fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ataşehir Bil Okulları Anadolu Lisesi

Özel Ataşehir Bil Okulları Anadolu Lisesi verified

Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/17:10
Yatılı Durumu: Yatısız
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Ataşehir Bil Okulları Anadolu Lisesi Hakkında

İstanbul Ataşehir 'de bulunan Özel Ataşehir Bil Anadolu Lisesi donanımlı sınıfları, teknolojik imkanları, kaliteli eğitim programları ve alanlarında uzman eğitmen kadroları ile birlikte düşünen, düşündüğünü tasarlayan, tasarladığını uygulayan, uyguladığını üreten , başarılı, sorumluluk sahibi, sorgulayan, yeniliğe açık ve insanlarla iyi ilişkiler kurabilen bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır.

Okulda dünyada eğitim modeli olan STEM uygulanmaktadır. STEM ile özellikle fen ve matematik disiplinlerini referans alarak mühendislik ve teknoloji uygulamaları ile öğrencilerin ve dolayısıyla 21. yüzyılın genç ve yetişkinlerinin bilgi ve beceri seviyelerini yükselterek farklılaştırılmakta, BİL Koleji bünyesinde İstanbul Aydın Üniversitesi iş birliği ve desteği ile yürütülmektedir.

Özel Ataşehir Bil Anadolu Lisesi 'nde verilen branş derslerinin yanı sıra öğrenci kulüpleri ile de öğrencilerin sosyalleşmesi, kültürel birikim elde etmesi, ilgi alanlarını keşfetmesi sağlanmaktadır. Okuldaki öğrenci kulüpleri; Fotoğraf, Drama, Piyano, Halk Oyunları, Modern Dans, Tiyatro, Gitar, Resim, Dil Kulüpleri, Basın Yayın Kulübü, Bilgi Teknolejileri Kulübü, Sosyal Bilimler Kulübü, Uluslararası Diyalog Kulübü, Felsefe Kulübü, İnovasyon Kulübü, Jimnastik, Basketbol, Masa Tenisi, Akıl Oyunları, Futbol Kulübüdür.

12. sınıf öğrencilerinin mesleki yönlendirme ve kariyer planlaması okulumuz rehberlik servisinin yanı sıra İstanbul Aydın Üniversitesi'nin uzman kadrosu işbirliği ile gerçekleştirilmektedir. TYT-AYT eğitimi ön plandadır. Dershane destekli bireysel eğitim programlarıyla öğrencilerimizin üniversite hazırlık süreci yürütülmektedir. Deneme sınavları, mentörlük sistemi, öğrenci takip sistemi ve YKS hazırlık kursları ile okul dışında başka hiçbir desteğe ihtiyaç duymadan sistematik bir şekilde üniversiteye hazırlanmanızı sağlamak ilk hedefimizdir.

Okulda psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti verilmektedir. Rehberlik birimi bireyin kendini tanımasına, anlamasına, problem çözme becerilerini geliştirebilmesine, duygu ve düşüncelerini etkin bir şekilde ifade edebilmesine, çevresiyle uyumlu ilişkiler kurmasına, ilgi ve yeteneklerinin farkına varma ve açığa çıkarabilmesine yönelik programlı ve sistematik yardım süreciyle ilgilenir. Okulda verilen destek hizmetler arasında yemek, servis, güvenlik ve temizlik yer almaktadır. Öğrencilerin ve personellerin okul içinde güvende olması için gerekli güvenlik önlemleri alınmış olup öğrencilerin sağlığının olumsuz yönde etkilenmemesi için de düzenli olarak temizlik yapılmaktadır. Yemeklerin sağlıklı besinlerden yapılması konusunda okul hassas bir tutum sergilemektedir.

Covid-19 önlemleri kapsamında sınıflar tekli oturma düzenine göre ayarlanmıştır. Günlük olarak dezenfekte edilmekte ve ateş ölçerle öğrencilerin günlük sağlık taraması yapılmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği özel eğitim sistemi nedir?

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

- Çoklu Zeka Modeli

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ataşehir Bil Okulları Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Barbaros Mahallesi, Evren Cd. No:70, 34746 Ataşehir/istanbul
0 216 706 6884
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum