fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Koşuyolu Final Anadolu Lisesi

Özel Koşuyolu Final Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/17:30
Yatılı Durumu: Yatısız
Devlet Teşviği: Var
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Koşuyolu Final Anadolu Lisesi Hakkında

1980 yılında kurulan Final Eğitim Kurumları, Türkiye'nin dört bir yanındaki yüzlerce kurumuyla yaklaşık 4 milyon öğrenciyi yaşama ve sınava hazırlamıştır. Kendisine emanet edilen her genci çıkabileceği en yüksek düzeye çıkarmayı hedeflemiştir. Yetiştirdiği gençleri Türkiye Cumhuriyeti'ne armağan etmiştir. Ülkemizin her köşesinde ve her makamında Finalin öğrencileriyle karşılaşmak, onları ülkemizin hizmetlerinde görmek en büyük gurur kaynağımız olmuştur.
Özel Koşuyolu Final Anadolu Lisesi okul müfredatıyla birlikte sınavlara hazırlık yapan bir kurs işlevi de görmektedir.
Böylece öğrenciler okulla kurs arasında mekik dokumak zorunda kalmayacaktır. Okulumuzun öğretmen kadrosu müfredata hakim, sınavlara hazırlıkta deneyimli, dinamik, alanında uzman öğreticilerden oluşur. Dersler öğrencilerimize sunulan program dahilinde, düzenli, sistemli ve zengin içerikle öğretilir. Öğrencilerimize dersler, bilgi düzeyine uygun sınıflarda uyum sorunu yaşamadan, üst düzey verimlilikle işlenir.
Özel Koşuyolu Final Anadolu Lisesi'nde her öğrencimiz için haftalık çalışma programları rehber öğretmenler tarafından hazırlanır. Haftalık çalışma programlarının takibini sınıf danışman hocaları ve yine rehber öğretmenlerimiz yapar. Bu şekilde öğrencilerimizin motivasyonu her daim yüksek tutulur. Ödev takip ve kontrolü, öğretmenler tarafından düzenli şekilde yapılır ve velilerimiz SMS yoluyla bilgilendirilir.
Ek dersler, öğrencilerimize ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen konular üzerinden yapılır. Öğrencilerimizin sınav sonuçları rehber öğretmen tarafından takip edilerek ek derslere katılımı sağlanır.
Soru çözüm saatlerinde, öğrencilerimiz çözemediği soruları öğretmenlerimizle birlikte çözer. Soru çözümleri hemen hemen her gün yapılır ve her bir öğrencimiz dilediği soru çözümüne katılır.Öğrencilerimiz bireysel çalışma saatlerinde gözetmenler eşliğinde kesintisiz ve sessiz bir ortamda çalışır. Çalışma öncesi telefonlar toplandığı için velilerimize SMS yoluyla bilgilendirme yapılır.
Finale doğru adlı deneme sınavlarımız ile öğrencilerimizin konulardaki başarısı ölçülür. Genel deneme sınavlarımızda ise tüm konulardaki başarı seviyesi ölçülür. Böylece öğrencimiz Türkiye geneli deneme sınavlarında da yüz binlerce kişi arasındaki sıralamasını öğrenir.
Özel Koşuyolu Final Anadolu Lisesi nde özellikle 9 ve 10. sınıf öğrencilerimize yabancı dil ağırlıklı eğitim verilmektedir. Yabancı dil öğrenimindeki en önemli amacımız öğrencinin akıcı bir şekilde yabancı dil konuşmasını sağlamaktır. Okulumuzda öğrencilerimiz ve velilerimiz her türlü duyuru, akademik değerlendirme ve diğer işleyişlerle ilgili bilgilere cep telefonu yazılım programı kullanarak ulaşabilmektedir. Bu programla Veli, öğrenci ve öğretmen iletişiminin güçlü sürekliliği sağlanarak, öğrencinin akademik gelişim düzeyi istatistiksel verilerle kontrol edilebilmektedir.
Hiçbir başarı tesadüf değildir...

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Çoklu Zeka Modeli

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Catering firması tarafından getiriliyor

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Her sınıftan kaç şube var?

- 2

● Okulda Hangi Bölümler Mevcut?

- Eşit Ağırlık

- Sayısal

● Üniversiteye Hazırlık Sürecinde Kurs Desteği Sağlanıyor mu?

- Evet

● Mezun Olan Öğrencilerinizin Bir Üniversiteye Yerleşme Oranı Nedir?

- %95-%100

Yorumlar (12)

 • IB

  Çok ilgililer çocuğum gönderdiğim için çok memnunum. Oğlum disiplinli olarak ders çalışmayı bu okul sayesinde kazandı.

 • EE

  Bir öğrenci velisi olarak, nasıl bir lise sorusuna "akıl ve kalp uyumunu bulduğum lise" derim gönül rahatlığıyla. Final Akademi Anadolu Lisesi, alanlarında uzman sevecen ve disiplinli kadrosuyla, nitelikli eğitim veriyor. Kızımın lise hayatında, sağlıklı duygu ve bilgi gelişimini edindiren, üniversite hedefini ilmek ilmek işleyerek kolaylaştıran tüm öğretmenlerine, yöneticilerine sonsuz teşekkürler

 • BB

  Eğitimi, müdire hanım ve öğretmenlerin ilgi ve alakası çok iyi memnunuz. Teşekkür ederiz

 • Sg

  Okul az ogrencili butik ufak ama tüm imkanları içerisinde barındıran bir okul. Özellikle pandemi donemini cok guzel yönettiler öğretmenler cok ilgili ve okul veli ogrenci üçgenini guzel organize ediyorlar

 • BC

  2 yıldır Koşuyolu Final ailesinin üyelerindeniz. Pandemi sürecinde eğitime hiçbir şekilde ara verilmeden tüm hızıyla devam edildi ve ediliyor da. Sıcacık ortamıyla öğrencimden desteğini esirgemeyen öğretmenlerimiz sonsuz sevgilerimle...

 • GD

  2 yıldır Koşuyolu Final ailesindeyiz. Geçirdiğimiz pandemi sürecinde eğitime ara verilmeden devam edildi ve öğrencim hiçbir eksiklik hissetmedi. Sıcacık ortamıyla okulumuza, desteklerini esirgemeyen öğretmenlerimize sonsuz sevgiler...

 • Ev

  üniversite sınav hazırlığında bayağı iyiler. öğrenciyi mutlu ediyorlar. ayrıca dershaneye gitmediği için çocuğum mutlu

 • Hocaların ilgi ve alakasından çok memnunuz. Okulun bulunduğu lokasyonunda bu kadar işlek bir yerde olması ulaşım açısından bizler için büyük bir avantaj. Aynı şekilde Üniversiteye hazırlık için de kesinlikle tavsiye edebileceğim bir okul.

 • KS

  Senelerdir 1. Çıkaran kuruma güvenimiz sonsuz.Düşünmeden ilk tercihim.iki çocuğumun başarısında katkıları emekleri çok büyük. İyi ki varlar.

 • SK

  Butik bir okul ve her öğrenci ile tek tek ilgileniliyor olması önemli tercih sebebimiz. Çok memnunuz.

 • ZY

  Butik bir okul olmasına rağmen, özverili yöneticiler ve öğretmen kadrosu ile, bir öğrencinin ihtiyaç duyacağı tüm fiziksel olanaklarla beraber, büyük kampüslü okullarla yarışacak kadar iyi bir okul Koşuyolu Final...

 • Gs

  Sınıflarının mevcudunun az olması salgın döneminde Koşuyolu Final Anadolu Lisesini tercih etmemize sebep oldu.. Tecrübeli eğitimcilerin bir araya geldiği bir yer olması da çok çok önemli

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Koşuyolu Final Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Koşuyolu Mahallesi Katip Salih Sokak No:110, Kadiköy / İstanbul
0 216 706 6887
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum