fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Merter Final Okulları Anadolu Lisesi

Özel Merter Final Okulları Anadolu Lisesi verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:50/17:30
Yatılı Durumu: Yatısız
Eğitim Türü: Karma

Özel Merter Final Okulları Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Merter Final Okulları Anadolu Lisesi öğretmen kadrosu müfredata hakim, sınavlara hazırlıkta deneyimli, dinamik, usta öğreticilerden oluşur. Derslerimiz öğrencilerimize sunulan programlar dahilinde, düzenli, sistemli ve zengin içerikle öğretilir. Öğrencilerimizin bilgi düzeyine uygun sınıflarda, dersler uyum sorunu yaşanmadan ve üst düzey verimlilikle işlenir. Tam öğrenmenin gerçekleşebilmesi için ders saati süreleri arttırılmıştır. Her hafta, o hafta işlenen kazanımları içeren KTT adı verilen sınavlarla öğrenmenin ne kadar gerçekleştiği tespit edilir, öğrenmenin tam gerçekleşmediği haftalara takviye etütleri koyulur. Öğrencilerimizin çözemediği sorular, öğretmenleri ile birlikte sıcağı sıcağına çözülür. Fiyatlarımıza kırtasiye, kıyafet ve hafta sonu kurs ve atölye çalışmaları da dahildir. Öğrencilerin başarı durumlarına göre çeşitli burslar sağlanmaktadır. Özel Merter Final Okulları Anadolu Lisesi'nde yabancı dil öğrenimi, anadil öğrenimi ile aynı esaslara dayandırılarak yapılmaktadır. Bu doğrultuda okulumuzda doğal bir öğrenme ortamının yaratılmasına büyük özen gösterilmektedir. Her öğrencimiz için ayrı ayrı, etkili ve verimli haftalık çalışma programları rehber öğretmenlerimiz tarafından yapılır. Öğrencilerimizin haftalık çalışma programlarındaki performansları yine rehber öğretmenlerimiz tarafından takip edilir. Özel Merter Final Okulları Anadolu Lisesi olarak öğrencilere sosyal, sanatsal ve sportif etkinlikler için uygulama derslikleri oluşturulmuştur. Öğrencilerimiz; öğretmenleri eşliğinde sinema, tiyatro, drama, konser, dans gösterileri, halk oyunları, yazar ve sanatçılar ile imza günü buluşmaları gibi pek çok etkinliğe katılarak hem eğlenir hem de kişisel gelişimine katkı sağlar.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Çoklu Zeka Modeli

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Catering firması tarafından getiriliyor

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Her sınıftan kaç şube var?

- 3

● Okulda Hangi Bölümler Mevcut?

- Eşit Ağırlık

- Sözel

- Sayısal

- Dil

● Üniversiteye Hazırlık Sürecinde Kurs Desteği Sağlanıyor mu?

- Evet

● Mezun Olan Öğrencilerinizin Bir Üniversiteye Yerleşme Oranı Nedir?

- %80-%85

Yorumlar (11)

 • DG

  Özel Merter Final Okulu hikayem….. 3 yıl önce TEOG sınavı sonrası kaygılı ve üzgündük tamamen tesadüfi bir şekilde okulla görüşmeye gittiğimizde, her şeyin çok güzel olacağına inandık. Nehir şimdi 12. sınıfta arkama dönüp baktığımda kızımda gördüğüm, her gün yükselen başarı grafiği, yöneticilerin ve öğretmenlerin yüksek eğitim odaklı, hem çok profesyonel, hem sıcacık kalpli olmalarına bağlıdır. Biz kocaman bir aileyiz ve hepsi çok kıymetlidir. Kızımı hayata hazırlayan en doğru okulu seçtiğimiz için çok şanslıyız. Nehir seneye Üniversite sınavını girecek ve hiç merak etmiyorum çünkü kızım emin ellerde hepinizi çok seviyorum başarılarınızın devamını dilerim.Yok

 • OB

  Ben, doktor bir arkadaşımın tavsiyesi ile bu okulu buldum. Ona da çok teşekkür ediyorum, öğretmenlerimize de... Okul idaresi de maddi ve manevi her zaman çocuğumuzun da bizim de her daim yanımızda olmuş insanlar. Bu hafta karne haftası, herkese bir yıllık performanslarına bakarak ayrı ayrı kişiye özel soru bankası hazırlamışlar hem de herhangi bir ücret almadan. Gerçekten gördüğüm en idealist ekip.Okul Güngören Final ile çok karıştırılıyor. Güngören Final'in Merter'e daha yakın bir lokasyonda olması Merter Final için dezavantaj olmuş.

 • Ee

  Mertel final okullarında 2 öğrencim var 3 sene önce tanıştık ve o günden beri birlikteyiz bu süreçte hocalarımız rehberlik psikoloğumuz hep yanımızdaydı bizi hiç yalnız bırakmadılar onlara çok teşekkür ediyorum ne kadar teşekkür etsem azdır hiç pişman değilim ve hala birlikteyiz birlikte olmaya devam edeceğiz herkese tavsiye ediyorum o kapıdan bir giren bir daha geri başka bir okula gidemeyecek bunun garantisini veriyorum deneyimleyen biri olarak Geliştirmesini düşündüğüm hiç bir yanı yok her şey gayet mükemmel böyle devam etsinler

 • ss

  çocuğum bu yıl lise ikinci sınıf oldu etüt dersleri normal dersleri kazım testleri olsun rehber öğretmenlerine istedikleri zaman ulaşabilmeleri bir sorunum olduğunda okul idaresine ulaşabilmemiz çok önemli şu pandemi döneminde okulumuzun desteği ile güzel geçiyor.okulumuzun olumsuz bir yanı yok zaten okul tüm sorumluluklarını yerine getiriyor önemli olan öğrencilerimizin de sorumluluklarını yerine getirmesi lazım herşey okulla değil öğrenci ile bitiyor.

 • se

  Liseye ilk kaydımızı yaptığımızda biraz tereddütlü biraz da nasıl olur acaba faydalı olur mu diye yapmıştır. Çocuğum ve ben okulumuzdan öyle memnunum ki 3 yıldır okulumuzda eğitim görüyor. Gerek öğretmenler gerek de iadrecileri olsun o kadar ilgiler ve o kadar güzel karşılanıyoruz bütün kaygılarım bitti. Sınava yönelik o kadar test ve soru çözülüyor ki inşallah seneye güzel bir üniversite kazanır diye ümit ediyoruz. tanıdığım herkese tavsiye ediyorum.3 yıldır olumsuz bir sorun ile karşılaşmadık. Verdikleri eğitime güveniyorum.

 • Öe

  Okulumuzu okul.com.tr sayesinde bulduk önce telefonla görüştük sonra yüz yüze görüştük ve görüşmemiz o kadar pozitif geçti ki çocuğumu 8. Sınıf sınav zamanında olduğu için okulda sürekli sınava yönelik çalışmalar yapılıyor iyi ki tercihimiz oldu

 • Fy

  Eğitime çok önem veren ve birsürü atölye ile çocukların kişisel gelişiminede katkısı bulunan idaresi ve hizmet kalitesiyle çok memnun kaldığım güzel okul iyiki yolumuz kesişmiş iyiki Merter finalÇok fazla ilgililer

 • ME

  Benim bu okula bir teşekkür borcum var. Gecesini gündüzüne katmış bir kadro ile 3 yıldır yanımızdalar. Öyle sadece matematik-türkçe öğretmekten bahsetmiyorum, çocuğumun burnu kanasa biliyorum ki orada, onu evladı gibi gören insanlar var. İlişkilerimiz mekanik değil, herkes biz bir aileyiz der ama biz bunu burada hissettik. İstanbul şartlarını düşününce, insanlardan felaket senaryoları duydukça ne kadar doğru bir yerde olduğumuzu düşündüm. Güvendeyiz ve içim rahat, bu da bana yetiyor.

 • Bu okuldaki 3. yılımıza giricez. Çok doğru bi karar verdiğimizi düşündüğüm için buraya yazmak istedim. Allah razı olsun depreminden, coronasına varana kadar her kötü anımızda yanımızda oldular. Çocukları bian bile boş bırakmadılar. Bizi aile bildiler. Baş tacılar.Havuzlarını biz pek kullanamadık daha çok ortaokullar kullanıyor.

 • OY

  Çok samimi bir ortamları var, kaydımızı alan müdür yardımcısı her şeyden önce güven veriyor. Okuldaki 2. haftamız ve çocuğum okula mutlu ve istekli gidiyor benim için bundan daha önemli hiçbir şey yok.Henüz 2. yılları olduğu için oldukça tedirgindim ve tereddütlerim vardı. Yanılmışım.

 • Fb

  Okulun kurucularının tanınmış öğretmenler olması ve işin mutfağında bulunmaları güzel gerek idareci gerek öğretmen olarak görev yapıyorlar ve görüşmeye gittiğimizde bizi direk onlar karşılıyor sıcak bir ortam var tavsiye ederim.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Merter Final Okulları Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Seyitnizam Mah. Prof. Dr. Turan Güneş Cad. No:272/7, Zeytinburnu/istanbul
0 212 963 2081
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum