fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Beşiktaş Final Akademi Anadolu Lisesi

Özel Beşiktaş Final Akademi Anadolu Lisesi verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/17:35
Yatılı Durumu: Yatısız
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce
Devlet Teşviği: Yok

Özel Beşiktaş Final Akademi Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Beşiktaş Final Akademi Anadolu Lisesi , öğrencilerin gerçek performanslarını ortaya çıkararak en iyi sonucu almalarını hedeflenmektedir. Kurumda dersler başlamadan önce “Sınıf Belirleme Sınavı” yapılmaktadır. SINIF MEVCUTLARI 16 İLE 20 ÖĞRENCİ ARASI OLUP SOSYAL MESAFEYE DİKKAT EDİLMEKTEDİR! Öğrenciler bilgi düzeylerine göre gruplanarak her öğrenci kendi başarı durumuna uygun sınıflarda eğitim görür. Özel Beşiktaş Final Akademi Anadolu Lisesi'nde tarama ve deneme sınavları yapılmaktadır. Böylelikle öğrencilerin başarı durumları ve konuları ne kadar pekiştirdikleri daha iyi anlaşılmaktadır. Okulda deneme ve sınav sonuçlarına göre ek ders ve tekrar dersleri yapılır. Derse katılamayan ya da işlenen konuyu yeteri kadar anlayamadığını düşünen öğrenciler öğretmenleri ile konuşup randevu alarak tekrar grup halinde ders çalışır. Öğrenciler için her gün ders bitiminde öğretmenlerine birebir soru sorabileceği soru çözüm saatleri vardır. Bu soru çözüm saatleri ile öğrendiklerini pekiştirir ve öğrenciler ek deneme sınavları ile sınav ortamına hazır hale getirilir. Özel Beşiktaş Final Akademi Anadolu Lisesi'nde yabancı dil eğitiminde İngilizce ve Almanca dersleri üst düzey yayınlarla verilir. Öğrencilerin yabancı dili “yaparak-yaşayarak” öğrenmeleri önem taşımaktadır. Bu doğrultuda çalışmalar yapılmaktadır. En fazla 20 kişilik sınıflarda eğitim öğretim çalışmaları sürdürülür. Kurumda araştırma yapabilmelerini sağlamak amacıyla oluşturulan çalışma salonları bulunmaktadır. Çok sayıda hazırlık kitabının bulunduğu kütüphanede öğrenciler gün boyu okul derslerine ve sınavlara çalışabilir. Özel Beşiktaş Final Akademi Anadolu Lisesi'nde öğrencilere bilimsel düşünmenin yollarını öğretmek amacıyla oldukça donanımlı ve modern fizik, kimya, biyoloji laboratuvarları bulunmaktadır. Öğrencilerin sportif etkinliklere ve beden eğitimi derslerine büyük önem verilir. Ayrıca her öğrenci kişisel gelişimi ve eğilimi doğrultusunda sanatsal çalışmalar yapmaya yönlendirilir. Okulda farklı kulüplerde öğrencilerin ilgi alanlarına yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Ayrıca rehber öğretmenler tarafından kariyer planları yapılır. Öğrenciler ve veliler ile görüşmeler sürdürülür. Rehber öğretmenler, öğrencilerin sinema, tiyatro, müze, müzik ve şiir dinletisi, film, belgesel gösterimi gibi etkinliklerle enerjilerini pozitif olarak biçimlendirir. Her sınıfın dersine giren öğretmeni olmak şartı ile eğitim danışmanı vardır. Dönem boyunca öğrencinin durumunu takip eder, düzenli veli ile irtibat halinde olur. 12. sınıflara özel ara dönem tatillerinde OTEL DERS KAMPLARI uygulanarak öğrencileri üniversite sınavına hazırlıkta büyük destek sağlanır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB Odaklı Eğitim

Yorumlar (14)

 • DM

  Veli ve öğrencisi ile her zaman iletişimde olan okul idaresi güleryüzlü ve ilgili öğretmen kadrosu bulunan bir okulGençlerimizin fiziksel gelişimi ve enerjilerini atabilmeleri açısından pandemi dönemi hariç tabi sportif etkinliklere katılımları iyi olur

 • FD

  Öğretmen kadrosunun alanına çok hakim, öğrenci ile iletişimlerinin çok etkili olduğunu düşündüğüm bir okul. Akademik başarının yanında, öğrencileri sosyal hayata da dengeli ve sağlıklı bir şekilde hazırlamak adına çabalayan bir kadro var. Elbette idarenin de veliler ve öğrencilerle iletişiminin dengesine ayrıca değinmek isterim. Bu yönleriyle içimi rahat ettiren bir okul.Pandemi süreci sebebiyle sosyal etkinlikler yapılamıyor şu an ama ileride bu alanda çok seçenekli etkinlikler yapılmasını umuyorum. Çocukların ruhsal ve fiziksel gelişimleri açısından dersleri kadar önemli olduğunu düşünüyorum sosyal etkinliklerin.

 • Os

  Muhtesem öğretmen kadrosu ile aile sıcaklığı yasatan muhtesem bir okul ilgi ve alakaları şahane

 • ÖK

  İyi öğretmen kadrosuyla ve yılların verdiği tecrübeyle üniversite sınavına iyi hazırlıyor. Eğitim öğretim açısından oldukça etkili. Okul olarak da öğrencilerle ve velilerle iletişim halinde güzel bir koordine yürütülüyor.

 • YK

  Muhteşem bir okul, temizlik disiplin teknoloji bakımından donanımlı, güLer yüzlü hocalarıyla tam bir eğitim yuvası...

 • U

  Gerek konumu,fizyolojik yapısı gerekse öğretmen ve idari kadrosu,disiplini ile İstanbul’da sayılı okullardandır.Final etiketini zaten tartışmaya gerek yok.Herşeyden daha fazla kıymet verdiğiniz çocuklarınızı gönül rahatlığıyla emanet edebilirsiniz.

 • kk

  hedefiniz özellikle üniversite sınavlarına hazırlık ise 1 numaralı tercihiniz olmalı. eğitim kadrosu, sistemi ve yayınları ile takdiri hakediyorlar. hem okul hem kurs konseptini çok iyi şekilde oturtmuşlar.

 • ÖK

  Final Anadolu Lisesi hem en iyi şekilde üniversiteye hazırlıyor hem de çocuklarımızı zihinsel bedensel olarak geliştirici dersleri veriyor Öğrencinin yapamadığı dersi yapabilmesi için ek dersler soru çözümleri her türlü çözüm aranıyor Özellikle bu çok hoşumuza gidiyor Sınav sonuçları tek tek analiz edilerek çocuğa geri dönüş sağlıyorlar Öğrencinin sorunlarıyla başarısıyla bire bir ilgileniyorlar Veliyle iletişim halinde olmaları da ayrı bir güzel Çocuğun başarı düzeyi bu okul ile birlikte artıyor Böyle faydalı bir okulu görmekten memnuniyet duyuyoruz.

 • Sg

  Disiplinli, başarılı öğretmen kadrosu ve eğitim noktasında gerek lise eğitimini gerek üniversiteye hazırlık sürecini çok güzel verimli ve koordineli bir şekilde tecrübesiyle aktaran hazırlayan öğrencinizi önemseyen ve bulunduğu lokasyon itibariyle güvenilir akademik anlamda çok iyi bir eğitim kurumu, ve en önemlisi herkonuda karşınızda bir muhatabınızın olması...kesinlikle tavsiye ediyorumFazlası var eksiği yok :)

 • MG

  Eğitim açısından gayet iyi hocalarımız da alanında tecrübeli başarılı insanlar

 • T

  YILLARDIR SÜREGELMİŞ EN İYİ EĞİTİM MARKASI OLAN AYNI ZAMANDA DENEYİMLİ ÖĞRETMEN KADROSU BULUNMASI NEDENİYLE TERCİH SEBEBİMİZDİR. FİNAL ANADOLU LİSESİ YENİ OKUL BİNASINDA DAHA İYİ İMKANLARLA KAMPLARIYLA ETÜTLERİYLE HEDEFE 1 ADIM DAHA YAKLAŞTIRIYOR.BİZ FİNALLE BAŞARDIK.

 • Bt

  Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs duraklarına 5 dk mesafede olması, 40 yıllık geçmişi olan bir markanın merkez şubesi olarak deneyimli kadrosu, geçmişteki başarıları, final yayınları ve sistemiyle gerçekten güven veren bir okul, emeklerine sağlık

 • S

  Öğrencileriyle yakından ilgilenen bir kadroya sahip eksik kaldıkları eğitim konularıyla ilgili ders programı hazırlıyorlar her gün ek ders veriliyor . Tüm çalışanları Güleryüzlü..

 • K

  Final eğitim kurumlarının en eski ve en başarılı anadolu lisesi olması referansı ile geldiğimiz okulda gayet memnun devam etmekteyiz Bölgenin en dolu ve farklı metaryel ve kamplarla desteklenen eğitim sistemine sahip olmakla beraber, öğretmen kadrosunun deneyimli ve yazar kadrosundan olması gözümüzü arkada bıraktırmıyor, yeni binasında imkanları iyileştirdikleri için de ayrı teşekkür ederiz

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Beşiktaş Final Akademi Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Esentepe Mahallesi Kore Şehitleri Caddesi, Yüzbaşı Kaya Aldoğan Sokak, No:13, Zincirlikuyu / İstanbul
0 212 963 2071
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum