fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

İstanbul'da Anaokulu ve İlkokul için Yaz Okulu Olan Okullar

Görüntülenme Sayısı: 34536

Okulların kapanmasına sayılı günler kala aileler çocukları için yaz okulu arayışlarına başladılar bile... Eğer siz de yeni eğitim dönemi başlayana kadar çocuğunuz hem akademik hem de sosyal yönden gelişsin istiyorsanız, İstanbul’daki yaz okulu seçeneklerine hemen bakmaya başlamalısınız.

İstanbul'da Anaokulu ve İlkokul için Yaz Okulu Olan Okullar-1

Yaz Okulu Nedir?

Yaz tatili, çocukların okul dönemini bitirip bir diğer döneme geçene kadar sadece vakit öldüreceği bir zaman dilimi olarak düşünülmemelidir. Aslında yaz dönemi çocuğunuzun hem yoğun okul programının yükünden kurtulması hem de sosyalleşmesi için mükemmel bir fırsattır. Kendi ilgi alanlarına yönelerek hem akademik hem de sosyal yönden gelişebilecektir. Yaz döneminde eğer çocuğunuzla bireysel olarak ilgilenemeyecekseniz ya da daha nitelikli bir eğitim almasını istiyorsanız yaz okulları bu isteğinizi karşılamak için birçok seçenek sunuyor.

Yaz Okulu Programlarıyla Öne Çıkan Anaokulları

İstanbul'da Anaokulu ve İlkokul için Yaz Okulu Olan Okullar-1-2

Piknikler, Geziler ve Doğa

Kreşlerin yaz okulu etkinlikleri çocuklarınıza oldukça geniş bir yelpaze sunuyor. Yaz okulunda çocuklar; yüzme, spor, su ve bahçe oyunlarıyla fiziksel olarak gelişirken; müzik, tiyatro, drama ve kukla gösterileriyle de hem eğlenip hem de ilgi alanlarını keşfeder. Grup oyunları ve mutfak etkinlikleriyle ekip ruhunu öğrenip; okuma saati ve yaşayan değerler eğitimi ile de kültürel olarak gelişim sağlar. Bu etkinliklerin yanı sıra 2-6 yaş arasındaki minikler yapılan piknik ve gezi faaliyetlerinde doğayla iç içe olup, sosyalleşerek bütün negatif enerjisini yeni ders yılına geçiş yaparken geride bırakacaktır.

Kadıköy’de Yaz Okulu Bulunan Anaokulları;

İstanbul'da Anaokulu ve İlkokul için Yaz Okulu Olan Okullar-3

Sosyal, Kültürel ve Sanatsal Faaliyetler

Dönem içerisinde işlenen derslerin tekrarları yaz okulunda da devam edecektir. Minikler yaz aylarında hem derslerde gördükleri bilgileri hatırlamaya devam edip hem de eğlenecektir. Seramik ve kil çalışmalarıyla sanatsal yönlerini geliştirecek olan çocuklar basketbol, voleybol gibi sportif faaliyetlerle de uzmanların her zaman tavsiye ettiği ‘Her çocuk en az bir spor dalıyla ilgilensin’ sözünün gereğini yerine getirmiş olacaktır.

İlkokulların yaz okulu programları ise tam ve yarım gün seçenekleri ile kayıt dönemlerini başlatmak için son günlerini geçiriyor. 7-13 yaş arası çocukların katılabileceği yaz okullarında; yüzme, basketbol, voleybol ve tenis gibi birçok sportif faaliyet bulunuyor. Yaz okulunda geçirdikleri zaman içerisinde çocuklar; eğitsel oyunlar, satranç ve İngilizce gibi derslerle akademik yönden gelişirken; yaratıcı drama, sinema ve zumba gibi eğitimlerle de sosyalleşebilecektir.

İstanbul'da Anaokulu ve İlkokul için Yaz Okulu Olan Okullar-4

Bakırköy’de Yaz Okulu Olan Anasınıflar ve İlkokullar;

Maltepe ve Pendik bölgesinde Yaz Okulu Bulunan Anaokulları ve İlkokulları;

Beylikdüzü’nde Yaz Okulu Olan Anasınıflar ve İlkokullar;

İlçe İlçe Yaz Okulu

İstanbul’un hangi bölgesinde yaz okulu olan anaokulu ve ilkokul arıyorsanız aşağıdaki linklerden ilçe ilçe tarama yapabilirsiniz.

Kartal’da Yaz Okulu Olan Anasınıflar ve İlkokullar;

Üsküdar’da Yaz Okulu Olan Anasınıflar ve İlkokullar;

  • Kadıköy bölgesindeki yaz okulu olan anaokullarının detaylı incelemesi için Kadıköy Yaz Okulları yazısını inceleyin.
Bu makale Furkan Namlı tarafından 19 Eylül 2023 tarihinde güncellenmiştir.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
Doğa Koleji Fiyatları 2022 Doğa Koleji 2022-2023 okul fiyatları açıklandı! Doğa Koleji ücretlerini kampüs kampüs inceleyin! Doğa koleji yeni yıl fiyatları nedir ? Doğa Koleji yeni dönem eğitim ücretleri ? Doğa Koleji yeni yılda açıklanan fiyatları nasıl ?
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Altınay Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Altınay Koleji İlkokulu

Öğretmenleri çok ilgili, güler yüzlü hem öğrencilere hem de velilere karşı. Eğitim kalitesi olarak çok memnunuz tavsiye...

Özel Kadıköy Key Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Kadıköy Key Koleji İlkokulu

Evimize uzak olmasına rağmen bu okulu seçtik çünkü çok tavsiye almıştık çevremizden gerçekten iyi bir eğitim veriliyor ö...

Özel Halkalı Biltek Okulları İlkokulu Özel Okul
Özel Halkalı Biltek Okulları İlkokulu

Akademik eğitim ve ahlaki eğitim vermesi bizim için çok kıymetli bir okul Biltek

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum