fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ümraniye Erdem Koleji Yazılım Anadolu Lisesi

Özel Ümraniye Erdem Koleji Yazılım Anadolu Lisesi verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:20

Özel Ümraniye Erdem Koleji Yazılım Anadolu Lisesi Hakkında

İstanbul Anadolu Yakası'nın ilk ve tek Yazılım Anadolu Lisesi!

Özel Ümraniye Erdem Koleji Yazılım Anadolu Lisesi olarak öğrencilerimize; 9. Sınıftan başlayarak, üç yıllık süreçte haftalık 6-8 saatlik derslerle Yazılım eğitimi veriyor, aynı kalite ve hızda Fen Bilimleri ve İngilizce dersleri ile öğrencilerimizi globalleşen dünyaya hazırlıyoruz. Bu nedenle 12. Sınıfta öğrencilerimizin sınava olan odaklarını sarsmamak amacı ile yazılım eğitimlerini ilk üç yıl içerisinde tamamlayıp üniversiteye hazırlıyoruz.
Öğrencilerimiz 12. Sınıfta proje alarak öğrendikleri bilgileri pratikleştirerek eğitimlerini tamamlıyorlar.

Öğrenclerimiz; Bilge Adam Akademi ile yaptığımız iş ortaklığı neticesinde her eğitim-öğretim yılı sonunda aldıkları eğitimlerin sertifikasına sahip olacaklardır.
Bunun haricinde bizler, sanata ve spora değer veren bir eğitim kurumu olarak, dünyaya geniş bakış açısıyla bakabilen, yaratıcı ve sağlam zihinlere sahip çevik öğrenciler yetiştirmeyi çok önemsiyoruz.
Ümraniye, Esenkent Mahallesi'nde bulunan okulumuzda bu ilkeler doğrultusunda öğrencilerimize sanat ve spor alanında faydalanabilecekleri ortamı sağlıyor ve destekliyoruz. Bu programı bitiren öğrencilerimiz, mezun olduklarında rahatlıkla iş bulabilecek yetkinlikte ve konumda, donanımlı bireyler olacaklardır.

Özel Ümraniye Erdem Koleji Yazılım Anadolu Lisesi Eğitim İçeriği
Yazılım; temelini sağlam kurup itinayla inşa edilmesi gereken bir daldır. Bu nedenle 9. Sınıftan başlayarak temel algoritma ve kurgulama becerileri, popüler ve sık kullanılan programlama dilleri, temel tasarım ve yaratıcılık becerileri, veri analizi ve veri madenciliği becerileri, temel yapay zekâ ve makine öğrenmesi gibi bir yazılımcıda olması gereken yetkinlikleri ve kavramları öğrencilerimize kazandırıyoruz.
İlerleyen eğitim dönemlerinde, öğrencilerin ilgi alanlarına, yetenek, beceri ve yetkinlikleri doğrultusunda ilgili alanda ki eğitim bölümlerine ve kurslarına yönlendiriyoruz.

Bu bölümler;
Yazılım Geliştirme
Veri Analizi ve Yapay Zekâ
Dijital Tasarım olmak üzere üç daldan oluşmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- STEM

- İşbirlikli Öğrenme Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Catering firması tarafından getiriliyor

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Okulda Hangi Bölümler Mevcut?

- Eşit Ağırlık

- Sözel

- Sayısal

● Üniversiteye Hazırlık Sürecinde Kurs Desteği Sağlanıyor mu?

- Evet

● Verilen üstün yetenek bursları nelerdir?

- Spor Bursu

- Akademik Başarı Bursu

Yorumlar (21)

 • NK

  Her öğrencinin yetenekli olduğu en az bir yeteneğinin var olduğunu tespit edi,p hem akademik hem manevi desteğini esirgemeyen idareci ve öğretmenlerin olduğu samimiyetin gözle görüldüğü yegane okullardandir.

 • EC

  Yazılım üzerine açılmasının yanı sıra akademik başarıyı da oldukça önemseyen, ilgili öğretmen ve yönetim kadrosuyla birlikte gelecek odaklı bir kurum.

 • NK

  Öğrencinin, öğrenci olmaktan öte insan olarak değer gördüğü; her öğrencinin yetenekli olduğu en az bir yeteneğinin var olduğunu tespit edip hem akademik, hem manevi desteğini esirgemeyen idareci ve öğretmenlerin olduğu, samimiyetin gözle görüldüğü yegane bir okul.

 • BK

  Eğitim kalitesi yüksek bir okul. Öğretmen kadrosu oldukça başarılı. Öğrencilere gerekli ilgiyi vermeleri ve onlara akademik kariyer yolunda yardımcı olmaları çok güzel.

 • CK

  Günümüzde ve önümüzdeki yıllarda aranan ve aranacak iş, üretim ve çalışma alanlarını saptamış, yönünü bu alanlarda donanım katmaya çevirmiş; bireyin deneyimle, sanatla, sporla ve ilgili olduğu tüm disiplin ve kültürlerle olan bağına önem ve destek veren bir çağ okuludur. Böyle, derdi gerçekten eğitim olan kurumlar desteklenmeli ve hayallerine ortak olunmalıdır.

 • sa

  Akademik anlamda oldukça iyi bir eğitim veriliyor. Öğretmen kadrosu çok güçlü. Öğrenciler güvenli bir ortamda mutlu şekilde becerilerini kazanırken aynı zamanda bir çok keyifli aktivite yapabiliyor. Öğrenciler sınavları ve ileriye dönük planları doğrultusunda çok başarılı eğitiliyor.

 • sa

  Akademik anlamda verilen eğitim gerçekten çok iyi. Öğretmen kadrosundan çok memnunuz. Öğrenciler güvenli ve samimi bir ortamda becerilerini geliştirirken mutlu olacakları aktivitelere katılıyor. Sınavları ve ileriye dönük planları doğrultusunda çok iyi eğitiliyorlar.

 • YY

  Hem akademik hem de yazılım eğitimini birleştirmiş güzide bir okul. Kardeşim bu okulda okuyor. Çok memnunum. Geleceği konusunda içim çok rahat.

 • Ek

  Eğitim kalitesi, öğretmenlerin ilgisi, akademik başarıları yönünden oldukça zengin bir okul. Yazılım dersleri ve bir çok alanda yapılan çalışmalar sayesinde öğrenci her yönden iyi bir eğitim alıyor.

 • ma

  Erkek kardeşimi erdem kolejine yazdırdık. Okula gitmek istemeyen çocuk hafta sonu gelmesin istiyor. Yazılım alanında gelişmek bir şeyler öğrenmek istiyenler mutlaka çocuklarını yazdırmalı.

 • Ee

  Okulda bulunan öğretmenler ve idari kadrodan çok memnunum. Gerçekten çok ilgililer. Iyi ki çocuğum bu güzel kurumun öğrencisi içim çok rahat, teşekkürler.

 • SB

  Eğitimi çok iyi bir okul. Öğrenciler okuldan çok memnun. Yazılım alanında çok başarılı.

 • Şç

  Kızım Ela bu lisede okuyor. Eğitim ve öğretim açısından gayet verimli bir okul. Yapısı idari Yapısı ve öğretmen Yapısı gayet verimli.Yazılım açısından daha çok yenilikçi olabilirler.

 • HY

  Kurum çok başarılı. Öğretmenler ve yöneticiler çok ilgili. Biz çok memnunuz.Her anlamda eğitimde lider bir kurum.

 • EA

  Okuldaki eğitim ve öğretmenler gerçekten çok iyi eğer gelmekte çekinen varsa düşünmeden gelmesini tavsiye ederim

 • DA

  Kuzenim bu okula gidiyor. İdari ve öğretmen kadrosu gerçekten çok donanımlı ve kaliteli. Kuzenim öğretmenlerin ilgisinden sürekli bahsediyor. Kaliteli bir eğitimin yanında yazılım alanında da kendinizi geliştirmek istiyorsanız hiç düşünmeden tavsiye ediyorum.

 • BK

  egitim alanında verdiği faaliyetlerle öğrenci değil insan yetiştiren nadide bir kurum

 • Öİ

  Kardeşim bu okulda kendisini buldu ve pratik zekasını oldukça geliştirdi. Verilen eğitim üst düzeyde. Ayrıca öğretmenler sürekli olarak öğrenciler ile ilgileniyor. Bütün okuldaki görevlilere sonsuz teşekkürler.

 • YH

  Kızım Çekmeköy Erdem Kolejinde oğlum burada okuyor. Yönetimden ve öğretmen kadrosundan çok memnunum. Öğretmenler çocuklara sadece teori dersleri değil İnsanlık eğitimi de verdikleri için , Yönetim ise ücret odaklı değil Gelecek nesil çabası içinde olduğu için mutlak önerilecek Özel okullardan… Yazılım ve Kodlama üzerine bu okulun üstünde bir yer olduğunu düşünmüyorum.

 • CB

  Okulun eğitmen kadrosu bilgi ve tecrübeleriyle çok donanımlı. Gençlerimizin güzel eğitim aldığı , kendini yetiştirdiği bir kurum. İdari personel, öğretmen kadrosu ve diğer tüm çalışanların ilgi alakasından çok memnunuz.

 • Eh

  Oğlumun eğitim aldığı, gözüm arkada kalmadan bıraktığım tecrübeli, fedakar işini en iyi şekilde yapan öğretmenlerin olduğu fevkalade bir eğitim kurumudur.Her şey mükemmel.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ümraniye Erdem Koleji Yazılım Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Esenkent Mahallesi, Gökkuşağı Sokak, No:28, Ümraniye/istanbul
0 216 706 6902
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum