fb
Özel Başakşehir Petek Koleji Ortaokulu

Özel Başakşehir Petek Koleji Ortaokulu

0 212 963 2071
Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/17:00

Özel Başakşehir Petek Koleji Ortaokulu Hakkında

Özel Başakşehir Petek Koleji Ortaokulu’nda öğrencilerin seviyelerine göre olarak hazırlanmış eğitim programı ile öğrencilere akademik öz güven kazandırmak, öğrencilerin akademik başarı seviyelerini en üst düzeye çıkarmak kurumun amacını oluşturmaktadır. Bu çerçevede çağdaş öğreneme modellerinden biri olan tam öğrenme yaklaşımına dayalı olarak oluşturulan bir müfredat uygulanmaktadır. Dönem başında uygulanan hazır bulunuşluk sınavı ile eğitim-öğretim faaliyetleri öğrenci seviyesine uygun olarak şekillendirilmektedir. Öğrenci seviyesine uygun eğitim öğretim içerikleri, kaynaklar, yardımcı kaynaklar, interaktif eğitim sistemlerinin kullanıldığı öğretim faaliyetleri 18 kişilik sınıflarda ve örnek olay, araştırma inceleme, fısıltı grupları, münazara, zıt panel, istasyon, psiko-drama, drama gibi çağdaş öğretim yöntem ve teknikleri kullanılarak öğrencilerin tecrübe ederek öğrenmesine olanak sağlanmaktadır. Petek Tarama Sınavları ile öğrencilerin akademik başarıları takip edilir ve yönlendirilir. Öğrenciler ihtiyaçlarına göre birebir etüt, bireysel performans çalışmaları, grup etütleri, birebir soru çözümü gibi tamamlama çalışmalarına yönlendirilirler. Ayrıca Özel Başakşehir Petek Koleji Ortaokulu'nda uygulanan Türkiye geneli sınavlar ile öğrencilerin Türkiye geneli bireysel ve kitlesel akademik başarıları ölçülmektedir. Merkezi sınavlara hazırlık kapsamında sınava girecek olan öğrencilerin başka bir desteğe ihtiyaç duymadan sadece okul eğitimi ile başarıya ulaşmalarını sağlayacak eğitim-öğretim çalışmaları yürütülmektedir. Etüt çalışmaları uygulanan ünite tarama sınavları ve deneme sınavları sonuçlarından elde edilen veriler değerlendirilerek öğrencilerin öğrenme eksiklerini tamamlamak, öğrendikleri bilgilerin daha iyi pekişmesini sağlamak ve konulara hakimiyetlerini güçlendirmek amacıyla planlı ve sistemli olarak uygulanır.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Bilgisayar Laboratuvarı
Kapalı Spor Salonu
Futbol Sahası
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Revir
Bahçe
Akıllı Tahta
Hayvanat Bahçesi
Sera

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Servis

Dil Olanakları

İngilizce
Arapça

Sportif

Futbol
Masa Tenisi
Voleybol
Basketbol
Tenis
Badminton

Sanatsal

Buz Pateni
Drama
Görsel Sanatlar
Ebru

Kulüpler

Müzik Kulübü
Ekoloji
Değerler Eğitimi

Yorumlar

  • U. J.

    2017 teog da en az bir branştan full yapan tamı tamına 134 öğrenci çıkararak adını eğitim sektörüne altın harflerle yazdıran öncü bir kurum. Başarı ve sosyal gelişim istiyorsanız muhakkak incelemeniz gereken bir kurum.

"Özel Başakşehir Petek Koleji Ortaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Başakşehir Petek Koleji Ortaokulu İletişim Bilgileri

Başak Mah. Yeşil Vadi Cad. Saray Sok. No: 1/a (Metrokent Karşısı) Başakşehir – İstanbul
0 212 963 2071
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum