fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Kayaşehir Petek Koleji Fen Lisesi

Özel Kayaşehir Petek Koleji Fen Lisesi

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/17:00
Yatılı Durumu: Yatısız
Devlet Teşviği: Yok
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Kayaşehir Petek Koleji Fen Lisesi Hakkında

İstanbul'un Başakşehir bölgesinde hizmet veren Özel Kayaşehir Petek Koleji Fen Lisesi, sosyal ve ahlaki değerleri yüksek, kendini tanıyan ve iyi ifade edebilen, sorgulayan, bilgiye nasıl ulaşacağını bilen, sorumluluk sahibi, karakteri güçlü, hızlı değişen dünyaya ayak uydurabilen bireyler yetiştirmeyi kendine ilke edinmiştir. Öğrencilerin akademik başarılarını en üst seviyeye çıkarmayı amaçlayan Özel Kayaşehir Petek Koleji Fen Lisesi öğrenci merkezli bir eğitim sistemi benimsemiştir. Ünite sonlarında ve aylık olarak düzenlenen deneme sınavları ile öğrencilerin eksikleri belirlenir ve ihtiyaç doğrultusunda oluşturulan etüt takviyesi ile öğrencilerin açıkları kapatılır. Akademik başarılarının yanında öğrencilerin toplumsal ve ahlaki değerlerinin gelişmesi Özel Kayaşehir Petek Koleji Fen Lisesi için oldukça önemlidir. İslami değerlere uygun olarak Kur’an-ı Kerim eğitimi ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri verilir. Öğrencilerin kültürel birikimlerini arttırmak adına sanat ve spor eğitimleri de verilir. Sanatsal etkinlikler ebru, gitar, keman, ney, bağlama çalışmalarını kapsarken, spor etkinlikleri tekvando, basketbol, voleybol, okçuluk ve tenis alanlarındadır. Öğrencilerin bilgiye nasıl ulaşacaklarını öğrenmeleri için robotik çalışmaları yapılır, deney merkezlerinde teknoloji ve fen temelli eğitimler verilerek deneyler yapılır ve öğrencilerin keşfederek öğrenmeleri sağlanır. Son olarak öğrencilerin kişisel gelişimine büyük katkısı olan hitabet eğitimi verilerek her birinin iyi birer hatip olmaları amaçlanır.

FARKLILIKLARIMIZ

(Yeteneği keşfeden ve işleyen okul)

Yetenek Okulu

Spora, müziğe, resime, şiire, sanata, tiyatroya yetenekli çocuklarımızın bu yeteneklerini keşfeden atölyelerimiz onların bu yeteneklerine yatırım yapıyor ve bu alanda onları hayata hazırlıyor. Onlar yetenekleri doğrultusunda sanat eserleri üretirken, sizler de onların bu yeteneklerini keşfetmenin sevincini yaşayacaksınız. Her çocukta açığa çıkmayı bekleyen bir yetenek gizlidir!

Yaşam Okulu

Hayatın içinde, gelecekte ona gerekecek ne varsa Petek Koleji sunmaya hazır. Yaşama becerisinin sadece akademik eğitim ile sağlanamayacağının bilincindeyiz. Bu doğrultuda terzilikten tutun, aşçılığa, çiftçilikten tutun ev ekonomisine kadar her şeyi burada öğrenecekler.

Havacılık ve Pilot Eğitimi:
Okulumuz tam anlamıyla öğrencilerimize vizyon kazandırmayı da hedeflediğinden ilkokuldan itibaren robotik kodlama,ortaokullarda Havacılık, model uçak yapma, ulusal ve uluslar arası yarışmalarda öğrencilerimizi hazırlama, lise düzeyinde de sivil havacılık anlamında kurs ve yarışmalarla yapmış olduğu eğitimi sertifikalandırarak geleceğin havacılarını yetiştirme gayretindedir.Sorumlu Okul

Atık pil toplama , yardımlaşma kolu faaliyetleri , bilinç çalışmaları, bültenler, dönüşüm çalışmaları (plastik, kağıt) , yarışmalar - ödüller , huzur evleri, sokak hayvanları, sokak çocukları gibi konularda onları bilinçlendiriyor ve Sosyal sorumluluk çalışmaları yaptırıyoruz. Sorumlu bireyler, liderliğe adım adım ilerliyor!

Her anlamda Güvenli Okul (Covid 19 Önlemleri)

Çocuklarımızın sağlıklarına önem veriyor ve güvenliklerini tehdit edecek tüm tehlikelere karşı onları koruyor ve bilinçlendiriyoruz. Okul ortamlarımızı tamamen onların güvenliğini sağlayacak şekilde dizayn etmiş olup, çocuklarınız bizim çocuklarımızdır felsefesiyle gelecek nesilin üzerine titriyoruz.
Kovid 19,Pandemi kapsamında da okulumuzda tüm önlemler alınmış olup bu kapsamda tüm öğrencilerimiz okul bahçesine girdiği andan itibaren ateşi ölçülerek alınmakta, sosyal mesafe kurallarına göre sınıf ve koridorlarda yürümeleri sağlanmaktadır. Velilerimizin kaygıları ve Milli Eğitimin tavsiyeleri dikkate alınarak okulumuzda doktor velilerimizden müteşekkil Pandemi Sağlık Kurulu oluşturulmuş olup alınacak önlemler kapsamında istişareler yapılmaktadır. Okul aile birliğinin ve doktor velilerimizin tavsiyeleri dikkate alınarak okulumuzda tüm sınıflarda dezenfekten çalışmaları her gün düzenli olarak yapılmaktadır. Öğrenci mevcudu azaltılarak sınıflarımızın mevcudu azaltılmıştır. Öğrencilerin dikkatini çekecek ve pandemi farkındalılığını sağlayacak görsellerle donatılmıştır. Öğrencilerimiz yemekhanede sosyal mesafe kuralına uygun olarak yemeklerini almaları sağlanmakta ve şeffaf siperatörlerle bölünmüş olan alanlara oturmaları sağlanmaktadır. Özellikle küçük yaş gruplarının olduğu sınıflarda masalar tek kişilik dizayn edilmiş olup siperatörlerle sosyal mesafe sağlanmıştır.
Okulumuzda Revir hizmetinin ve sürekli hemşiresinin bulunması, olası durumlarda ilk müdahale yeri olarak hizmet vermesi velilerimizin de güvenini sağlamaktadır.
Petek okullarımız her bir kademesinde Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul kapsamında olup covid sürecinde de yapmış olduğu pandemi hazırlığı ile TSE “Okulum Temiz” projesi kapsamında da çalışmalarını yürütmektedir.


Petek Okullarında Yemek Hizmeti Bir Başkadır.
Yemek hizmeti tamamen doğal olarak tereyağı ve sıkma zeytinyağı ile üretilmekte olup sabah öğlen ve akşam atıştırmalığı şeklinde üç öğün olarak öğrencilerimize sağlıklı ev yemeklerini sunmakta, kantinsiz okul olarak hizmet vermektedir.

Çevreci Okul
Okulumuz doğacı eko okul kapsamında projeler yürütmekte olup geniş ferah alanlarıyla öğrencilerimize birçok farklı hizmeti birlikte sunmaktadır.
Her öğrencimizin hobi bahçesi uygulaması, hayvanat bahçesi ile adeta doğa ile iç içe ve doğal hayatı öğreten ortamlarıyla öğrencilerimizi kuşatmaktadır.

PETEK OKULLARINDA REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK
Altı Basamaklı Petek Eğitim Modelimizin ayrılmaz bir parçası olan rehberlik ve psikolojik danışmanlık çalışmaları; çağdaş, bilimsel, yenilikçi anlayış ile çocuklarımızın ilgi ve ihtiyaçları temel alınarak sürdürülmektedir.
AMACIMIZ
Her bir öğrencimizin biricik ve özel olduğunun farkında olarak, kendilerini keşfetmelerine ve sosyal çevrelerine uyum sağlamalarına katkıda bulunmayı hedeflemekteyiz. Öğrencilerimizin problem çözme becerilerini güçlendirmek, akademik ve sosyal özgüven kazanmalarına yardımcı olmak, zamanı etkin kullanarak planlama ve organizasyon yetilerini pekiştirmek, empatiye dayalı ve duyarlı bir arkadaşlık ilişkisi oluşturma konusunda öğrencilerimize destek olmak çalışmalarımızın temelini oluşturmaktadır. Bunlarla birlikte, en önemli gayemiz çocuklarımızın mutlu ve üretici bireyler olarak yetişmelerine rehberlik yapmaktır.
TEMEL PRENSİPLERİMİZ
• Rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetlerimiz her öğrencimize açıktır ve öğrencilerimiz ile velilerimiz için erişilebilir olmak önceliğimizdir.
• Her öğrenci özeldir, bireysel farklılıkları önemli ve değerlidir.
• Rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleri kapsamında gerekli durumlarda okul dışı uzmanlarla iş birliği içerisinde çalışmalar sürdürülür.
• Rehberlik ve psikolojik danışmanlık kapsamında yapılan görüşmelerde gizlilik ve gönüllülük esastır.

1. ÖĞRENCİLERİMİZE YÖNELİK ÇALIŞMALAR:
Her öğrenci kayıt sürecinden başlayarak rehberlik ve psikolojik danışma birimimiz tarafından değerlendirilir, görüşme ve tanıma sürecimiz başlamış olur. Öğrencilerimizi çok boyutlu olarak tanımaya yönelik bireysel ve sınıf düzeyinde yıl boyunca çalışmalar devam eder. Öğrencilerimize ortaokulda;
• Görsel ve işitsel dikkat testleri ve çalışmaları,
• Kendilik ve aile algısına yönelik destekleyici envanter uygulamaları, arkadaşlık ve sosyal iletişim becerilerine yönelik çalışma ve etkinlikler,
• Geleceklerini; ilgi ve yetenekleri doğrultusunda geliştirebilmeleri için kariyer rehberliği yapılmaktadır.
2. VELİYE YÖNELİK ÇALIŞMALAR:
Öğrencilerle yapılan çalışmalar kapsamında velilerimizle iş birliğine önem verilmektedir. Bu doğrultuda;
• Bireysel görüşmeler
• Bilgilendirici yayınlar
• Seminer, konferans ve atölye çalışmaları yapılmaktadır.

-Çocuk Odaklı Aile Olma
-Çocuklarda İletişim Becerisi ve Sosyal Nezaket Geliştirme
-Dijital Çağda Ebeveyn Olmak
-Kitap Atölyesi,
-Çocuklarda Doyum Erteleme ve Öz Denetim Oluşturma
3. ÖĞRETMENLERE YÖNELİK ÇALIŞMALAR:
Öğretmenlerimizle düzenli olarak sene başında ve dönem içerisinde müşavirlik çalışmaları yapılmaktadır. Bu çalışmaların amacı:

• Okuldaki uygulamaların eşgüdümlü olarak yürütülebilmesi,
• Öğretmenlerin ortak bir rehberlik anlayışına sahip olması,
• Öğrencilere uygulanacak olan rehberlik etkinliklerinin planlanması,
• Okuldaki tüm olanakların öğrencilerin yararına olacak amaçlarda kullanılmasını sağlama
• Öğretmen motivasyonunu artırma ve eğitimin kalitesini artırma amaçlanmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Çoklu Zeka Modeli

- MEB Odaklı Eğitim

- Eklektik Yaklaşım

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Her sınıftan kaç şube var?

- 3

● Okulda Hangi Bölümler Mevcut?

- Eşit Ağırlık

- Sözel

- Sayısal

● Üniversiteye Hazırlık Sürecinde Kurs Desteği Sağlanıyor mu?

- Evet

● Mezun Olan Öğrencilerinizin Bir Üniversiteye Yerleşme Oranı Nedir?

- %80-%85

Yorumlar (5)

 • BD

  Özellikle pandemi sürecine hemen uyum sağlayarak online eğitime başlaması ve uzaktan eğitimde dahi öğrencinin iyi takip edilmesi konularında oldukça başarılı olmuştur.

 • HC

  Bu online süreçte öğretmenler öğrencilerle çok güzel ilgileniyorlar.Ders takiplerini geçiktirmeden yapıyorlar.

 • İa

  velisi olduğum öğrenci LGS sınavında İstanbul'un en çok tercih edilen devlet fen liselerinden birini kazanmasına rağmen tercihimizi petek fen lisesinden yana kullandık. Eğitim kadrosu, fiziki imkanları, beslenme politikası ile kesinlikle tavsiye edeceğim bir okul. Özellikle uzaktan eğitimde gösterdikleri çaba takdire şayan. Yüzyüze eğitimin eksikliğini bize hissettirmedi desek doğrudur. Öğretmenleri de branşının en iyileri arasından seçilmiş gibi. Ayrıca şehrin karmaşasından uzak oluşu, ormana yakın olması hasebiyle temiz havası vs gibi birçok olumlu özeliği bünyesinde barındıran okulu tüm velilere tavsiye ederim.

 • AB

  4 yıl öğrenim hayatına destek olduğum bir çok öğrencimin Petek Ortaokulundan bir üst kademeye Petek Fen Lisesinde devam etmesi Petek ailesine olan güvenin devamlılığıdır.

 • Öp

  İki kızımda bu okulda çok memnunum.Başkalarınada öneriyorum.Eğitim kalitesi oldukça iyi.Donanımlı bir okul.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Kayaşehir Petek Koleji Fen Lisesi İletişim Bilgileri

Şamlar Mah. 30 Ağustos Cad. No:13/a, Başakşehir / İstanbul
0 212 963 2076
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum