fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bahçelievler Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Anadolu Lisesi

Özel Bahçelievler Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 13
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/15:30

Özel Bahçelievler Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Bahçelievler Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Anadolu Lisesi bireysel farklılıkların bilincinde ve sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmektedir. Kurum kapsamlı eğitim programı ve sınırlı sayıda tuttuğu sınıf mevcutlarıyla ön plana çıkmaktadır. Sınıf mevcutlarının az olması eğitimcilerin öğrencilerle birebir ilgilenme şansını artırmaktadır. Böylece öğrencilerin potansiyellerinin kalabalık sınıflarda gözden kaçması önlenmektedir. Lise, öğrencilerin akademik hayatı açısından çok önemli bir dönemdir. Öğrenciler bu dönemde üniversiteye geçiş sınavlarına hazırlanmakta ve gelecekleriyle alakalı oldukça önemli kararlar vermektedir. Özel Bahçelievler Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Anadolu Lisesi'nin psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisi bu konularda öğrencilere destek olmaktadır. Servis öğrencilerin sınav döneminde yaşayabileceği problemlere karşı ek önlemler almaktadır. Ayrıca öğrenciler bu servisle görüşerek hedef belirleme, çalışma planı hazırlama ve stresle başa çıkma gibi konularda destek almaktadır.
Kurum, öğrencilerinin yaratıcı ve yenilikçi karakterlere de sahip olmasını amaçlamaktadır. Bu hedefe ulaşmak adına okulda sanatsal ve sportif faaliyetler yürütülmektedir. Beden eğitimi, voleybol ve masa tenisi aktiviteleri öğrencilerin fiziksel gelişimlerine katkıda bulunurken sınav stresinden de uzaklaşmalarını sağlamaktadır. Gezi kulübü, tiyatro ve görsel sanatlar aktiviteleri ise öğrencilerin estetik bakış açısı ve entelektüel birikim kazanmalarını sağlamaktadır.
Özel Bahçelievler Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Anadolu Lisesi yabancı dil eğitimi ile beğeni toplamaktadır. Okulun alanında uzman eğitimci kadrosu yoğun ve kapsamlı şekilde İngilizce ve Almanca dil eğitimi vermektedir. Kurumun bünyesinde yabancı dil eğitimini çeşitlendiren bir de yabancı dil kulübü bulunmaktadır. Bu kulüp sayesinde öğrencilerin aldığı yabancı dil eğitimi eğlenceli ve uygulamalı hale gelmektedir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bahçelievler Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mah. Çay Çiçeği Sok. No: 11, Bahçelievler / İstanbul
0 212 963 2081
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum