fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ümraniye GEN Koleji Anadolu Lisesi

Özel Ümraniye GEN Koleji Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:25

Özel Ümraniye GEN Koleji Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Ümraniye GEN Koleji Anadolu Lisesi, İstanbul'un Ümraniye ilçesinde bulunan bir kurumdur. 1986 yılında dershanecilik ile eğitim vermeye başlayan okul kurucusu, kızlarının da eğitimci olarak arkasında durduğu bu koleji açmıştır. Yıllardan beri süregelen eğitim tecrübesiyle, birçok öğrenci mezun etmiştir. Başarının odak noktası olan "GEN Koleji", anadolu lisesi seviyesinden Türkiye'nin gözde üniversitelerine her sene öğrenci yerleştirmektedir. Bu okul öğrenci yanlısı eğitim sistemiyle başarıyı yakalamış olup, ezberci sistemden uzak bir eğitim sistemi benimsemiştir. Bu sistemde öğrencilerin görerek, deneyerek ve gözlemleyerek kalıcı öğrenmesini sağlamayı ve aldıkları bilgiyi kullanma, önbilgilerle birleştirme gibi yetkinliklere sahip olmasını amaçlamaktadır. Aynı zamanda seviye tespit sınavları, ölçme ve değerlendirme testleri düzenli aralıklarla uygulanmaktadır. Bu sayede öğrencilerin eksik kaldığı konular analiz edilerek etüt ve ek derslerle açığının kapatılması sağlanmaktadır.
Özel Ümraniye GEN Koleji Anadolu Lisesi, öğrencilerinin akademik başarılarını önemsediği gibi öğrencilerinin sosyal bireyler olmasını da oldukça ön planda tutmaktadır. Hayatın dersten ibaret olmadığı bilinciyle hiç bir öğrencisini sadece ders odaklı olarak yetiştirmeyen bu kurum, sanat ve spor alanındaki etkinliklere oldukça önem vermektedir. Bu bağlamda okul binası, öğrencilerin konforu ve güvenliği gözetilerek dizayn edilmiştir. Okul bünyesinde, 3D odası, futbol sahası, kapalı spor salonu, havuz, konferans salonu, sanat atölyesi, bahçe, kütüphane, fen ve bilgisayar laboratuvarları bulunmaktadır. Öğrenciler bu alanlarda ders saatleri dışında dilediği gibi zaman geçirebilir ve kendilerini sosyal - kültürel alanlarda geliştirebilirler. Bu gelişim sürecini planlayan uzman yönetim ve öğretmen kadrosu, öğrenciler için bir çok kulüp oluşturmaktadır. Bu kulüp etkinliklerinden bazıları; modern dans, halk oyunları, gezi, atletizm, ebru, fotoğrafçılık, gitar, proje, müzik, sinema, tiyatro ve jimnastiktir. Bu kulüp etkinlikleriyle diğer okullardan ayrılan Özel Ümraniye GEN Koleji Anadolu Lisesi, öğrenciler ve aileler tarafından tercih edilen bir eğitim kurumudur.
Özel Ümraniye GEN Koleji Anadolu Lisesi, yabancı dil eğitimine büyük önem vermektedir. Öğrencilerinin en az iki dil yetkinliği olmasını amaçlayan bu kurum, İngilizce ve Almanca dersleriyle uluslararası standartlarda öğrenci yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ümraniye GEN Koleji Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Çamlık Mahallesi, İkbal Caddesi, Zerrin Sokak, No:27, Ümraniye/istanbul
0 216 706 6884
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum