fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Günışığı Koleji Ortaokulu

Özel Günışığı Koleji Ortaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:40/16:00

Özel Günışığı Koleji Ortaokulu Hakkında

Günışığı Koleji, eğitimde mükemmelliği hedeflemiş, ulusal ve uluslararası düzeyde, hem sosyal alanlarda hem de kültürel alanlarda 21. yüzyılın liderlerini yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaçla; Günışığı Koleji, öğrencilerinin entelektüel, sosyal, duygusal ve bireysel yeteneklerinin gelişimine odaklanarak, akademik anlamda iddialı ve değerli uluslararası programlar sunmaktadır.
Öğrencilerinin hayatın her alanında gereken sorumlulukların kolaylıkla üstesinden gelebilmesi için ciddi çalışmalar yapmakta, bu sayede hayata katkı sağlayan, saygılı ve hoşgörülü bireyler olarak topluma kazanmalarını sağlamaktadır.
5 ve 6. Sınıflarda dil ağırlıklı, sosyal ve kültürel zemin oluşturulmaktadır. 7 ve 8. Sınıflarda akademik çalışmalar ciddi anlamda ön plana çıkmaktadır. Elde ettiği akademik başarı; düzenli, disiplinli sisteminin olmasından kaynaklanmaktadır.
İkinci yabancı dil desteği, atölyeler, seçmeli dersler, birebir ve grup çalışmaları okulun öne çıkan temel pozitif yönleridir. Kampüs alanının genişliği öğrencilerin rahat nefes almalarını sağlamakla beraber, öğrencilerin faaliyetlerini tam anlamıyla uygulamalarına olanak sağlamaktadır.

Okul başlangıç saati: 08.40 Bitiş saati: 16.00 olup 17.0’a kadar etüt çalışmaları yapılmaktadır. Cumartesi yarım gün eğitim verilmektedir.
Ara sınıflar yılda 8 adet deneme sınavı, 8 adet kısa sınav, 4 adet paragraf sınavı, 5 adet İngilizce Seviye Tespit Sınavına girmektedir. 8. Sınıflarda ise deneme sınavı sayısı 50 adettir.
38 saat zorunlu dersin yanı sıra 6 saat seçmeli ders seçeneği vardır. Bunlar Robotik Kodlama, Seçmeli Enstrüman, Satranç, Yemek Atölyesi, Seçmeli Rusça, Seçmeli İngilizce, Seçmeli Spor Etkinlikleri, Görsel Sanatlar, İlk Yardım.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Çoklu Zeka Modeli

- STEM

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Veliler

- Okul Personeli

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Catering firması tarafından getiriliyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Bale ve Dans Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Satranç Öğretmeni

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 2

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 1

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 16-20

● Mezun olan öğrencilerinizin bir anadolu lisesine yerleşme oranı nedir?

- %91-100

Yorumlar (62)

 • hy

  Oğlumu özel okul için babasıyla birlikte ikna etmeye çalışırken günışığında yaptığımız küçük bir öngörüşmeden sonra oğlumun ısrarla kayıt olmak istemesi.. ilgi ve alakalarını anlatmak için fazla söze gerek olmadığını düşünüyorum. :)

 • ke

  Okula yeni kayıt yaptırmak için öncesinde bir ön görüşme sağladık. Okulun en üst katında bulunan sanat atölyesine kızımla birlikte bayıldık. Kızım yıl boyunca sanat atölyesinden çıkmayacakda diyebilirim :) ayrıca bizleri karşıladıklarında sergiledikleri ilgilerinden ve sıcak kanlılıklarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

 • sy

  Aslında özel okul konusunda çok kararsızdık taki günışığına denk gelene kadar, oğlum için en güzel kararı verdiğimi düşünüyorum..

 • tc

  Okulda psikolojik danışman bulunmasıyla birlikte her hafta düzenli olarak öğrenci hakkında biz velilere bilgi aktarılmaktadır. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyorum biz çok menunuz..

 • ss

  Eğitim seviyeleri diğer okullara göre hem kaliteli hemde çok yüksek ve fiyat olarakta çok uygun.. Biz velilere bu denli eğitim kalitesi yüksek olan bir okul sunduğunuz için kendi adıma teşekkür ediyorum.

 • ey

  Geniş ve mevcutu az sınıflardan oluşan bir okul. Hem pandemiden dolayı hemde eğitim dolasıyla az mevcutlu sınıflardan biz çok memnun kaldık.

 • st

  LGS ye hazırlık konusunda mükemmel bir okul. Özenle ve ilgiyle öğrencileri sınava hazırladılar ve bu başarıları hepimiz gördük.. emeklerinize sağlık.

 • hs

  Tereddütte kalan velilere içtenlikle tavsiye ettiğim bir okul. böyle kaliteli bir eğitim sistemi daha ne istenir ki..

 • oy

  Eğitim sitemine önem veren,disiplini özenle sağlayan eiğitimcilere öğrencimi emanet ederken gözüm hiç arkada kalmadı. İlgi ve alakalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.

 • sa

  Pendik çevresinde okul için çok fazla araştırmalar yapmıştık. iyi ki günışığına rastladık. çok ilgili ve sıcak bir kadrosu var. emeklerinize sağlık.

 • kb

  Okula görüşme için ilk gittiğimizde çok sıcak ve güler yüzle karşılandık. Bizlere anlatılan eğitim sistemiyle birebir aynı eğitimi verdikleri için gözümüz hiç arkada kalmadı. Teşekkürler günışığı..

 • ma

  Hem eğitim sistemleri hem güler yüzleriyle harika bir okul. teşekkürler günışığı.

 • ea

  Kızım başka bir kurumda eğitimine devam ediyordu fakat eğitiminden memnun olmadığımız bir kurumdu, lgs sınavı için çok korkuyorduk açıkçası, daha sonra arkadaşlarımızın tavsiyesi ile günışığına kayıt oluşturduk, ve gerçekten işlerini hakkı ile yapan kaliteli bir eğitim sistemine sahip bir okul. keşke en başta kayıt yaptırsaymışız diyoruz. teşekkürler günışığı

 • sa

  Çocuğum ile birebir ilgilenen bir okul. Bu yüzden iyi ki günışığı diyorum. TEŞEKKÜRLER GÜNIŞIĞI.

 • ae

  Eğitim kalitesinden çok memun kaldığımız bir okul düşünen herkese tavsiye ediyorum..

 • sa

  İyi ki okul tercihimizi günışığından yana yapmışız. kesinlikle hiçbir zaman pişmanlık duymadım. teşekkürler günışığı..

 • oc

  mükemmel bir kadroya sahipler. çok güler yüzlü sıcak kadrosuyla öğrencilerimize bu kadar güzel bir eğitim sistemi sağladıkları için teşekkür ediyorum.

 • ay

  sınıf mevcutlarının sınırda bırakıldığı çok kalabalık olmadığı bir okul. pandemi döneminde önem verilmesi gereken bir durum. bu denli titiz ve önem vererek işlerini yaptıkları için günışığı ailesine teşekkür ediyorum.

 • hs

  Kızım ortaokul dönemine yeni geçtiğinde tavsiye üzerine gelip görüşme sağladık kayıt yaptırdık, bu sene 8. sınıf olarak devam ediyoruz ve hiçbir sorunla karşılaşmadık aksine herşey bu dönemlerde çok güzel ilerledi. lise döneminde de tabiki hiç düşünmeden günışığında olcağız.verdikleri emeklerden dolayı günışığı ailesine teşekkür ediyoruz.

 • ha

  diğer okullara göre fiyatı çok çok daha iyi ve eğitim sistemleri mükemmel bir okul. içtenlikle düşününen arkadaşlara tavsiye ediyorum.

 • ss

  Yorumlara göre gelip görüşme sağladım. Herkesin yazdığından daha fazlası diyebilirim.

 • sa

  Geniş bahçesi içersinde bulunan spor salonuyla ve halı sahası ile diğer okullardan farklı bir havası var. biz günışığından çok menun kaldık. tavsiye ediyorum.

 • sk

  Kapsamlı eğitimi ile birlikte yıl içinde öğrencilere tanınan gezileri çok seviyoruz alışılmışlıktan kurtulup öğrencilerimiz için farklı bir altarnatif sağlanıyor. Günışığı ailesine ilgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

 • ep

  çeşitli faliyetleriyle birlikte özellikle sanat atölyesini çok sevdik kızım severek ve isteyerek katılıyor. Bu güzel imkanlardan dolayı günışığı kolejine teşekkür ederiz.

 • ea

  Tüm eğitim sistemleri ve öğretmenleriyle,çocukların üzerine düşmeleriyle çok iyi bir okul. günışığı kolejine teşekkür ediyorum.

 • am

  Öğretmen ve öğrenci ilişkileri çok iyi. ellerinden gelenin daha fazlası için emek sarfeden eğitimcimlerden oluşan mükemmel bir kadroları var. emeklerinizden dolayı teşekkürler günışığı ailesi.

 • et

  Yaptıkları gezi faliyetleri tiyatro faliyetleri ile çok eğlenceli bir okul. Çokta severek katıldığımız faliyetler. teşekkürler günışığı koleji.

 • ay

  Çok merkezi ve göz önünde bulunmayan bir okul olsa da butik ve geniş bahçeli mükkemmel kadrosuyla eğitim veren bir okul.

 • sa

  Tavsiye ve yorumlar üzerine kayıt yaptımıştım gittiğimde bizi karşıladıkları sıcak davranışları olsun, verdikleri eğitim olsun çok iyi bir okul. iyi ki gelip kayıt yaptırmışız, biz çok memnunuz.

 • ea

  yeni eğitim ve öğretim yılındada tabiki de tercihimiz günışığından yana olacak. işini bu denli iyi yapan nadir okullardan. düşünen herkese içtenlikle tavsiye ediyorum.

 • Oa

  Okulda sabah yapılan kitap okuma saatleri, ingilizce kitaplar okunup Türkçeye çevirme dersleri, kesinlikle çok verimli bi eğitim sistemi emeklerinizden dolayı teşekkür ederim günışığı ailesi.

 • Es

  Gerek eğitim sistemleri olsun gerek aile sıcaklıkları olsun gerçekten çok ilgili ve alakalı bir okul. Biz çok sevdik. :)

 • fe

  Okulun spor faliyetlerini çok seviyorum çocuğumun çok severek katıldığı bir faliyet ayrıca çok ilgililer. tavsiye ediyorum.

 • at

  günışığı kolejinin mükemmel bir eğitim siteminin olduğunu söyleyebilirim. dil eğitimlerine ayrıca bayılıyorum. böyle bir eğitimde dil öğrenmemek imkansız ötesi birşey bence. biz velilere ve öğrencilerimize böylesi güzel bir eğitimi ve verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyorum.

 • ao

  çok merkezi ve göz önünde bir okul olmamasına rağmen butik bir okul. verdikleri eğitimlerden ve ayrıca okula gittiğimizde güler yüzle karşıladıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum. mükkemmel bir enerjileri var ve aile ortamını sağlayan bir okul. online eğitimde bile dersleri çok eğlenceli,verimli bir hale getirip kızıma böyle bir dönemde olsak dahi okulu sevdirdikleri için teşekkür ederim.

 • ey

  Bizim çok memnun kaldığımız bir okul. çok ilgililer. ve işlerinde ellerinden gelenin daha fazlasını yapan kişiler. verdikleri ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum.

 • lt

  Okul konusunda çok doğru bir karar vermişim gerçekten. eğitim sitemleri ve şartları diğer okullardan kat ve kat daha iyi. aile ortamını hissettiren çok güler yüzlü bir kadrosu var. Günışığı kolejini iyiki de tercih etmişim. karasız olan veliler varsa eğer tavsiye ediyorum. Teşekkürler günışığı koleji.

 • ya

  Hem sınava hazırlık konusunda hem ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. biz günışığından çok menum kaldık.

 • se

  Öğretmenler yardıma her zaman açık ve dersleri çok eğlenceli çok verimli geçen bir okul. ilgi ve alakaları için günışığı kolejine teşekkür ederim.

 • es

  Okulda gerek geniş faliyetleri olsun gerek öğretmenlerin ilgi ve alakaları olsun biz çok memnun kaldık. Günışığı kolejine çok teşekkür ediyorum.

 • Harika bir okul. Okulda bulunan öğretmenlerin enerjileri mükemmel ve çok ilgililer. Günışığı öğretmenlerine teşekkür ediyorum.

 • sy

  Sınava hazırlık aşamasında çok iyi bir okul. öğrenci takiplerine çok önem göstermekteler. kızım için lgs sınavında güzel bir okul düşünmem biraz bize uzaktı, fakat günışığı ailesi verdikleri emeklerle şuan çok güzel yerlerdeyiz. teşekkürler günışığı ailesi.. :)

 • Aa

  Butik bir okul, çocuğumla yeterince ilgileniyor. Sınav grubunda olan çocuğumdan ümidim yokken Günışığı koleji sayesinde sınavı kazandı. Tüm öğretmenlere teşekkür ediyorum.

 • ak

  Okulda eğitim kültürü oturmuş diyebilirim. Öğretmen, öğrenci, veli ne yapacağını net bir şekilde biliyor. Bilgilendirme, öğrenci takip ve öğrenci gelişimi harika. Tek sıkıntı evimize çok uzak serviste çok fazla zaman harcıyoruz

 • AM

  Oğlumu okula kayıt ettirirken pandemi nedeniyle yapılacaklar konusunda şüphelerimiz vardı. Gerek pandemi dönemini gerekse normal eğitim süreci gayet sağlıklı işlendi. Oğlumun okuldan uzak kalmasına rağmen online eğitimde çeşitli etkinlikler ile derslerden kopmaması sağlandı. En çok hoşuma giden ve memnun kaldığım nokta ise sınıf rehber öğretmenimizin sık sık bizimle iletişimi oldu. Her türlü sıkıntımızda çözüm üretildi. Bu konuda sınıf öğretmenimize ve idarecilerimize teşekkür ederim.

 • SU

  Bu sene LGS sınavına girecek olan öğrenciler için çok çaba harcadılar emekleri için sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

 • MG

  Sınava hazırlıkta gerçekten çok iyi. Birebir ilgilenme ve öğrenci takibi çok iyi. Çok teşekkürler Günışığı Ailesi

 • HS

  Kadrosu son derece iyi öğrencilere karşı ilgili ve saygili bilincli kisiler . Bir özel okuldan daha da ötesi kendilerini adayarak bu işi yapiyorlar. Cok memnunuz.

 • D

  Okul öğrencileri akademik ve sosyal anlamda destekliyor. Özellikle LGS öğrencilerinin sınava eksiksiz hazırlanması için her türlü akademik ve rehberlik anlamında her türlü destek özel bir itinayla sunulmaktadır.

 • ZE

  Eğitim kadrosu ve idarecileri öğrencilerimiz için büyük bir emek harcıyor. Çok kaliteli bir okul

 • EE

  Online eğitimin verimli olmasını sağlayan güzel bir eğitim yeri. Çok memnunuz.

 • SE

  Gayet iyi bir okul. Öğretmenler yardıma her zaman açık. Dersler cok eglenceli. Tavsiye ederim.

 • Öğretmen-Veli-Öğrenci ilişkisi çok iyi bir düzeyde tutuluyor. Öğrencilere sınıf rehber öğretmenleri tarafından uygulanan ders çalışma programları sıkı bir şekilde takip ediliyor.

 • Sınava hazırlık için çok emek sarfedildi. Herkese çok teşekkür ediyorum. İlgi alaka ve emeklerinize sağlık

 • Ht

  Okul çok göz önünde olmayan bir yerde fakat butik bir okul. Egitim anlayışı gayet iyi.

 • Ae

  Eğitim anlamında üst düzey ve butik bir okul. Aile ortamında veli öğrenci ve öğretmenler iç içe geçmiş durumda. Sıcak bir aile ortami

 • Ga

  Kızımın çok severek gittiği eğitime ve öğrencilerine önem veren nadir okullardan. Öğretmenler ve idareden çok memnumuz.

 • Dk

  Gorsel sanatları cok seviyorum. Öğretmeni harika. Sosyal etkinlik anlamında dolu dolu. İngilizce her ay sts yapılıyor. Ingilizce hikaye kitap okutup ordan da sınav yapılıyor. İngilizce den gelişmemek imkansız

 • Ey

  Lgs hazirlik anlaminda cok memnunuz. Deneme analizleri haftalik yapiliyor. Cocugun eksiklerini belirleyip hemen mudahale ediyorlar. Lgs anlaminda cok profesyonel bir ekibi var.

 • DA

  Sportif faaliyetlerde çok başarılı basketbol masa tenisi jimlastik futsal voleybol eğitim veriliyor kapalı spor salonu ve okul bahçesi oldukça geniş kullanışlı .

 • GK

  Okulumuzdaki öğretmenlerin ilgisi harika. Gerek sosyal etkinlikler gerekse ders anlamında çok iyiler. Güler yüzlü kadrosu ve iletişim çok iyi

 • Okul fiziki anlamda Pendik'in en geniş bahçe alanına sahip okullarından. Eğitimde kalitesi harika, birebir ilgilenme, eksiklerin giderilmesi yönünden çok iyi. Öğrenci takipleri çok iyi. Her hafta veli ile iletişime geçiyorlar. Sınav grubuna aşırı derecede yükleniyorlar.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Günışığı Koleji Ortaokulu İletişim Bilgileri

Velibaba Mahallesi Ankara Caddesi Karbeyaz Sok No:6 Pendik/istanbul
0 216 706 6884
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum