fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Başarılı Okulları Anadolu Lisesi

Özel Başarılı Okulları Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00
Yatılı Durumu: Yatısız
Devlet Teşviği: Yok
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Başarılı Okulları Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Bahçelievler Başarılı Okulları Anadolu Lisesi İstanbul'un Bahçelievler ilçesinde kurulmuş olan bir kurumdur. Okul Atatürk ilkelerine bağlı ve Atatürkçülüğü özümsemiş bireyler yetiştirme hedefindedir. Okul öğrencilerinin olaylara objektif olarak bakabilmelerini ve eleştirel bakış açısı ile bakabilmelerini ve bu eleştiri güçlerini korumalarını ve yaşam boyu kazançlı olacak şekilde taşımalarını sağlamak, çoğulcu, demokratik ve laik bir toplum düzeni içinde hoşgörüyü, yeniyi benimseme ve yanılgıları düzeltmeye hazır olma özelliklerini güçlendirmek amacıyla eğitim ve öğretim vermektedir. Kazandırılan bilgilerin ve eğitim sürecinde kazandırılan becerilerin; yaşam içinde kullanılabilir bilgiler, birikimler olmasını sağlamak, meraklarını en yüksek düzeyde tutmak ve desteklemek, öğrencilerin ifade yeteneklerinin geliştirilmesine önem vererek, hem sözel ifade, hem de diğer ifade şekillerini güçlendirmek için çaba verir. Okulun eğitim anlayışının başında öğrencilerinin potansiyellerinin üzerine çıkmaları ve başarıya odaklı bir çalışma içerisine girmelerine teşvik etmektir. Eğitim ve öğretimi yalnızca sınav başarısından ibaret görmeden, sınavları yalnızca bir araç olarak , bir değerlendirme olarak algılamak eğitim anlayışının temelini oluşturmaktadır.
Özel Bahçelievler Başarılı Okulları Anadolu Lisesi ezberci eğitim anlayışını bir kenara bırakarak, öğrencilerinin anlık öğrenmelerini değil sentez yaparak, araştırarak ve özümseyerek öğrenmelerini hedef edinmiştir. Okul fiziki şartlarını öğrencilerinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda en iyi şartlarda eğitim imkanı sunacak şekilde düzenlemiştir. Okulda uygulanan aktif öğrenme yöntemi ile bireysel olarak farklı öğrenme kapasitelerine ve şekillerine sahip öğrencilerin farklılıkları giderilerek nasıl öğrenebilecekleri öğretilmektedir. Okulda bulunan ve her öğrenci ile ayrı ayrı ilgilenen rehber öğretmen, öğrencinin konu eksiklerini ve gelişimi takip etmektedir. Konu eksiklerini tamamlamak için gerekli olan takviye ders programlarını ve çalışma programını hazırlamaktadır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Başarılı Okulları Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mah. İzzettin Çalışlar Cad. No:45, Bahçelievler / İstanbul
0 212 963 2078
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum