fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bilyön Anadolu Lisesi

Özel Bilyön Anadolu Lisesi verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00
Yatılı Durumu: Yatısız
Devlet Teşviği: Var
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Bilyön Anadolu Lisesi Hakkında

Üniversiteye hazırlığın temelini 9. sınıf ders konuları oluşturmaktadır. Özel Bilyön Anadolu Lisesi'nde Üniversite Hazırlık çalışmaları 9.sınıf itibariyle müfredat konuları; çalışma ve öğrenme tekniklerini kazandıran motivasyon dersleriyle başlamaktadır. 9. Sınıf seviyesinden itibaren, öğrenci ve velileri üniversite süreci konusunda bilgilendirme çalışmaları başlar. Bilyön Kolejinde MEB , YÖK ve ÖSYM'deki gelişmeleri sürekli takip eden YKS Birimi, 9. sınıftan itibaren öğrencilerin akademik gelişimlerini yakından izleyerek, süreç odaklı çalışmalar yapılmaktadır. Okul 10. sınıf öğrencilerin meslek yönelimleri arasında tercih yaptığı bu dönemi en etkin şekilde geçirmek hedeflemiştir. Bu dönemde öğrencilere danışman ve rehber öğretmenlerin yönlendirmeleri ile doğru meslek ve bölüm seçimi yapılır. Öğrencilere mesleklerin tanıtılması için Bilyön Koleji'nde, kariyer günleri ve meslek seminerleri gibi etkinlikler düzenlenir. 10. sınıfta asıl amaç öğrencilerin farkındalık düzeyini arttırmak, YKS konuları sonrası deneme sınavları uygulayarak test tekniğini geliştirmektir. 11. sınıf alan seçimine göre eğitimin başladığı yıldır. 11. sınıfta Bilyön Koleji'nin amacı öğrencinin farkındalık düzeyini arttırmak, YKS konularının tamamını işleyerek, test tekniğini geliştirmektir. Bu dönemde bazı zorunlu dersler dışında öğrenciler tamamen seçtikleri alanlardan ders alırlar. Çalışmalarında yks tekrarına devam ederken, TYT çalışmalarına ağırlık verilir ve üniversiteye hazırlık programı TYT alanına yoğunlaşarak sürer. Bu süreçte Bilyön Koleji'nde 11. sınıflarda hafta içi 5 gün ve hafta sonu cumartesi günleri takviye kursuyla birlikte haftada 6 gün eğitim verilmektedir. Hafta içi 40 ders zorunlu Anadolu Lisesi ders saatine ek olarak, hafta sonu YKS-TYT takviye dersleri ile toplam 45 ders saatini aşan üniversite hazırlık programı uygulanmaktadır. Özel Bilyön Anadolu Lisesi'nde eğitim döneminin başında 12. sınıf öğrencileri YKS-TYT danışmanları ve rehber öğretmenler ile hedeflenen üniversite ve bölüm tercihlerini yaparak gerçekçi gelecek planlamasını yapar. 12. sınıf öğrencileri eğitim dönemi boyunca hafta içi 8 ders saati ve hafta sonu cumartesi günleri de 5 ders takviye ders saati ile birlikte haftada 45 ders saati hazırlık programı uygulanır. Bu süre öğrencilerin tercih ettikleri alanla ilgili kritik dersler arasında paylaştırılmıştır. Bilyön Koleji ayrıca yarı yıl tatilinin ilk haftasında üniversite hazırlık dersleri devam eder. Bilyön Kolejinde 12. sınıf öğrencilerine yıl boyunca belirli periyotlarla deneme sınavları uygulamaktadır. Konu bilgisini güçlendirmek ya da konu eksiklerini tamamlamak için bire bir çalışmalar yapılır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Dışarıdan hazır geliyor

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Her sınıftan kaç şube var?

- 4+

● Okulda Hangi Bölümler Mevcut?

- Eşit Ağırlık

- Sözel

- Sayısal

- Dil

● Üniversiteye Hazırlık Sürecinde Kurs Desteği Sağlanıyor mu?

- Evet

● Mezun Olan Öğrencilerinizin Bir Üniversiteye Yerleşme Oranı Nedir?

- %85-%90

Yorumlar (6)

 • EC

  Okul gerek idari kadro,gerek ogretmenlerin ders icerigi en onemlisi surekli kontrolcu olmasi bakimindan oldukca iyi bir performansa sahip hic pisman degilim ogrencimi bilyön'e kayit ettirdigim icin .

 • Çocugumuz devlet anadolu lisesini kazanamadi diye cok üzülmustuk ancak bilyönde basladiktan sonra iyi ki dedik.Tüm ögretmenlerimize ve rehber ögretmenimize ilgilerinden dolayi tesekkür ediyorum.

 • KB

  Genel olarak memnunum okuldan, Çocuklara ilgi alaka yerinde, akademik olana yeterli seviyede eğitim veren bir kurumdur.

 • ZA

  Öğrencimi Bilyön Anadolu Lisesi'ne kayıt ettirdiğim için kesinlikle pişman değilim, bu okulun eğitim öğretim programı ve faaliyetleri oldukça öğrencimin kriterlerine uygun, ezbercilikten uzak çağdaş ve modern eğitim imkanlarının sağlandığı bir kurumdur.

 • Mh

  Öğrencim 2 Yıldır bu kolejde okuyor. Öncelikle Az kişilik sınıfları ve güvenliğinden çok memnunum. Ayrıca kolejin öğretmenleri ve İdaresi çok ilgili. Öğrencim her gün severek okuluna gidiyor. Ödev takibi yapılması çok güzel.

 • Bilyön Anadolu lisesinin özellikle üniversiteye hazırlık programlarından memnunuz, öğrencime verdikleri hazırlık programları sayesinde dershaneye göndermeye gerek kalmadı. Ayrıca uzman eğitim kadrosu ve rehberlik hizmetleriylede başarılı bir kurum olduklarını kanıtladılar.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bilyön Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Yenibosna Merkez Mah., 29 Ekim Cad. No:2, 34197 Bahçelievler/istanbul
0 212 963 2078
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum