fb
Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi

Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi

0216 706 6891
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Okul Saatleri: 08:30/16:30
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24

Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi Hakkında

ÖZEL ERYETİŞ REİS DENİZCİLİK MESLEK LİSESİ
“EN GÜZEL MESLEK İÇİN EN DOĞRU ROTA”
ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI TARAFINDAN YETKİLENDİRİLMİŞ TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK ÖZEL DENİZCİLİK MESLEK LİSESİYİZ.

Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi 15 Eylül 2007’de Eğitim-Öğretim hayatına başlayan Türkiye’nin ilk ve halen tek Özel Denizcilik Meslek Lisesidir. Okulumuz 2009 yılından itibaren Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca da yetkilendirilmiş ve 2011 yılından itibaren “Güverte” alanında Türk Denizciliğine mezun vermeye başlamıştır.
Mezunlarımız bir yıllık Açık Deniz Stajlarını tamamladıktan sonra Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca yapılan ehliyet sınavını takiben Güverte Vardiya Zabiti olarak gemilerde çalışmaya hak kazanmaktadırlar. Güverte Vardiya Zabitleri gemilerde yaklaşık 6 yıl çalıştıktan ve gerekli işlemleri yerine getirdikten sonra Kaptan olarak çalışma hakkı kazanmaktadırlar.
Okulumuzda Meslek Dersleri hem gemilerde senelerce çalışmış, hem de eğitim geçmişi olan tecrübeli öğretmenler tarafından verilmektedir. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca gerekli görülen mesleki laboratuvarları ve simülatörlere ilave olarak İTÜ Denizcilik Fakültesi ile yapılmış olan protokol çerçevesinde anılan fakültenin eğitim tesislerinden de yararlanarak nazari eğitimlerden sonra uygulamaları da en üst seviyede yapılmaktadır.
Kültür derslerinin de meslek dersleri ile paralel olarak verilebilmesi için gerekli öğretmen ve altyapı gerekleri eksiksiz olarak karşılanmakta ve alınan ilave tedbirlerle örneğin İngilizce dersi 9. Sınıflarda haftada 10 saat, diğer sınıflarda 4 saat yapılmakta, hafta içinde ve hafta sonlarında öğrencilere her dersten takviye ve üniversiteye hazırlık kursları verilmektedir.
Öğrencilerimiz Milli Eğitim Bakanlığınca Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ve OSB dışındaki bazı alanlardaki meslek lisesi öğrencilerine verilen Devlet Desteğinden koşulsuz olarak yararlanabilmektedir. Bu rakam her yıl değişmekle birlikte 9. Sınıflarda yaklaşık 4500 TL, diğer sınıflarda 6500 TL olarak uygulanmaktadır.
Okulumuz, öğrencilerini 9. Sınıfın başında ve/veya herhangi bir döneminde direk başvuru ile kayıt ya da nakil alabilmektedir. Ayrıca diğer alanlarda okuyan meslek lisesi öğrencileri 10. Sınıfın I. dönem sonuna kadar okulumuza nakille kabul edilmektedirler. Denizcilik Meslek Lisesi öğrencileri ise her sınıfın her döneminde okulumuza nakil yaptırabilmektedirler.
Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yetkin altyapısı ve öğretim kadrosuyla gençlerimizi Türk Denizciliğine kazandırmak için hizmet vermeye devam edecektir.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Kapalı Spor Salonu
Konferans Salonu
Laboratuvar
Kantin
Kütüphane
Müzik Odası
Akıllı Tahta
Spor Alanı

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Servis
Haftasonu Eğitim

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Futbol
Yüzme
Voleybol
Basketbol

Kulüpler

Yabancı Dil Kulübü
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü

Yorumlar

 • N. K.

  Eğitim kalitesinin öğretmen niteliğine bağlı olduğunu düşünürsek, çocuklarımızın özellikle mesleki açıdan en iyi şekilde yetişmesine katkı sağlayan deneyimli, kaliteli, profesyonel bir eğitim kadrosuna sahip olmasıdır. Ayrıca okulumuz, uygulamalı eğitimler için de gerekli donanıma sahiptir. Okulumuzun çok değerli Mesleki Koordinatörü Hüseyin Albayımıza çok teşekkür etmek istiyorum. Öğrencilere hem okul eğitim süresince hem de mezun olduktan sonra desteklerini hiç eksik etmemiştir.

 • R. D.

  Öğretmen kadrosu ve idare kadrosuyla mükemmel bir okul olmakla birlikte çocuğumun hayallerine daha bağlı kalmasını sağladı ve ona bir çok bilgi birikimi sahibi oldu.

 • G. K.

  Eğitim kadrosu gerçekten mükemmel olan bir okul. Çocuğumun okulu sevmesini sağlayan öğretmenlerle dolu. Ayrıca uygulamalı eğitimler için birinci sınıf Köprü üstü, VHF El telsizi gibi simülatörler mevcut.

 • G. Ç.

  Başarılı Eğitimin yanı sıra disiplinli ve Yönetim kadrosu ve öğretmenleriyle öğrenci ve veli işbirliği anlamında çok başarılı,Meslek dersleri ilgili mükemmel donanıma sahip bir okul.

 • S. Y.

  Çocuğumun hayalini gerçekleştiren okul. Eğitimde hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyorlar, mesleki eğitimde çok başarılılar.

"Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mahallesi Barış Çıkmazı No:9 Pendik/istanbul
0216 706 6891
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum