fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Mahmut Ön Koleji Anadolu Lisesi

Özel Mahmut Ön Koleji Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00
Yatılı Durumu: Yatısız
Devlet Teşviği: Yok
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Mahmut Ön Koleji Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Mahmut Ön Koleji Anadolu Lisesi’nde öğrencilerin fiziksel, psikolojik, sosyal ve akademik gelişimlerinin izlenmesi, değerlendirilmesi ve desteklenmesi amacıyla kurulmuş olan “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi” psikolojik danışmanlar, öğrencilerle birebir ilgilenmektedir. Bireyin “kişisel-sosyal” gelişim gereksinimlerini karşılamak ve böylece onun kişisel gelişim ve uyumuna yardımcı olmak amacıyla bireysel çalışmalar ve grup çalışmaları yapmaktadır. Öğrencilere istekleri ve beklentileri doğrultusunda yardımcı olmakta, sosyal ya da bireysel sorunlarını en kısa zamanda ve en doğru biçimde çözebilmeleri için gerekli yönlendirmeler yapmaktadır. Öğrencilerin gelecek yaşamlarına yönelik kariyer planlarının yapılmasına yardımcı olmaktadır. Özel Mahmut Ön Koleji Anadolu Lisesi Programı ile MEB programı dahilinde tüm dersler kapsamlı bir şekilde işlenirken, öğrencilerin derslerle ilgili faaliyet yapmaları gereken alanlarda buna imkan veren özel sınıflarda çalışmalarına ve kendilerini teorik bilgilerin yanı sıra pratik olarak da geliştirmelerine imkan sağlanmaktadır. Gelişim çağındaki öğrencilerin bilişsel, duygusal, akademik ve bedensel gelişmelerini takip ederek anne babalarla sürekli iletişim halinde olunmasını sağlayan danışman öğretmenlik sistemi uygulanmaktadır. Danışman öğretmenler, öğrencilerin doğru ve sağlıklı gelişmeleri için gerekli tüm eğitim, öğretim ve danışmanlık çalışmalarını planlar ve uygularlar. Yabancı dil eğitiminde; iletişime dayalı olarak verilen İngilizce ve Almanca derslerinde etkileşimli dijital uygulamalar, aktiviteler, yaratıcı drama gibi çalışmalar yapılmaktadır.
Öğrenciler 9. sınıftan itibaren akademik, duygusal ve sosyal gelişimlerine uygun şekilde hazırlanmış öğretim programları ile ulusal ve uluslararası alanlarda karşılaşacakları her tür sistemin gerekliliklerine donanımlı bireyler olarak hazırlanmaktadırlar. Öğrencilere program paralelinde 9. sınıftan itibaren alanında uzman öğretmenlerle üniversite giriş sınavları için hazırlık çalışmaları da kapsamlı bir şekilde uygulanmaktadır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Mahmut Ön Koleji Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Çobançeşme Mah. Sanayi Cad. Kımız Sok. No:42, Bahçelievler / İstanbul
0 212 963 2071
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum