd

  Mükemmel bir okul gittiğim için çok memnunum eğitim i etkinlikleri başlıbaşına çok kaliteli ve güzel kesinlikle tavsiye ediyorumKesinlikle kusursuz

 • Üniversite sınavına hazırlanan öğrencim için Sancar Okulları çok büyük yardımcı oldu. Güler yüzlü personel, işinde uzman öğretmen ve idari kadrosu her zaman yanımızdaydı. Teşekkürler

 • ŞP

  Sayısal okuyan kızım için çok yardımcı olarak meslek seçimleri, rehberlik, haftalı progrm ve sınava yönelik TYT AYT eğitimleri vererek çocuğumun netlerinin artmasına yardımcı olan okulumuzda olmaktan çok mutluyuzz

 • İS

  Okulumuzdan çok memnunuz öğrencilerimizle hem sınıf öğretmenlerimiz her dakika ilgileniyor hem de rehberlik servisimiz. Teşekkürler Sancar Okulları

 • ZA

  Çocuğumun üniversiteye girmesi için başta öğretmenlerimiz olmak üzere çok çaba sarf ettiler, çok güzel eğitim verdiler ve kızım istediği bölümü kazandı. Sancar Anadolu Lisesi öğretmen ve idarecilerine çok çok teşekkür ederimm

 • TA

  Üniversiteye hazırlık bakımından çok iyi eğitim vermektedir. Her hafta en az iki deneme yaparak öğrencimin gelişimine en büyük katkıyı sağlamaktadır.

 • MY

  Okulun eğitimi gayet iyi öğretmenlerin hepsi işini özveriyle yapıyorlar. Disiplinli olması ve öğrencilerin takibinin yapılmasında son derece özenliler. Ayrıca yapılan seminerler öğrencimizin geleceğe yönelik hedeflerini şekillendirmesinde çok etkili oluyor. Özellikle pandemi koşularından dolayı öğrenci sayısının az tutulması ve hijyen kurallarına uyulması tercih etmemizde etkili oldu. Öğrencimi gönül rahatlığıyla okula gönderebildiğim için Sancar okullarına teşekkür ederim.

 • Gerek öğrenciye olan ilgi ve destek gerek yenilikci ve disiplinli genç öğretmen kadrosuyla çocukların sadece derslerine değil geleceğinede önem veren bir okul, ben veli olarak sizlere çok teşekkür ederim

 • PANDEMİ SÜRECİNDE ÖDEME AKSAKLIKLARINDA HEM VELİLERİNİ SIKMAYIP HEMDE ÇOCUKLARIMIZIN EVDEN TAKİBİNİDE YAPAN HİÇ DERS KAYBI YAŞATMAYAN OKULUMUZA TEŞEKKÜR EDERİM.

 • Rd

  Gerçekten uzaktan eğitimi kusursuz bir okul olmasının yanı sıra çok iyi yabancı dil eğitimi verilmekte.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Sancar Okulları Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Cumhuriyet Mah. Bereket Sok. No:38/40, Sultangazi / İstanbul
0 212 963 2075
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum