fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili

Özel Başakşehir Okyanus Koleji Fen Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Yatılı Durumu: Yatısız
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Başakşehir Okyanus Koleji Fen Lisesi Hakkında

Özel Başakşehir Okyanus Koleji Fen Lisesi, İstanbul'un Başakşehir ilçesinde bulunan fen lisesi düzeyinde, kampüs içerisinde eğitim veren özel kurumdur. Bu kurum, 2010- 2011 eğitim öğretim yılında 39000 metrekarelik bir alan üzerinde 120 adet derslik ve 2500 öğrenci kapasitesiyle hizmete açılmıştır. Bu kurumda, fizik, kimya, biyoloji, matematik, mental aritmetik, fen ve teknoloji ve bilişim alanlarında olmak üzere toplam 9 adet laboratuvar bulunmaktadır. Aynı zamanda eskiz atölyesi, heykel atölyesi, 2 boyutlu desen atölyesi olmak üzere toplam 4 adet resim atölyesi bulunmakla beraber müzik bölümü öğrencilerinin kullanılabileceği 8 adet müzik sınıfı yer almaktadır. Sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal alandaki ihtiyaçlara cevap veren modern dans ve bale salonu, halk oyunları, okçuluk, eskrim, aikido, satranç odaları, havacılık kulübü simülatör odası ve fotoğraf atölyesiyle kulüp ve yetenek derslerinin sınıf ortamı haricindeki uygun ortamlarda işlenmesini sağlayarak öğrenmenin en üst seviyede gerçekleşmesine katkıda bulunmaktadır.
Özel Başakşehir Okyanus Koleji Fen Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokolle okullarda başlatılan beyaz bayrak kampanyasına katılmaktadır. Bayrağı almaya hak kazanarak öğrencilerine hijyenik bir eğitim öğretim ortamı sağladığını her yıl tescil etmeye devam etmektedir.
Özel Başakşehir Okyanus Koleji Fen Lisesi, TÜBİTAK, Bu Benim Eserim, Comenius, Genious Olimpiyat gibi ulusal ve uluslararası proje yarışmalarında her yıl en fazla projeyle katılan okullar arasına girmektedir. Marmara bölge finaline gönderdiği projelerle adını bu çevrelerde duyurmuş, matematik ve fen alanlarındaki iki projeyle Türkiye 100. sü olmuştur. Bununla birlikte okul öğrencileri sanat, spor ve müzik alanlarında birçok yarışmaya katılmış ve aldığı derecelerle okulu gururlandırmaktadır.
Özel Başakşehir Okyanus Koleji Fen Lisesi, eğitim - öğretim faaliyetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülmesi açısından zenginleştirilmiş ve farklılaştırılmış müfredat çalışmaları, mental aritmetik ve hızlı okuma gibi özel yetenek alanlarının her öğrenci tarafından benimsenmesi ve özümsenmesi için ders içi ve ders dışı etkinlikleriyle, öğrencilerinin ufkunu genişletmeye devam etmektedir. Özel Başakşehir Okyanus Koleji Fen Lisesi, bu misyonu benimsemiş eğitim kadrosu, öğrenci ve velileriyle el ele vererek gelişmeye, kalitesini hızlı ve sürekli olarak arttırmaya devam etmektedir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Başakşehir Okyanus Koleji Fen Lisesi İletişim Bilgileri

Kayabaşı Mah. Ulubatlı Hasan Cad. No:10, Başakşehir / İstanbul
0 212 963 2076
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum