fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Büyükçekmece ALKEV Alman Liseliler Kültür Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi

Özel Büyükçekmece ALKEV Alman Liseliler Kültür Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:15/16:00
Yatılı Durumu: Yatısız
Devlet Teşviği: Var
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Büyükçekmece ALKEV Alman Liseliler Kültür Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Büyükçekmece ALKEV Alman Liseliler Kültür Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi uluslararası deneyimlerden yararlanarak, bütünleştirici, zengin bir müfredatla bir üst eğitim kurumuna hazırlarken evrensel hoşgörüye sahip; barış içinde huzurlu bir Dünya oluşturulmasına katkı sağlayan bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
Özel Büyükçekmece ALKEV Alman Liseliler Kültür Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi'nde öğrencilerin, TYT ve AYT’de başarılı olabilmeleri ve istedikleri üniversite ve bölümlere girebilmelerini sağlayabilmek amacıyla “Üniversite Hazırlık Birimi” oluşturulmaktadır.
Üniversite Hazırlık Birimi içinde, öğrencilere yönelik yapılan tüm test ve deneme bulunmaktadır. Sınavlarının değerlendirilmelerini yapacak olan bir “YKS Kurulu” Lise Müdürü, Müdür Yardımcısı, Ölçme ve Değerlendirme Birim Başkanı, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi Birim Başkanı, Yurt İçi Üniversite Danışmanı, Akademik Bölüm Başkanları, Öğrenci YKS Mentörleri ve Ders Öğretmenlerinden oluşmaktadır.
Özel Büyükçekmece ALKEV Alman Liseliler Kültür Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi'nde “Almanca” dili, yabancı dil eğitim öğretiminin kalbidir. Öğrencilere titizlikle hazırlanmış müfredat çerçevesinde Almanca dili etkili bir şekilde öğretilmektedir.
Almanca dilini yeni öğrenen öğrencilere Lise Hazırlık Sınıfında yazma, okuma, konuşma, dinleme gibi temel becerilerin öğretimini gerçekleştiren uzman öğretmenlerle 24 ders saati yoğun bir eğitim verilmektedir. Lise Hazırlık Sınıfında yoğun Almanca eğitimin yanı sıra yine yoğun ve etkili 7 ders saati İngilizce öğretimi verilmektedir.
Özel Büyükçekmece ALKEV Alman Liseliler Kültür Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi'nde Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IBDP) uygulanmaktadır. Bu 16-19 yaş arası öğrencileri uluslararası geçerliliği olan diploma sınavlarına ve böylece yüksek öğrenime hazırlayan, iki yıllık geniş kapsamlı ve oldukça yoğun bir programdır.
Dünyada şu anda 147 ülkede IB okulu bulunmaktadır. Bugüne kadar Diploma Programından dünya genelinde 1,2 milyonun üzerinde öğrenci mezun olmuştur. IB Diploması ise birçok ülkede resmi olarak kabul edilmiş ve birçok özerk üniversite tarafından tanınmıştır.
Özel Büyükçekmece ALKEV Alman Liseliler Kültür Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi'nde Lise Hazırlık, 9. ve 10. sınıflarda okuyan öğrencilerimizde Davranış Haritaları oluşturmayı hedefleyen Kişisel Gelişim Eğitim Programlarından oluşan ALKEV GELİŞİM AKADEMİSİ sistemi uygulanmaktadır.
Özel Büyükçekmece ALKEV Alman Liseliler Kültür Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi'nde öğrencinin; eğitim ortamından yeterince yararlanabilmesi, kendini tanıması, geliştirebilmesi, karar verme, problem çözme becerilerini kazanabilmesi; zihinsel, bedensel, sosyal ve duygusal yönden bir bütün olarak gelişim sağlayabilmesi; eğitsel ve mesleki kararlar alabilmesi için gerekli olgunluğa ulaşmasını sağlamak amaçlı rehberlik sistemi bulunmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği özel eğitim sistemi nedir?

- IB Eğitim Programı DP

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Büyükçekmece ALKEV Alman Liseliler Kültür Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Alkent 2000 Mahallesi, Mehmet Yeşilgül Caddesi, No:7, Büyükçekmece / İstanbul
0 212 963 2079
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum