fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi

Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:30

Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi Hakkında

Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi “En güzel meslek için en doğru rota” sloganı ile yola çıkmış ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Türkiye'nin ilk ve tek Özel Denizcilik Meslek lisesidir.

Okulumuz, 15 Eylül 2007’de Eğitim-Öğretim hayatına başlamış ve 2009 yılından itibaren Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca da yetkilendirilerek; akreditasyon almıştır. Ayrıca her iki yılda bir yine Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nca görevlendirilen denetçiler tarafından denetlenerek akreditasyonunu devam ettirilmektedir. Okulumuz 2011 yılından itibaren “Güverte” alanında Türk Denizciliğine mezun vermeye başlamış ve bu güne kadar yaklaşık 300 mezun vermiştir. Halen sivil ve askeri denizcilik sektöründe görev yapan mezunlarımız bizlere gurur vermektedir.

Mezunlarımız bir yıllık Açık Deniz Stajlarını tamamladıktan sonra Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca yapılan ehliyet sınavını takiben Güverte Vardiya Zabiti olarak gemilerde çalışmaya hak kazanmaktadırlar. Güverte Vardiya Zabitleri gemilerde yaklaşık 6 yıl gemi görevini tamamladıktan sonra ilgili mevzuat kapsamında Kaptan olarak çalışma hakkı kazanmaktadırlar. Güverte Vardiya Zabiti ehliyeti alan mezunlarımız isterlerse bu ehliyetle Ticari yatlarda ve özel teknelerde kaptanlık yapabilmektedirler.
Mezunlarımız Ticari Gemilerde, Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma Genel Müdürlüğü’nde, Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nde, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda, Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda Seyir Subayı ve Personel olarak çalışma imkânına sahip olmaktadırlar. Ayrıca karada hizmet veren denizcilik ile ilgili kurumlarda personel olarak iş bulma imkânına sahip olmaktadırlar. (Denizcilik firmalarının kara ofisleri, gemi acenteleri, klavuzluk hizmeti veren kuruluşlar vb.)

Okulumuzda Meslek Dersleri; Türk Deniz Kuvvetlerinde ve sivil gemilerde senelerce çalışmış, eğitim geçmişi olan tecrübeli öğretmenler tarafından verilmektedir. Mesleki Eğitim için gerekli olan, sayı ve standartları Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca belirlenen simülatör ve laboratuvarlar ise eksiksiz olarak öğrencilerimize hizmet vermektedir. Bunlara ilave olarak Tuzla’da bulunan İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi ile yapılmış olan protokol çerçevesinde anılan fakültenin eğitim tesislerinde Denizde Emniyet uygulamalı eğitimleri de en üst seviyede yapılmaktadır.

Okulumuzda ayrıca hafta sonları 9. ve 10. Sınıf öğrencilerimize İngilizce, Türk Edebiyatı ve Fen Derslerinde takviye kursları,11 ve 12. Sınıf öğrencilerimize ise Denizcilik İngilizcesi ve üniversite hazırlık kursları verilmektedir.

Meslek dersleri ile beraber kültür dersleri de deneyimli öğretmenler tarafından verilmekte ve denizcilik mesleğinin olmazsa olmazı olan İngilizce eğitimi, ek derslerle beraber 9. Sınıflarda haftada 10 saat, diğer sınıflarda 4 saat yapılmakta, ayrıca 12. Sınıflarda haftada 2 saat Denizcilik İngilizcesi dersi verilmektedir.

Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi organize sanayi bölgeleri dışında açılan meslek liseleri kapsamında, devlet destekli okul olduğundan; eğitim ücretinin 9. Sınıflarda yaklaşık 5000 TL’sı, 10, 11 ve 12. Sınıflarda 7000 TL’sı koşulsuz olarak devlet tarafından karşılanmaktadır.

Okulumuza öğrenciler LGS sınavına girmeden 9. Sınıfa direk başvurabildikleri gibi, tercih aşamasından sonra da nakil yolu ile okula kayıt yaptırabilmektedir. Okulumuz 9. Sınıfın başında ve/veya herhangi bir döneminde direk başvuru ile de nakil alabilmektedir. Ayrıca diğer alanlarda okuyan meslek lisesi öğrencileri 10. Sınıfın I. dönem sonuna kadar okulumuza nakille kabul edilmektedirler. Herhangi bir Denizcilik Meslek Lisesi’nde öğrenim gören öğrenciler ise her sınıfın her döneminde okulumuza nakil yaptırabilmektedirler.

Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yeterli altyapısı ve yetkin öğretim kadrosuyla gençlerimizi Türk Denizciliğine kazandırmak için hizmet vermeye devam edecektir.

Duyurular ve Etkinlikler

Yorumlar

 • NK

  Eğitim kalitesinin öğretmen niteliğine bağlı olduğunu düşünürsek, çocuklarımızın özellikle mesleki açıdan en iyi şekilde yetişmesine katkı sağlayan deneyimli, kaliteli, profesyonel bir eğitim kadrosuna sahip olmasıdır. Ayrıca okulumuz, uygulamalı eğitimler için de gerekli donanıma sahiptir. Okulumuzun çok değerli Mesleki Koordinatörü Hüseyin Albayımıza çok teşekkür etmek istiyorum. Öğrencilere hem okul eğitim süresince hem de mezun olduktan sonra desteklerini hiç eksik etmemiştir.

 • RD

  Öğretmen kadrosu ve idare kadrosuyla mükemmel bir okul olmakla birlikte çocuğumun hayallerine daha bağlı kalmasını sağladı ve ona bir çok bilgi birikimi sahibi oldu.

 • GK

  Eğitim kadrosu gerçekten mükemmel olan bir okul. Çocuğumun okulu sevmesini sağlayan öğretmenlerle dolu. Ayrıca uygulamalı eğitimler için birinci sınıf Köprü üstü, VHF El telsizi gibi simülatörler mevcut.

 • Başarılı Eğitimin yanı sıra disiplinli ve Yönetim kadrosu ve öğretmenleriyle öğrenci ve veli işbirliği anlamında çok başarılı,Meslek dersleri ilgili mükemmel donanıma sahip bir okul.

 • SY

  Çocuğumun hayalini gerçekleştiren okul. Eğitimde hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyorlar, mesleki eğitimde çok başarılılar.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mahallesi Barış Çıkmazı No:9 Pendik/istanbul
0 216 706 6891
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum