fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulu

Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/18:00

Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulu Hakkında

Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulunun hedefi farklı alanlarda kendilerini geliştirmiş öğrencileri, ulusal ve uluslararası alanlarda okullarını en iyi şekilde temsil edecek şekilde eğitim vermektir. Ortaokul düzeyinde eğitim hizmeti sağlayan kurum, Mektebim Okullarının kalite anlayışını öğrencilere aktarmaktadır. Değişen ve gelişen dünya teknolojisini yakından takip etmekte olan okul, öğrencilerine 21. yüzyıl gereksinimlerini kazandırmayı amaçlamaktadır.

Deneyimli eğitim-öğretim kadrosu ile zengin eğitim programını öğrencilerle buluşturarak okul, öğrenci merkezli eğitim hizmeti sağlamakla birlikte öğrenci ihtiyaçları göz önünde bulundurularak sürekli olarak güncellenmektedir. Ortaokul öğrencilerimiz B kapısından okula giriş-çıkış sağlamaktadırlar. Okulumuz Beylikdüzü Kolejler bölgesinde yer almadığından trafikten uzak bir konumdadır. Okulun fiziksel imkanları dahilinde öğrenciler, serbest zamanlarını etkin ve yararlı bir biçimde değerlendirebilmektedir. Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulu bünyesinde bulunan kapalı spor salonu ve havuz gibi aktivite alanları öğrencilerin fiziksel gelişimlerini desteklemektedir. Öğrencilerin okula güvenle varabilmeleri ve gün sonunda evlerine sorunsuz bir şekilde varabilmeleri adına servis imkanı da bulunmaktadır.

Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulu'nda İngilizcenin yanında ikinci yabancı dil eğitimi olarak Alman'ca dersleri verilmektedir. Verilen bu dersler sayesinde öğrenciler akademik anlamda ilerleyen yıllarda ihtiyaç duyacağı bilgi ve becerileri etkin bir şekilde kazanmaya başlamaktadırlar. Özel Mektebim Okullarında 5.ve 6.sınıfta başlayan LGS hazırlık programı 7.ve 8.sınıflarda hızlanmakta ve hafta içi ve hafta sonu etüt programları oluşturulmaktadır. Öğrenciler hem sınıf etüdü hemde bireysel etüdler ile desteklenerek öğrencilerin sorunsuz bir şekilde bir sonraki ders konusuna geçmesi amaçlanmaktadır.
Mektebim öğrencileri akademik birimlerce disiplinler arası yaklaşımla oluşturulan eğitim içeriğiyle, hedeflenen kazanımları edinirken bir yandan da ulusal ve uluslararası platformlarda bilimsel çalışmalarıyla yer alırlar.

Bireysel farklılıkları zenginliğe dönüştürmek ve eş zamanlı olarak akademik açıdan da hayata hazırlanan öğrencileri yetiştirmek Mektebim Okulları Ortaokul ve Lise Eğitiminin temelini oluşturmaktadır. Bu temelden hareketle 21.yüzyılın gerekleri olan “bilgiyi arama, değişik türdeki yazılı kaynakları okuyabilme, öğrenmeyi öğrenme” niteliklerini kazandırarak öğrencilerin kendilerini gerçekleştirmeleri hedeflenir. Mektebim öğrencileri, okul öncesinden üniversiteye kadar “Bütünsel Eğitim Yaklaşımı” ile kendilerini keşfeder ve başarılı bir geleceğe adım adım yürürler. Öğrencinin bulunduğu yaş dönemi esas alınarak tasarlanmış “Bütünsel Eğitim Yaklaşımı”, öğrencilerin yetenekleri ve öğrenme şekilleriyle bütünleşerek kalıcı bir eğitime zemin hazırlar.

Duyurular ve Etkinlikler

Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulu Soru - Cevap

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 5+

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Çoklu Zeka Modeli

- STEM

- Proje Temelli Öğrenme Eğitim Modeli

- Sınav Odaklı Eğitim Sistemi

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

- Bilingual (Çift Dilli) Eğitim Programı

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Yüzme Öğretmeni

- Bale ve Dans Öğretmeni

- Diğer

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Drama Eğitmeni

- Native Öğretmen

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun kendi araçları ile

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 16-20

● Mezun olan öğrencilerinizin bir fen lisesine yerleşme oranı nedir?

- %71-80

Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  24
 • Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:30 - 18:00 şeklindedir.
 • Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce, Almanca dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti sunulmamaktadır.
 • Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulu hafta sonu eğitim veriyor mu?
  Hafta sonu eğitim verilmektedir.

Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulu Yorumları (12)

 • SY

  Özel Beykent mektebim koleji‘ne çocuklarımıza verdiği eğitimin yanında ayrıca verdiği değer için de teşekkür ederiz.Anne ve baba olarak çocuğumuzun sevildiği ,kendini geliştirdiği ve güvende olduğu bir ortamda eğitim aldığını bilmek harika bir his.

 • Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulu

  Okulun Cevabı:

  Değerli Velimiz, memnuniyetiniz için biz teşekkür ederiz. Saygılarımızla.

 • us

  hobi atölyeleri açısından çevre okullara göre daha güzel başarılı emeği geçen herkese çok teşekkür ederim

 • Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulu

  Okulun Cevabı:

  Değerli Velimiz Merhaba. İngilizce, Beden Eğitimi, Görsel Sanatlar, Müzik, Satranç, Bilgisayar, Bale, Tiyatro, Halk Dansları ile drama gibi önemli dersler branş öğretmenlerimiz tarafından verilir. Bu dersler kendi alanlarına özel atölyelerde işlenmektedir.

 • BA

  Merhabalar çocuğum ortaokul 7. sınıf öğrencisi genel işleyiş ve bu seneki öğretmen kadromuzdan çok memnunuz. Koç öğretmenimiz ve tüm branş öğretmenlerimize buradan teşekkür ederim. Özellikle çocukların sanat alanında Müzik dersinde yapılan korolara aşırı bayıldık. Çocuklarımızı sahnede görmek çok güzeldi.

 • Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulu

  Okulun Cevabı:

  Değerli Velimiz Merhaba. Bölümümüzün belirlediği belli zamanlarda, öğrencilerimizin bireysel ve toplu performansları, öğle araları yaptığımız küçük müzik dinletilerinde sergilenir. Ortaokul öğrencilerimiz temel müzik kurallarını bilir, notaları tanır, farklı müzik türlerini öğrenir ve ayırt eder. Birebir yaptığımız kulak taraması sonucu müziğe özel kabiliyeti olan öğrenciler, bu alanda ilerlemeleri doğrultusunda yönlendirilirler. Sevgi ve Saygılarımızla.

 • BG

  Biz okulumuzdan ve özellikle Melike öğretmenimizdrn çok çok memnunuz. İyi ki var ve iyi ki kızımız onun sınıfına denk geldi ❤️

 • Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulu

  Okulun Cevabı:

  Değerli Velimiz Merhaba. Çocuğunuz asla gözünüzün arkada kalmayacağı Mektebim Okulları Beykent Kampüste :) Burada her şey onun sağlığı, mutluluğu, güvenliği için tasarlandı, hazırlandı. 3 yaşından 6 yaşına kadarki tüm arkadaşlarıyla beraber, yeteneklerini özgürce keşfedebilir. Sevgi ve Saygılarımızla.

 • Hk

  Özel okul düşünüyorsanız ilk tercihiniz olmalı diyebilirim. Tüm personel eğitim ve öğretim konusunda çok tecrübeli bununla birlikte öğrencilerin gelişimin takibini de çok iyi bir şekilde yapmakta olduğu için anaokulu ,ilkokul ve şimdi ortaokulda oğlumuz.benim söylememe gerek kalmadan gelişimler devam ediyor.

 • Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulu

  Okulun Cevabı:

  Değer Velimiz. Yorumlarınız için teşekkür ederiz. Zihinsel, duygusal ve fiziksel gelişimin bir bütünü oluşturduğuna inanıyoruz. Çocuklarımızı okulda sevgi ile karşılarken gelişimlerini desteklemeye devam ediyoruz. Sevgi ve Saygılarımızla.

 • Fk

  Ilgi ders kalitesi yüksek güzel bir okul öğretmenlerinden müdürlerine samimiler.Spor aktivitelerinin çoğalması olabilir.

 • Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulu

  Okulun Cevabı:

  Değerli Velimiz Merhaba. Yorumlarınız için teşekkür ederiz. Bilgiye ulaşmada en önemli etken olan öğretmenler, Mektebim Koleji'nin en önemli unsurudur. Eğitim ise ciddi ve zamana bağlı bir süreçtir. Başarı bu sürece ve performansa ayak uydurabilecek bir kadro ile sağlanır. Donanımlı Eğitim Kadromuzla bizler hep sizin yanınızdayız. Sevgi ve saygılarımızla.

 • SK

  Tecrübeli, güleryüzlü ve ilgili öğretmenlere, pozitif yaklaşımlı idari kadrosuna sahip bölgenin en iyi okulu tavsiye ediyorum.

 • Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulu

  Okulun Cevabı:

  Değerli Velimiz Merhaba. Yorumlarınız için teşekkür ederiz. Bilgiye ulaşmada en önemli etken olan öğretmenler, Mektebim Koleji'nin en önemli unsurudur. Eğitim ise ciddi ve zamana bağlı bir süreçtir. Başarı bu sürece ve performansa ayak uydurabilecek bir kadro ile sağlanır. Donanımlı Eğitim Kadromuzla bizler hep sizin yanınızdayız. Sevgi ve saygılarımızla.

 • Öe

  Butik bir okul tavsiye ediyorum……Geliştirmesini düşündüğümü hangi bir yanı bulunmamaktadır

 • Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulu

  Okulun Cevabı:

  Değerli Velimiz Merhaba. Mektebim Koleji olarak çıktığımız bu yolda emin adımlarla yürümeye devam edecek, aydınlık bir geleceğe yeni nesilleri hazırlamanın heyecanını hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz. Sevgi ve saygılarımızla.

 • EG

  Eğitim çok iyi. Öğretmenler öğrencilerle çok ilgili. Ortaokulda akademik başarı çok iyi

 • Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulu

  Okulun Cevabı:

  Değerli Velimiz Merhaba. Duygu ve düşünceleriniz için teşekkür ederiz. Mektebim Eğitim kadromuz, sürekli kendini yenileyen, öğrencilerle birlikte öğrenme sürecine katılan Atatürk ilke ve inkılapları ışığında bilimin önderliğinde öğrencilerine başarıyı özveriyi, disiplini aşılamaktadır. Saygılarımızla.

 • M

  Bire bir ilgi ve her öğrenciyi yakından takip etmeleri en önemli özelliği bence. Koç öğretmenlik sistemi sayesinde öğrencinin tüm gelişim ve öğrenin süreci hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmamız bizi en mutlu eden yönlerinden biri

 • Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulu

  Okulun Cevabı:

  Değerli Velimiz , yorumlarınız için teşekkür ederiz. Mektebim Ortaokulunda koçluk sistemi ile yıl boyunca öğrenciyi koç öğretmeni tarafından genel davranışları ve akademik performans bazında takip ediyoruz. Saygılarımızla.

 • PS

  Etkinliklerini ilgiyle takip ettiğim okullardan. Demokratik, çağdaş bir eğitim modelleri var. Kız futbol takımının olması ne anlatmak istediğimi kısaca özetliyor aslında. Diğer okulların örnek olması gereken bir kurum.

 • Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulu

  Okulun Cevabı:

  Değerli Velimiz Merhaba. Yorumlarınız için teşekkür ederiz. Mektebim Koleji, Beden Eğitimi Bölümü yaptığı çalışmalarla öğrencilerin fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimlerini sağlamayı hedefler. Sportif beceri gelişiminin yanı sıra sosyal, duygusal tavır ve alışkanlıklar kazandırmayı hedefler. Öğrenciler çeşitli sporlarla tanıştırılır, sporun bir yaşam biçimine dönüşmesi amaçlanarak sportif kurallar ve beceriler öğretilerek gelişmeleri sağlanır. Öğrencilerimiz sportif etkinliklerle eğlenceli vakit geçirirken aynı zamanda sportif etkinliklerin sağlıkla olan ilişkisini kavrarlar. Bu yıl okullar arası yapılan turnuvalara katılan öğrencilerimiz dereceye girmeye hak kazanmışlardır. Sevgi ve Saygılarımızla.

 • Gb

  Ortaokul eğitimini ciddiye alan ve öğrencilerin kalıcı öğrenmelerini sağlayan tekniklerle çalışan, donanımsal olarak yeterli gördüğüm için tercih ettiğimiz okulumuz. tavsiye ederim

 • Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulu

  Okulun Cevabı:

  Değerli Velimiz Merhaba. Ortaokulda “Dünya Benim Proje Alanım” yaklaşımını benimseyen öğrenciler, dünya vatandaşı olma yolunda hayatı farklı yönlerden tanımalarına aracılık edecek dersler alırlar. Öğrencilerin, 21. yüzyılın gerekleri olan bilgiyi arama, veriyi okuyabilme, öğrenmeyi öğrenme gibi nitelikleri kazanarak, kendilerini gerçekleştirmeleri ve dünyayı anlamaları hedeflenmektedir. Duygu ve düşünceleriniz için çok teşekkür ederiz. Sevgi ve saygılarımızla.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulu İletişim Bilgileri

Adnan Kahveci Mah. Sayaca Cad. No:11, Beylikdüzü / İstanbul 
0 212 963 2081
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Okul.com.tr İndirimi

Okul.com.tr Velilerine Özel İndirim

Özel Mektebim Koleji Beykent Ortaokulu ile Okul.com.tr üzerinden iletişime geçen velilere özel indirim! İndirimden yararlanmak için vakit kaybetmeden okulla iletişime geçin!


Okul Fiyatı - Tam Gün

Liste fiyatı üzerinden Okul.com.tr indirimini görmek için üye olun

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum