fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili

Özel Yeniay Okulları Teknoloji ve Meslek Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Devlet Teşviği: Yok
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Yeniay Okulları Teknoloji ve Meslek Lisesi Hakkında

Özel Yeniay Okulları Teknoloji ve Meslek Lisesi, İstanbul'un Bağcılar ilçesinde bulunan özel eğitim kurumudur. Bünyesinde enerji sistemleri bölümü, güneş enerji sistemleri bölümü, rüzgar enerji sistemleri bölümü bulundurmaktadır. Geleceğin önemli meslekleri arasında bulunan bu bölümler sayesinde öğrenciler üniversitede de bu bölümlerden devam ederek kolayca meslek sahibi olabilmektedir. Bu kurum, son sınıfta öğrencilerini staj yapmaya teşvik etmektedir. Bu stajla beraber öğrenciler üniversite eğitiminden önce, lisede öğrendikleri teorik bilgileri pratiğe dökebilmekte ve mesleki yeterlilik kazanmaktadır.
Özel Yeniay Okulları Teknoloji ve Meslek Lisesi, öğrenci merkezli eğitim anlayışıyla öğrencilerini yetiştirmektedir. Öğrencilerini farklı bireyler olarak değerlendiren bu okul, her öğrencinin yetenek ve ilgisine göre yönlendirmektedir. Rehberlik öğretmenlerinin, öğrencilerin akademik düzeylerini ölçme ve değerlendirme sınavlarıyla düzenli aralıklarla gözlemleyerek analiz etmektedir. Bu analizlerle öğrencilerin üniversite bölüm seçimlerinde ve gelecekteki meslek hayatları hakkında öğrencilere yaşam koçluğu sağlanmaktadır. Aynı zamanda okulun psikolojik danışmanları, öğrencilerin sınav heyecanı, dikkat dağınıklığı ve gelecek kaygısı gibi sorunlarıyla ilgilenerek bu sorunlara çözüm aramaktadır.
Özel Yeniay Okulları Teknoloji ve Meslek Lisesi, üniversite sınavlarında öğrencilerinin büyük bir çoğunluğunu Türkiye’nin en gözde üniversitelerine yerleştirmektedir. Aynı zamanda öğrencilerinin yalnızca akademik anlamdaki başarılarını değil, sanat ve spor alanındaki gelişmelerini de gözeten bu kurum, birçok etkinlik ve aktivite düzenlemektedir. Bu etkinlik ve aktiviteler kapsamında; basketbol, voleybol, futbol, hentbol ve masa tenisi bulunmaktadır. Okulda sportif aktivitelerin yanı sıra kültürel çalışmalar da yapılmakta ve bu bağlamda sosyal kulüpler bulunmaktadır. Her öğrenci en az bir sosyal öğrenci kulübüne üye olarak burada hem sosyal hem de bilimsel çalışmalarda aktif rol oynamaktadır.
Özel Yeniay Okulları Teknoloji ve Meslek Lisesi, yabancı dil eğitiminde uluslararası standartlarda öğrenci yetiştirmek amacıyla İngilizce derslerine özen göstermekle beraber ders programında ağırlıklı olarak dil eğitimine yer vermektedir. En az iki dil yetkinliği kazandırmayı hedefleyen bu kurum, ikinci dil seçeneği olarak öğrencilerine Almanca dersleri vermektedir. Geleceğe umutla bakan gençler yetiştiren bu kurum; kaliteli eğitimin merkezi olarak eğitim ve öğretimini sürdürmektedir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Yeniay Okulları Teknoloji ve Meslek Lisesi İletişim Bilgileri

Merkez Mahallesi, 9/a Sokak, No:15, Bağcılar / İstanbul
0 212 963 2079
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum