fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Süreyyapaşa Anadolu Sağlık Meslek Lisesi

Özel Süreyyapaşa Anadolu Sağlık Meslek Lisesi verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/15:45

Özel Süreyyapaşa Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Hakkında

Yetkin Eğitim Kurumları (Hemşire Yardımcılığı Bölümü) Yetkin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Özel Süreyyapaşa Anadolu Sağlık Meslek Lisesi), Maltepe'de 2011 yılından beri eğitim öğretime devam etmektedir. Maltepe'de on yıldır meslek eğitim vermektedir, Üniversitede sağlık alanlarında %80 başarı sağlamış; öğrencilerine özel sağlık kurum ve kuruluşlarda iş bulma imkanı sağlamıştır. Mezun öğrenciler hala prestijli hastanelerde aktif olarak çalışmaktadır. Okulda hemşire yardımcılığı bölümü bulunmaktadır. Gelecekte sağlık sektöründe çalışmak isteyen öğrencilerimiz ek puan imkanıyla daha farklı sağlık alanlarına da yönelebilmektedir.
Özel Süreyyapaşa Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nin butik olması sebebiyle öğrenci sayısının az, iletişimin kuvvetli, eğitimin birebir sağlanması bakımından büyük olanak sağlamaktadır. Danışman öğretmenlerimizin desteği ile her öğrencimizin koçluk sistemi ile takip edilmesi; öğretmen - veli iletişiminin devamlılığı öncelikli hedef olarak belirlenmiştir. Böylece bu kurum; öğrenciler, veliler, öğretmenler ve idari kadroyla beraber büyük bir aile ortamı oluşturmaktadır.
Bu kurumun eğitim felsefesi disipline bağlı olarak devam etmekte ve başarıyı bu şekilde yakalamaktadır. Disiplin anlayışı korku ve tehdide değil, saygı ve sevgiye dayalıdır. Aynı zamanda ezberci eğitimden uzak, laboratuvarları ve uygulamalı eğitimleriyle modeller üzerinde çalışmalar yaparak akılda kalıcı öğrenme yöntemlerini uygulamaktadırlar. Özel Süreyyapaşa Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, öğrencilerinin sosyal ve kültürel alanlardaki gelişimini de önemseyen bu kurum çeşitli etkinlik ve aktivitelerle öğrenciye kazanım sağlamaktadırlar. Milli Eğitimin amaç ve ilkeleri doğrultusunda; sağlık meslek eğitimi vermek suretiyle, mesleğiyle ilgili yenilik ve gelişmeleri araştıran, üreten, Atatürk İlkelerine ve Cumhuriyetimizin temel değerlerine bağlı, birey ve toplum sağlığına kendisini adamış, acil durumlarda hızlı ve doğru karar verebilen, bedenen sağlıklı, güçlü, dikkatli, titiz ve soğukkanlı sağlık personeli yetiştirmeyi kendine misyon edinmiş bir kurumdur. Yekin Eğitim Kurumları (Maltepe) Gıda Teknolojisi Bölümü (Devlet Teşvikli) Gıda bilimi ve teknolojisi ; biyoloji, mühendislik ve fen bilimlerini kullanarak gıdaların nasıl üretildiği ve bozulduğu konularını incelerken, gıda teknikeri benzer bilgileri kullanarak gıda sanayisinin karşılaştığı sorunları çözmeye odaklanır. Bu sorunlar arasında gıdaların korunması, ambalajlanması, etiketlenmesi, nakliyesi, depolanması gibi başlıklar yer alır. Maltepe’de bulunan Yetkin Eğitim Kurumları 4 yıllık kolej eğitimi sonunda gördüğü çeşitli meslek derslerini son sınıfta yapacağı staj uygulamasıyla pekiştirir. Staj uygulamaları Maltepe’de bulun Yetkin Eğitim Kurumları tarafından sağlanmaktadır. Kolej seviyesinde verdiğimiz eğitimden sonra 2 yıllık Gıda Teknisyenliği için ek puan alır. Daha sonra DGS imkanıyla Gıda Mühendisliğine geçebilir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Her sınıftan kaç şube var?

- 2

● Mezun Olan Öğrencilerinizin Bir Üniversiteye Yerleşme Oranı Nedir?

- %60-%70

● Okulda Hangi Mesleki Bölümler Mevcut?

- Hemşire Yardımcılığı

● Üniversiteye Hazırlık Sürecinde Kurs Desteği Sağlanıyor mu?

- Evet

Yorumlar (18)

 • HK

  Bir okul düşünün; öğrencilerin geleceği için çabaların ardı arkası kesilmediği, her öğrenci ile ayrı ayrı ilgilenildiği, gerek disiplin, gerek özgürlükçü tutumları öğrencileri rahat hissettirdiği bir okul.Kantin.

 • MK

  Okulumuzdan çok memnunuz öğretmen kadrosu ve yabancı dil eğitimine meslek dersleri harika çocuğuma akademik olarak çok şey kazandırdı.

 • d

  Konumu açısından nezih bir yerde eğitimleri de meslekliselerine göre gayet başarılı.Kardeşimin okulu ama hepimizi bir aile olarak gören güzel bir okulumuz var.

 • m

  İki kızımı da bu okula gönderdim biri mezun oldu diğeri okuyor hala.Gayet güzel minik ama disiplinli bir okul her zaman velilerle bilgi paylaşımı yapılıyor tavsiye ederim..

 • l

  Çok kalabalık olmayan ama aktif ve sosyal bir okul.Meslek derslerinin yanında üniversite hazırlık için çocuklarla çok güzel ilgilenildi Memnunuz.

 • s

  Gayet ilgili bir okul veli -öğretmen ilişkileri de pandemi sürecinde gayet başarılı geçti.Çevre okullara göre güvenilir .

 • Nn

  Şuanda yiğenim bu okulda eğitim görmekte. Bu gelecek yıl son yılımız olucak. Öğretmenler çalışanlar çok ilgili çok disiplinli bir yer. Çok cana yakınlar ve her şekilde sizinle uzlaşmacı ve çözüm odaklı yaklaşımları var. Çok memnunuz. Rahatlıkla tavsiye edebilirim.

 • Bh

  Kardeşim bu okulda öğrenim görüyor. Çok ilgililer. Eğitimi güzel 3. Yılımız memnunuz

 • Vv

  Çok kalabalık değil. Ilgili bir okul

 • O

  Öğretmenler çok iyi. Tüm dersleri günlük hayatımıza yaşadığımız şeylere uyumlu bilgi ve örneklerle öğrenmemizi sağlıyorlar. Sağlık dersleri de çok eğlenceli geçiyor. Uygulamaları yaparak ve yaşayarak öğreniyoruz. Gezileri ve sosyal etkinlikleri de çok eğlenceli.

 • EE

  Sağlık meslek liselerini araştırırken dikkatimi çekmişti okul atmosferi çok güzel. Eğitimi diğerlerine göre daha başarılı geldi bize.Öğle arası öğrencileri dışarı çıkarmıyorlar.

 • FE

  Başlangıçta hemşire yardımcılığı bölümü olduğu için tereddüt yaşamıştık fakat daha sonra kızım üniversitede yine sağlık ile ilgili bölüm kazanınca ek puandan faydalanmış olduk. Bizim için avantajlı bir tercih oldu.Okulda sadece hemşire yardımcılığı bölümü var bu arada.

 • BK

  Kardeşim bu okulda okuyor 3.senesi ve severek gidiyor. Eğitimi başarılı öğretmenleri çok ilgili.Yalnız sabah geç kalan öğrencileri izinsiz içeri almıyorlar bu konuda çok katılar.

 • MY

  Okul Maltepede bulunan özel sağlık liselerinde en samimi olanlardan bence her an gidip çayınızı içebilirsiniz. Sizi çok güler yüzlü karşılıyorlar. Eğitimi güzel ve mezunları sağlık liselerine oranla gayet başarılı.Bina biraz eski ve küçük. Onun dışında şirin bir yer.

 • AD

  Eğitim kadrosu çocuğuma çok yardımcı oluyor, oldukça ilgililer. Oğlum da okulundan son derece memnun. En büyük avantajlarından biri de büyük bir bahçesi olması. Çocuklar nefes alıyor bari!

 • TD

  Küçük bir okul olması nedeniyle başarılı eğitim kadrosu tarafından öğrencilere bireysel olarak gerçekten ilgi gösteriliyor. Çocuğunuzun geleceği için güvenebileceğiniz bir kurum. Konumu ve metroya yakın olması da ulaşım için büyük bir artıBinası çok yeni değil ama bahçede meyve ağaçları var :)

 • Hi

  Çocuğum bu okulda okuyor çok memnunum õğretmenleri ve idaresi çocuklarla çok ilgili bu sene 2 .yilimiz her şey iyi gidiyor.

 • ÇB

  Maltepe bölgesinde en iyi sağlık meslek lisesi. En iyi öğretmenler en iyi dersler bu okulda veriyorlar. Çok memnunuz size de tavsiye ederim.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Süreyyapaşa Anadolu Sağlık Meslek Lisesi İletişim Bilgileri

Girne Mahallesi. Atatürk Caddesi. Çiçek Sokak No:8, Maltepe / İstanbul
0 216 706 6880
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum