fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bahçeşehir Vega Okulları Anadolu Lisesi

Özel Bahçeşehir Vega Okulları Anadolu Lisesi verified

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:30
Yatılı Durumu: Yatısız
Devlet Teşviği: Yok
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Bahçeşehir Vega Okulları Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Bahçeşehir Vega Okulları İstanbul Bahçeşehir’de bulunmaktadır. 21. Yüzyıl bilgi ve becerilerine sahip öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Akademik başarıyı en üst seviye çıkararak ulusal sınavlardaki başarıların yanında, öğrencilerimizin yeteneklerini keşfederek onların sanatsal, sportif ve kültürel alanda varlık gösteren öğrenciler haline getiriyoruz. Ayrıca hem kendi dilini etkin kullanabilmenin yanında İngilizce başta olmak üzere diğer dünya dillerini konuşabilen, bilim dilini yorumlayabilen ve çağımızın gereği olan kodlama ve yazılım dilini öğrenen öğrenciler yetiştiriyoruz. Vega Okullarında Lise kademesinde her öğrenciye bir mentör öğretmen birebir danışmanlık yapar. Buradaki amaç öğrencinin ders çalışma planlarını öğrenme stillerini de göz önünde bulundurarak kişisel özelliklerine göre hazırlamak, YKS süresince öğrencinin motivasyonu sağlamak ve korumak, aile ile okul arasında etkin ve güçlü iletişim kurmak, diğer branşlar ile işbirliği yaparak ve sınav tekniklerini öğreterek öğrencinin sınavlardaki başarısını arttırmaktır. En fazla 10 öğrenciye bir mentör öğretmen atamasının yapıldığı bu sistemde mentör öğretmenlerimiz düzenli olarak öğrencilerle bireysel ve toplu görüşmeler yapmaktadır. Bu görüşmeler ihtiyaç halinde velilerin katılımıyla da gerçekleştirilmektedir. Liseli öğrencilerimiz, 9 ve 10. Sınıfta müfredata bağlı TYT(Temel Yeterlilik) çalışmalarını sürdürürken 10. Sınıfın sonunda Altınbaş Üniversitemiz akademisyenleri ile işbirliği içinde sürdürdüğümüz meslek envanter çalışmaları ve kariyer planlama eğitimleriyle alan tercihlerini yaparlar. 11. Ve 12. Sınıf öğrencilerimiz seçilen alan eğitim planlamasıyla, hem TYT hem AYT(Alan Yeterliliği) müfredatının çalışmalarını sürdürerek YKS(Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı) sınavına hazırlanırlar. "Ölçülemeyen hiçbir şey değerlendirilemez!" gerçeğinden hareketle okullarımızda öğrencilerin derslerde edindiği kazanımlar düzenli bir sınav programı ile takip edilir. 9 ve 10. Sınıflarda belirli aralıklarla 3 Hafta haftalık Deneme Sınavı (HDS) 1Aylık Denem Sınavı (ADS-TYT) uygulanır. 11. Sınıflarımızda ise 2 Hafta haftalık alan denemesi(HDS) 1Aylık Deneme Sınavı(ADS-TYT) ve 1 Alan Denemesi uygulanır. Deneme sınavları sonrasında tüm sorular ilgili derslerde çözümlenerek, planlı etüt saatleri ile eksik kalan kazanımlar üzerine çalışmalar yapılır ve öğrencilerimizin eksik bilgileri mutlaka tamamlanır. Ayrıca öğrencilerin sınav başarılarını artırmak için; rehberlik birimimiz tarafından sınav bilgilendirme çalışmaları, motivasyon, hedef belirleme, tercih danışmanlığı, sınav taktikleri, soru çözüm teknikleri, sınav kaygısı ile baş etme gibi konulara yönelik bireysel ve grup çalışmaları da yürütülür.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Eklektik Yaklaşım

- STEM

- Hibrit Eğitim Modeli

- Sınav Odaklı Eğitim Sistemi

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Her sınıftan kaç şube var?

- 2

● Okulda Hangi Bölümler Mevcut?

- Eşit Ağırlık

- Sayısal

● Üniversiteye Hazırlık Sürecinde Kurs Desteği Sağlanıyor mu?

- Evet

Yorumlar (1)

  • İş

    Atatürkçü ve gelişime açık bir okul lokasyon olarakta mükemmel bir yerde çocugum yürüyerek güvenle gidip geliyor onun dışında çok ciddi bir akademik çalışma yapıyorlar. İyi ki vegayla karşılaşmışız.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bahçeşehir Vega Okulları Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Bahçeşehir 1. Kısım Mahallesi, Cenk Koray Caddesi, No:41A, Başakşehir / İstanbul
0 212 963 2083
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum