fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ulus Musevi Lisesi

Özel Ulus Musevi Lisesi

Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 22
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/15:50
Yatılı Durumu: Yatısız
Devlet Teşviği: Var
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Ulus Musevi Lisesi Hakkında

Özel Ulus Musevi Lisesi eğitimle, güçlü bir kimliğe sahip, başarıyı hedefleyen, yenilikçi, yaratıcı, lider olabilen, toplum tarafından takdir edilen, Türk kimliğine sahip olduğu kadar dünya vatandaşı niteliklerine sahip olan, Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı, ahlaklı gençler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Eğitmen kimliğinin yanı sıra lider ve rehber kişilik özelliklerine sahip öğretmenlerle özgün ve yaratıcı fikirler üretebilen, sanat, kültür ve bilime önem veren ilerici, girişimci gençler yetiştirilmetedir.
Özel Ulus Musevi Lisesi'nde öğrencilere İspanyolca, İbranice ve İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Öğrencilere Türkçe, Sosyal Bilimler , Matematik , Fen Bilimleri, İngilizce, İspanyolca, İbranice, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Beden Eğitimi, Müzik ve Görsel Sanatlar bölüm derslerinin yanında İşletme, Girişimcilik, Diksiyon ve Hitabet, Demokrasi ve, İnsan Hakları, İspanyolca, İngiliz Edebiyatı, Web Tasarım, Sinema Tarihi ve Psikoloji seçmeli dersleri de verilmektedir.
Özel Ulus Musevi Lisesi'nde öğrencilere değerler eğitimi de verilmektedir. Okulda bulunan rehberlik servisi öğrencilerin bireysel, sosyal, akademik ve mesleki gelişimlerine destek vermektedir. Ders seçimi ve meslek seçimi konularında bilgilendirmeler yapılarak seminerler düzenlenmektedir. Kariyer Belirleme Testleri uygulanarak sonuçları paylaşılır. 9. sınıftan itibaren mesleklerinde uzman kişiler okula gelerek mesleklerini tanıtır. 10. sınıfta öğrenciler Kariyer ofisi işbirliği ile yaz stajlarına gönderilerek iş tecrübesi kazanmaları sağlanır.
Özel Ulus Musevi Lisesi'nde meslekler günü düzenlenerek okulda üniversite standları açılmaktadır. İstanbul’un seçkin üniversiteleri bu günde öğrencilere okullarını ve bölümlerini tanıtır. Bir çok üniversiteye gezi düzenlenir. Öğrencilerin üniversiteye hazırlanmak için neler yapmaları gerektiği konusunda yol gösterilir. Bu hazırlık aşamasında oluşacak problemlerin giderilmesinde rol alınır. Hangi öğrencinin nasıl bir yöntemle hazırlanması gerektiği ile ilgili aileler bilgilendirilir. Mevcut sınav sistemi öğrenci ve velilere tanıtılır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ulus Musevi Lisesi İletişim Bilgileri

Adnan Saygun Cad.36/38 Ulus-Beşiktaş/istanbul
0 212 963 2079
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum