fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Üsküdar Sınav Anadolu Lisesi

Özel Üsküdar Sınav Anadolu Lisesi verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/17:15
Yatılı Durumu: Yatısız
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Üsküdar Sınav Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Üsküdar Sınav Anadolu Lisesi, Üsküdar’ ın merkezinde kolay ulaşımı ve uzman eğitim kadrosuyla öğrencilerine hem sosyal hem de akademik yetkinliği bir arada vermektedir. Eğitimde 10. Yılını tamamlayan okulumuz; öğrencilerine, lise dönemi boyunca sınava hazırlık temelli bir eğitim vererek üniversite hazırlığında emin adımlar atmalarını sağlamaktadır.

Özellikle 9 ve 10 sınıflarda yeni dönemin mecburi bir getirisi olan dil eğitimi üzerinde durarak öğrencilerine çift yabancı dil imkânı sunmaktadır. Her sene düzenlenen MUN (Model United Nations) programlarına katılarak öğrencilerimize hem dil pratiği yapma hem de çağdaş meseleleri konuşma ortamı sağlanmaktadır. Öğrencilerimiz yurt içi ve yurt dışı pek çok MUN etkinliğinde kendilerini ve okulumuzu temsil etmektedir.

Üsküdar Sınav Anadolu Lisesi’nin bilim insanı yetiştirme programları dahilindeki Sınav Bilim Kulübü, bilimin ışığında ilerleyen çocuklar yetiştirmek için büyük adımlar atmaktadır. Astrofizik ve robotik çalışmaları ile öğrenciler teknik ve sosyal becerilerini geliştirmektedir. Üsküdar Sınav Anadolu Lisesi 2020 FRC (First Robotics Compatiton) ev sahipliğini üstlenmiştir. Kız Kulesi Robotik takımıyla ulusal ve uluslararası pek çok robotik programı ve yarışmasına katılarak alanda uzmanlık sağlanmıştır ve kulübün çalışmaları devam etmektedir.

Üsküdar Sınav Anadolu Lisesi; süreklilik arz eden deneme sistemi ve deneme sonrası etüt programları ile öğrencilerine kendilerini görme imkânı vermektedir. Hafta içi günlük soru çözüm saatleri ile öğrencilerin eksikleri birikmeden kapatılmakta bu sayede hem müfredata hem de sınava yönelik çalışmalar tamamlanmaktadır. Gerekli akademik kaynaklar ve rehberlik envanterleri eksiksiz verilmektedir.

Öğretmen, rehberlik servisi ve idare arasındaki koordineli çalışma ile öğrencimiz her daim sistemin içinde tutulmaktadır. Vizyonumuz çağdaş, çalışkan, yenilikçi ve üretken gençler yetiştirmek; misyonumuz her bir öğrencimizi özel olarak tanımaya ve anlamaya çalışmaktır.

Başarı Bursu

Başarı Dilimi Başarı Bursu
%0.01 - %2 %100
%2.01 - %3 %75
%3.01 - %4 %60
%4.01 - %5 %50
%5.01 - %10 %40

İndirim

%6

Okul.com.tr Velilerimize Özel!

Okul.com.tr üzerinden iletişime geçen velilere özel indirim! İndirimden yararlanmak için vakit kaybetmeden okulla iletişime geçin!

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- STEM

- Sınav Odaklı Eğitim Sistemi

- İşbirlikli Öğrenme Modeli

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Her sınıftan kaç şube var?

- 4+

● Okulda Hangi Bölümler Mevcut?

- Eşit Ağırlık

- Sözel

- Sayısal

● Üniversiteye Hazırlık Sürecinde Kurs Desteği Sağlanıyor mu?

- Evet

● Mezun Olan Öğrencilerinizin Bir Üniversiteye Yerleşme Oranı Nedir?

- %85-%90

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

Yorumlar (16)

 • ek

  ÜSAL, Kızkulesi Robotics takımındayım. Çok keyifli ve faydalı işler yapıyoruz. Özellikle MUN ve Robotik Yarışmalarına meraklı olanlara tavsiye ederim. Robotik Takımına girmek isterseniz yardımıcı olmak isterim. Emir.okul bence gayet yeterli durumda

 • AT

  Okul arayışında olduğumuz dönemde etrafımdakiler tarafından çok fazla tavsiye edilen bir okul. Eğitim sistemi, öğrenci takip ve yaklaşımı, kulüp faaliyetleri ve gezi programları ilgimizi çekti. Kolay ulaşım sağlanabilecek lokasyonda oluşu da okulu tercih sebeplerimizden biri. Yakın zamanda kayıt görüşmemizi tamamlayacağız. Şimdiden hayırlı olması dileğiyle.

 • Oğlumu son iki yılında bu okula gönderdim, en beğendiğim tarafları çok ilgili olmaları. Oğlumu sınavlara katılmak istemediği sabahlar ısrarla arayarak okula çağırarak o sınava girmesini sağladılar. Oğlum ders çalışmayı sevmemesine rağmen okulun ısrarlı çabaları ile başarısını arttırdı.

 • HK

  Çok ilgili bir okul. Mentörümüz Gizem hoca sayesinde kızım çok canlandı, çalışmaya başladı. Özellikle sürekli aramaları, takipleri sayesinde bize çok iş kalmadan kızım derslerini öğrendi. Bütün öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

 • HB

  Öğrenim gördüğüm süreç içerisinde gerek öğrencilerine yaklaşımları gerek eğitimi olsun çok güzel bir eğitim yuvası. Bu içtenlik ve samimiyetin her zaman devam edeceğine inancım tam . Herşey için çok teşekkür ederim...

 • AT

  Bizim okulda ikici yılımız ve çok memnunuz yeğenimin önerisi ile gitmiştim iyi ki kayıt olmuşuz özellikle MUN toplantılarına katılması müthiş. Özel lise düşünüyorsanız doğru adres.

 • OD

  Her anlamda çok memnunuz . Yöneticilerin ve Eğitmenlerin ilgisi mükemmel sosyal etkinlikler açısından da çok başarılı buluyorum .

 • OC

  Akademik başarı ile sosyal aktiviteleri, sosyal zekayı geliştirme yöntemlerini çok güzel harmanlamış bilim ve sanat okulu demek doğru olacaktır.

 • OC

  Akademik çalışma ile sosyal aktivite ve sosyal zeka geliştirme yöntemlerini çok güzel harmanlayan sanat ve bilim okulu bu okulun en iyi tanımı olacaktır.

 • ZA

  Biz ilk mezunlardanız ve çok güzel bir okul özellikle rehberlik hizmetleri çok iyi tavsiye ediyorum.

 • VK

  buradan mezunum çok memnunum öğretmenler ve ekip çok iyilerdi güzel anılar hatıralar ile aklımda kalicakgenel olarak heryönü iyi uzman kadrosu ile hersey düşünülmüş tesisleri de çok güzel ve hijyenik

 • BB

  lisenin en en güzel anılarını yaşadığım,eğitim kalitesinden bir an bile şüphe duymadığım,duymayacağım mezun olduğum canım okulum

 • Istanbul'un tam göbeğinde ulaşım olarak her yerden gelinebilir. Eğitim kalitesi on numara. Özverili öğretmenleri, geniş sosyal alanları, Tübitak ve diğer ulusal ve uluslararası başarıları,uygun ücret politikası ile tercih edebileceğiniz bir okul. Kaliteyi hep pahalı almak zorunda değilsiniz. Buna sizin de hakkınız var.Yemekhane ve kantin hizmetlerinin iyileştirilmesi gerekir. Profesyonel bir ekiple bu da başarıldığında hem eğitimin hem lezzetin tadında bir doyumu olacaktır. Eminim bunu da yapacaklardır.

 • Mk

  Bu okulda 4 sene öğrencilik yaptım ve mezun oldum, güzel arkadaşlıklar edindim başta öğretmenler olarak herkesin birbirine saygısı ve sevgisi çok güzeldi öğretmenlerle saygı seviyesinde arkadaşlık bağı vardı, Bir daha 4 sene lise okuyabilme şansım olsaydı düşünmeden tekrardan burda okurdum. Bu arada okulun bir Furkan abisi var çok kral adamdır.

 • Oz

  Bir eğitimci olarak yeğenimi kayıt ettirdim Mun takımı münazaralara katılması ve Robotik takımının olması ve maçlara katılması çok hoşuma gitti özellikle teknoloji çağında. Güzel okul

 • ZS

  Ulaşımının kolay olması ve öğrencilerin her biriyle dikkatle ilgileniliyor olması okulu tercih etmemdeki birinci önceliğimdi. Öğrenciler için muazzam bir rehberlik çalışması yapılıyor ve çalışmaları ona göre şekillendiriliyor.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Üsküdar Sınav Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Altunizade Mah. Kisikli Cad. No: 33/2, Üsküdar / İstanbul
0 216 706 6895
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum