fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Okutan Koleji Ortaokulu

Özel Okutan Koleji Ortaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:45

Özel Okutan Koleji Ortaokulu Hakkında

Özel Okutan Koleji Ortaokulu’nda eğitim öğretim programı 21. yüzyıl gereklilikleri referans alınarak hazırlanmış olup, öğrencinin gerek bireysel ihtiyaçları gerekse öncelikleri ön planda tutulmaktadır. Okutan Koleji öğrencileri, geleceklerine yön verebilen, akademik, sosyal, kişisel ve psikolojik donanımla üniversite yaşamına hazırlanan, en az 2 yabancı dili iyi seviyede konuşabilen, bilinçli bir şekilde kariyer tercihi ve planlaması yapabilen, çağdaş, araştırmacı, eleştirel bakışa sahip, sorumluluk alabilen, çevreye ve insana saygılı bireyler olarak yetiştirilmektedir. Çeşitli platformlarda bilimsel projeleri ile yer alan öğrenciler, başarı ve hedeflenen kazanımları edinmektedir. Öğrenciler 5.Sınıfta yoğun bir yabancı dil programıyla eğitim görürken, 6.sınıfta konu anlatımları ve test teknikleri ile TEOG sınavı ısınma turlarına başlamaktadılar. 7. ve 8. sınıflarda TEOG Okulu kapsamında, hafta içi ve hafta sonu yoğun etüt programı, deneme sınavları, yaz döneminde hazırlık kampları ile TEOG odaklı bir program uygulanır. Okutan Koleji’nin önceliği, öğrencisinin başarılı bir lise yaşamına ve geleceğe adım atmasıdır. Ortaokulda “Proje ile öğreniyorum” metoduyla öğrencilerinin, 21. yüzyıl gereklilikleri baz alınarak tasarlanan program çerçevesinde, dünya görüşü olan, sorgulayan, yabancı dildeki farklı kaynakları harmanlayan, öğrenme motivasyonu yüksek, akademik olarak donanımlı bireyler olarak yetiştirilmesi hedeflenir. Okutan Koleji öğrencileri, bilimsel projeleri ile çeşitli platformlarda yer alarak, TEOG Okulu çalışma programı ile lise hazırlık hedeflerine odaklanır. Küreselleşen dünyada yabancı dilin öneminin farkındalığı ile hazırlanan 5. sınıflara özel yoğun yabancı dil programıyla, İngilizcenin yanı sıra kendi tercihlerinin belirleyeceği ikinci yabancı dil ile haftada toplam 20 saatlik program ile geleceğe hazırlanırlar. 6.sınıftan itibaren alıştırma ve deneme sorularından oluşan etüt programı ile başarılı bir lise yaşamının kapısını aralarlar. Okutan Koleji öğrencisi, yalnızca üniversite ve lise sınavlarına değil geleceğe de hazırlanmaktadır.

Yorumlar (3)

  • Lise sınavında pişmanlık yaşamak istemiyorsanız ve her yönden dünyaya ve evrensel sorunlarla ilgili bir çocuğunuz olsun istiyorsanız doğru sayfaya bakıyorsunuz. Arayın görüşün pişman olmayacaksanız.

  • EC

    Proje tabanlı eğitim ve etüt yardımıyla dolu dolu bir ortaokul eğitimi var okutan kolejinin. standartların dışında nitelikli bir eğitim almak isteyen velilerin muhakkak gidip görmesi gereken bir kurum olduğunu düşünüyorum.

  • Hem teog konusunda hem de kültürel olarak çevresine duyarlı gençler yetiştirebilen donanımlı bir okul olduğunu düşündüğüm için oğlumu gönderdim. Her şey çok güzel gidiyor yeri geldiğinde bire bir ilgi ve çalışma fırsatı da bulabilmek büyük bir ayrıcalık bizce.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Okutan Koleji Ortaokulu İletişim Bilgileri

Postane Mah. Rauf Orbay Cad. No:137, Tuzla/istanbul
0 216 706 6889
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum