fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel İnci Ümraniye Anadolu Lisesi

Özel İnci Ümraniye Anadolu Lisesi verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/18:00
Yatılı Durumu: Yatısız
Devlet Teşviği: Var
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel İnci Ümraniye Anadolu Lisesi Hakkında

2013 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde kurulmuş olan Özel İnci Eğitim Kurumları; Özel İnci Sağlık Lisesi (SAĞLIK HİZMETLERİ ALANLARI), Özel İnci Teknoloji Lisesi (SİBER GÜVENLİK), Özel İnci Ümraniye Anadolu Lisesi’ni bünyesinde bulunduran kampüsüyle eğitim alanında ve özel öğretim sektöründe ülkemiz gençlerine yeni bir fırsat kapısı açmak ve öğrencilerimize istihdam amacıyla kurulmuştur.
Avrupa’da Eğitim İmkanı
ERASMUS fırsatı ile gençlere bir başka ülkede eğitim ve öğrenim görme imkânı tanır. Yurt dışında gerçekleşen ve gençleri buluşturan Gençlik Diyalogları için imkânlar sunar. Gençlere, topluma yarar sağlayan projelerde gönüllü faaliyetlerde bulunmaları için yurt dışında imkân tanır.

Özel İnci Ümraniye Anadolu Lisesi öncelikli hedefleri; öğrencilerin YÜKSEK YKS BAŞARISI,
günümüz küresel toplumunun evrensel dili olan YAZILIMSAL KODLAMA-PROGLAMA ANLAYIŞINI
öğrencilerimize aşılamak, EN AZ ÇİFT YABANCI DİLİ ana dili gibi öğrencilerin konuşması konusunda
Türkiye standartlarının üzerine çıkmak, buna binaen yabancı dil konusunda çok hassas olan
kurumumuz bu konuda kendisine öğrenci ve akademik kadrosuyla beraber İNGİLİZCE KONUŞAN
KOLEJ PRENSİBİNİ
edinmiştir.

ÜNİVERSİTELERLE İŞ BİRLİĞİ ile yabancı dil dersleri, müfredat dersleri ve projeleri programlanıyor ve öğrencilere sunulmaktadır. Aynı zamanda KARİYER ve MESLEKİ YAKLAŞIM TEMELLİ REHBERLİK ve psikolojik danışmanlığı ile veli ve öğrencilerin göz bebeği olan bir kurumdur.
Özel İnci Ümraniye Anadolu Lisesi; Avrupa Dil Standartlarına uygun kaynakları ve
tümdengelim metodu ile İngilizce ve Fransızca dil eğitimini öğrencilere sunuluyor.

Özel İnci Ümraniye Anadolu Lisesi sürekli kendini güncelleyen YENİLİKÇİ ANLAYIŞI ile
ekonomik-kaliteli eğitim adı olmuştur. TEKNOLOJİ KÜLTÜRÜNÜ öğrencilerimize öğretmek ve bunu
gündelik hayatlarına tatbik etmelerini sağlamaktadır.

Özel İnci Ümraniye Anadolu Lisesi kendini sadece bir ortaöğrenim okulu olarak görmemekte eğitim
anlayışı, eğitim-öğretim ortamı ve akademik kadrosuyla OKULDA ÜNİVERSİTE KONSPETİ anlayışını
benimseyerek öğrencilerimizin yükseköğrenime geçişinde uyumu ve hızlı adaptasyonu
hedeflemektedir.

ONLİNE ÖĞRENCİ TAKİP SİSTEMİ ile öğrenci-veli-öğretmen üçgenine tam hakimiyet sağlayan Özel İnci Ümraniye Sağlık ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi İLETİŞİM OLMADAN EĞİTİM OLAMAZ prensibini üst noktada tutmaktadır. Vizyon sahibi her bir öğretmen, veli-öğrenci-okul arasındaki sağlıklı iletişim koordinasyonun vazgeçilmez unsurudur. Sınıflarda lider ruhlu kadrosu ile öğrencilerin milli ve manevi değerlerinin gelişimine önem veriliyor.

Aynı zamanda okulumuzun OBS sistemi ile ZOOM, WEB-2 ARAÇLARI, ONLİNE SINAVLAR VE DENEMELERİ ve ANINDA ÖLÇME DEĞERLENDİRME SİSTEMİ ile Covid-19 salgını sürecindeki uzaktan eğitim sürecini en iyi bir şekilde yürütmektedir. Belirli periyotlar ile yapılan ölçme ve değerlendirme sonuçları ile homojen sınıflar oluşturup öğrencilerin öğrenilmemiş kazanımlarına göre kişiye özgü çalışmalar planlanmaktadır. Uzaktan eğitim sırasında oluşabilecek her türlü aksaklıklar okul idaresi ve teknik destek ekibi sayesinde anlık müdahaleler ile düzeltilmekte, öğrencilere zamanın verilen en önemli hazine olduğunu ve beklemeyen tek şeyin zaman olduğunu hissettirmektedir.

Hafta sonu ve hafta içi DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI (DYK) programları, birebir ve sınıf bazında ETÜT ve KAZANIM TAMAMLAMA takviye kursları Özel İnci Ümraniye Sağlık ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimizin eğitim-öğretim sürecini kümülatif bir şekilde ilerlemesini sağlamaktadır.

Başarılı ve yenilikçi eğitim kadrosuyla Özel İnci Ümraniye Sağlık ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, kendinden emin adımlarla her geçen gün büyümekte ve gücüne güç katmakta, POZİTİF EĞİTİM UYGULAMALARI ile birlikte öğrencileri sadece sınıfta derse değil HAYATA HAZIRLAMAYI amaç edinmiştir.

Kısa sürede ortaya koyduğu kendine has eğitim ve öğretim sistemi ile velilerin ve gençlerin gözdesi olan bir okul konumuna ulaşmıştır. Tam donanımlı yönetim ve akademik kadrosu ile çocuğunuzu emanet edebileceğiniz okul başarıyı isteyen tüm veli ve öğrencilere hizmet vermektedir.

Okulumuzun değerleri;

Değerler eğitimi kapsamında öğrencilerimize sevgi, saygı, sorumluluk, adalet, yardımseverlik, doğruluk, dürüstlük, özgüven, hoşgörü alçakgönüllülük, empati, çalışkanlık ve sabır gibi değerlerin kazanılması öncelikli amaçlarımızdandır.
• Ülkemizin tüm değerlerine saygı duymak,• Dünyaya yöne vermek için önce kendini sürekli geliştirmek,• Yaptığı işleri en güzel şekliyle yapmak,• İnsanlara ve çevreye değer vermek,• Değer görecek davranışları benimsemek,• Başarılı olmak için etkin biçimde çalışmak,• Mutlu olmak için doğru ve yakın iletişim kurmak,• Hayal etmek, düşünmek, üretmek ve paylaşmaktır.
Rehberlik ve Psikolojik Danışma birimi olarak yapılan çalışmalar ve uygulanan akademik koçluk ve danışman öğretmen sistemi ile nitelikli yoğun bir akademik eğitimin yanı sıra, kişisel yetenek ve eğilimlerini keşfedecekleri bir dünya ile öğrenciler buluşturulmaktadır.


TEMİZLİK VE HİJYEN konusunda Özel İnci Ümraniye Sağlık ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, planlı ve düzenli olarak okulumuzda Günlük-Haftalık-Aylık temizlik programları uygulanmakta ve hassasiyetle ilgili kişi ve kişilerce kontrol edilmektedir. COVİD-19 salgını sürecinde bu hassasiyetin daha da artan temizlik ve hijyen anlayışımız ile “MASKE-HİJYEN-MESAFE” anlayışını temelinde eğitim-öğretim ortamına çok hızlı ve iyi bir şekilde uyum sağlamıştır.

COVİD-19 salgını sürecinde Özel İnci Ümraniye Sağlık ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde alınan tedbirler:
• Koronavirüs (COVİD-19) salgını kapsamında, okulumuzun tamamı periyodik olarak dezenfekte edilmektedir.• Okulumuza giriş yapan öğrenci, öğretmen, personel ve velilerimiz ateş ölçümü yapıldıktan sonra HES KODU kontrol işlemleri yapılmaktadır.• Hastalık belirtisi gösteren öğrencilerimiz olduğu takdirde, velilerimiz ile iletişime geçerek gerekli önlemlerin alınması sağlanacaktır.• Okul girişi, sınıflarımızın girişlerinde ve okulumuzun ortak kullanım yerlerine el dezenfektanları yerleştirilmiştir.


• T.C. Sağlık Bakanlığı'nın hazırladığı bütün bilgilendirmeler (broşürler, afişler vs.) okulumuzun tamamına yönetmeliğe uygun olarak yerleştirilmiş olup öğrencilerimize seminer ve online görüşmelerde tebliğ edilmiştir.

Duyurular ve Etkinlikler

Yorumlar (25)

 • nv

  okulun düzeninini eğitimini ve öğretmenlerimizin ilgi ve alakalarından çok memnunum

 • MY

  Üç oğlum da bu okulda okudu okuldan memnunum öğretmenleri çok beğeniyoruz ve çok seviyoruz Çocuklar için yarışmalar ve aktiviteler sık sık olsa motivasyon için daha iyi olur

 • AA

  Tyt bazlı sıkı çalışması gerekse hocaların ilgisi ve samimiyetinden memnunuz

 • Başta okul Müdürümüz Salih bey, Müdür yardımcımız Fatma hn ve diğer tüm öğretmenlerimiz hepsi birbirinden değerliler. Hepsi işini severek yapıyorlar. Öğrenci hocasını severse o derse başarısıda o kadar artıyor. Her ay biz velileri öğrenci durumları hakkında bilgilendirme yapıyorlar. Özellikle buradan Fizik öğretmenimiz Onur Akçagözü tebrik ediyorum. Bir öğretmen ancak bu kadar öğrencisini tanıyabilir. Yapmış olduğu yorum birebir oğlumu anlatıyordu. İçinde bulunduğumuz bu pandemi dönemini çok iyi idare ettiniz. Hepimiz çok değerlisiniz. İyi ki İnci Okuluna gelmişiz. Buradan Aysun hn ve Onur beyede çok teşekkürler. Onlarında emekleri çok.

 • EK

  Eğitim kadrosu, disiplini, hijyeni ile ön planda olan tercih sıralarında ilk bakılacak okullardan

 • İdareden tutun öğretmenlerine kadar gayet iyi bir okulGün geçtikçe kendini geliştiren okul

 • Kaliteli ve çok düzgün bir okul herkese öneririm çocuğum da çokkk memnun güvenilir temiz ve titiz bir okuldul dur herkese tavsiye ederim

 • SC

  Okulun eğitim öğretim kalitesi öğretmen lerin Ve müdürümüzün ilgisi mükemmel Gelip görmeniz lazım Kızımin yolu daha aydınlık Teşekkürler Özel İnci Ümraniye Anadolu lisesi Sevgiler

 • Ya

  Eyitimi ilgisi güzel okul müdürü salih beyin öğrenci ders takibi taktire şatandırOlumsuz bır durum yok olsa zaten tutmam öğrencimi

 • Ep

  Okulda yönetim ve eğitim çok iyi ,bütün eğitimciler ilgili memnunuz sıkıntı yok

 • AF

  Pandemimsürecinde yaptıkları fedakarlık gerçekten takdire şayan. Uzaktan eğitim bile olsa sanki yğztüze eğitim veriliyor gibi öğrencileri takip etmeleri çok güzel. Veli bilgilendirmeleri de ayrıca güzel

 • Kızım bu okulda okuyor şu an 11.sınıfda liseye başlayacağı zaman birçok okul araştırdım hepsi reklam üstüne reklam fakat araştırmalarım sonucunda hepsinin göz boyaması olduğunu fark ettim ve İnci Anadolu Lise’sine başvurdum ve kızımı kayıt ettirdim ve iyi ki de Kayıt ettirmişim, yanılmadım çok şükür çünkü , şu dönemde ki pandemiden dolayı diğer okulların hiç biri bizim okulumuz gibi eğitim vermiyor.Bundan çok emimim ve iyi ki kızım burada eğitimine devam ediyor.Okulumuzdan çok memnunuz,öğretmenlerimiz çok ilgili çocuklarımıza çok önem veriyorlar arada ufak tefek pürüzlerimiz oluyor ama onlarda telafisiz değil .Kısacası okulumuz her konuda çok iyi İnşAllah öğretmenlerimizin verdikleri bu emeklerinin karşılığını çocuklarımız en iyi şekilde onlara gösterecek .Ben bir veli olarak buna gönülden inanıyorum.Teşekkürler Özel İnci Anadolu Lisesi Kadrosu .Teşekkürler tüm emeği geçen herkese......Olumsuz olarak bir şey görmedim şu ana kadar .Her şey güzel..

 • Çş

  Disiplinli, sürekli bir şeyler öğretmek için çabalayan, görüş ve düşüncelerimizi önemseyen güzel bir okul.

 • Kızım ve oğlum liseyi bu okulda bitirdiler.ben cok memnunum okulumuzdan ve öğretmenlerimizden. Ayrıca Onur Beye yardımlarından dolayi ayrı teşekkür ederim

 • Okul yönetimi ve öğretmenleri çok ilgili.Başari odaklı bir okul...Inci koleji yönetimine çok teşekkkür ediyorum...

 • BA

  Selamün aleyküm arkadaşlar bundan önce öğrencim başka okula gidiyor du hiç alakası olmayan bir eğitim alıyor 2yılı hederoldu çok şükür İnci ve öğretmen ve okul yöneticilerinden Allah razı olsun inşallah başarılı ve disiplinli çalışma saatleri süper ler sõze gerek yok işin hakkını veriyorlar helal olsun

 • ED

  Ayrıca özellikle Onur beyin emeklerine çok teşekkür ederim yıllardır tanıyorum hiçbir zaman habersiz bizi bırakmadı ayrıca onu tanıdığım güvendigim için 4ögrenci okulu kaydettim çalişmalarının devamı dilerim güzel insan

 • ED

  İlgi ve alakanızdan dolayı çok teşekkür ederim tabiki tavsiye ederim iyiki sizleri tanıdık ve öğretmen ve müdür Salih bey bütün emeği geçen herkese teşekkürler

 • sk

  Okul yönetimi ve öğretmenler ilgili ve anlayışlılar. Mesleki eğitim konusunda gereken akademik eğitim ve staj olanaklarını değerlendiriyorlar.

 • TS

  Öneririm önerdim de 3 arkadaşım çocuğunu kayıt yaptırdı benim 2 kızım okula devam ediyor eğitimi olsun ilgileri alakaları çok güzel bir okuldan aradığım her şeyi buldum gerek etütleri gerek sürekli konu anlatım testleri ile ölçüm yapıp kendilerini ve çocuklarımızı nasıl bir adım daha ileri taşıyabiliriz diyen bir okul kesinlikle herkese tavsiye ederim aldığı parayı sonuna kadar hak eden bir kurum

 • a

  çok memnunuz ilgil ve alakanizdan dolayi herşey gönlünüzce olsun sizleri seviyoruz

 • Gerek eğitimi gerek ilgileriyle gerçekten memnun kaldığımız ve çocuğumuza çok şey katan bir kurum. Gidip bir çaylarını içmeden karar vermeyin derim

 • Ek

  Öncelikle okula girdiğinizde temiz, düzenli bir okul yapısı olduğunu görüyorsunuz. Müdür beyin öğrencilerle ilgisi, öğretmenlerin öğrenciler üzerindeki gayretleri, çalışan personelin de işlerindeki düzeni velilere olumlu bir intiba bırakıyor. Akademik ve kişisel sosyal gelişim açısından tercih edilebilir bir okul.

 • AK

  Öğrenci odaklı bir okul, oğlum iki yıldır Özel İnci'de okuyor. Akademik yarış içerisinde olmayıp öğrencilere eğitim ve öğretim noktasında çok fazla tecrübe kattıklarına inanıyorum. Eğitim kadrosu çok değerli. Çevremdekilere özellikle tavsiye ediyorum. Onur Bey bir numaradır :)

 • GK

  PANDEMİ SÜRECİNDE OKULUMUZUN ÖĞRENCİME SAĞLADIKLARI UZAKTAN EĞİTİM SİSTEMİYLE DERSLERİNDEN HİÇBİR ŞEKİLDE GERİ KALMAMASINI SAĞLADILAR. ÖZVERİ İLE ÇALIŞAN TÜM ÖĞRETMENLERİMİZE VE OKUL YÖNETİME TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İnci Ümraniye Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Mehmet Akif Mah. Şahin Cad. No:3 Ümraniye/istanbul
0 216 706 6884
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum