fb
Özel Beşiktaş Final Akademi Anadolu Lisesi

Özel Beşiktaş Final Akademi Anadolu Lisesi

0 212 963 2071
Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • google+ share
  • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/17:35
Yatılı Durumu: Yatısız
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce
Devlet Teşviği: Yok

Özel Beşiktaş Final Akademi Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Beşiktaş Final Akademi Anadolu Lisesi , öğrencilerin gerçek performanslarını ortaya çıkararak en iyi sonucu almalarını hedeflenmektedir. Kurumda dersler başlamadan önce “Sınıf Belirleme Sınavı” yapılmaktadır. Öğrenciler bilgi düzeylerine göre gruplanarak her öğrenci kendi başarı durumuna uygun sınıflarda eğitim görür. Özel Beşiktaş Final Akademi Anadolu Lisesi'nde tarama ve deneme sınavları yapılmaktadır. Böylelikle öğrencilerin başarı durumları ve konuları ne kadar pekiştirdikleri daha iyi anlaşılmaktadır. Okulda deneme ve sınav sonuçlarına göre ek ders ve tekrar dersleri yapılır. Derse katılamayan ya da işlenen konuyu yeteri kadar anlayamadığını düşünen öğrenciler öğretmenleri ile konuşup randevu alarak tekrar grup halinde ders çalışır. Öğrenciler için her gün ders bitiminde öğretmenlerine birebir soru sorabileceği soru çözüm saatleri vardır. Bu soru çözüm saatleri ile öğrendiklerini pekiştirir ve öğrenciler ek deneme sınavları ile sınav ortamına hazır hale getirilir. Özel Beşiktaş Final Akademi Anadolu Lisesi'nde yabancı dil eğitiminde İngilizce ve Almanca dersleri üst düzey yayınlarla verilir. Öğrencilerin yabancı dili “yaparak-yaşayarak” öğrenmeleri önem taşımaktadır. Bu doğrultuda çalışmalar yapılmaktadır. En fazla 22 kişilik sınıflarda eğitim öğretim çalışmaları sürdürülür. Kurumda araştırma yapabilmelerini sağlamak amacıyla oluşturulan çalışma salonları bulunmaktadır. Çok sayıda hazırlık kitabının bulunduğu kütüphanede öğrenciler gün boyu okul derslerine ve sınavlara çalışabilir. Özel Beşiktaş Final Akademi Anadolu Lisesi'nde öğrencilere bilimsel düşünmenin yollarını öğretmek amacıyla oldukça donanımlı ve modern fizik, kimya, biyoloji laboratuvarları bulunmaktadır. Öğrencilerin sportif etkinliklere ve beden eğitimi derslerine büyük önem verilir. Ayrıca her öğrenci kişisel gelişimi ve eğilimi doğrultusunda sanatsal çalışmalar yapmaya yönlendirilir. Okulda farklı kulüplerde öğrencilerin ilgi alanlarına yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Ayrıca rehber öğretmenler tarafından kariyer planları yapılır. Öğrenciler ve veliler ile görüşmeler sürdürülür. Rehber öğretmenler, öğrencilerin sinema, tiyatro, müze, müzik ve şiir dinletisi, film, belgesel gösterimi gibi etkinliklerle enerjilerini pozitif olarak biçimlendirir. Her sınıfın dersine giren öğretmeni olmak şartı ile eğitim danışmanı vardır. Dönem boyunca öğrencinin durumunu takip eder, düzenli veli ile irtibat halinde olur. 12.sınıflara özel ara dönem tatillerinde OTEL DERS KAMPLARI uygulanarak öğrencileri üniversite sınavına hazırlıkta büyük destek sağlanır.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Bilgisayar Laboratuvarı
Kapalı Spor Salonu
Futbol Sahası
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kantin
Kütüphane
Müzik Odası
Bahçe
Akıllı Tahta
Spor Alanı

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Haftasonu Eğitim

Dil Olanakları

Almanca
İngilizce

Sportif

Futbol
Masa Tenisi
Voleybol
Basketbol

Sanatsal

Sinema
Dekoratif Sanatlar
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
İngilizce Drama
Gitar

Kulüpler

Satranç
Yabancı Dil Kulübü
Müzik Kulübü
Proje Kulübü
Gezi Kulübü
Bilişim Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Robotik ve Kodlama

Yorumlar

  • K.

    Final eğitim kurumlarının en eski ve en başarılı anadolu lisesi olması referansı ile geldiğimiz okulda gayet memnun devam etmekteyiz Bölgenin en dolu ve farklı metaryel ve kamplarla desteklenen eğitim sistemine sahip olmakla beraber, öğretmen kadrosunun deneyimli ve yazar kadrosundan olması gözümüzü arkada bıraktırmıyor, yeni binasında imkanları iyileştirdikleri için de ayrı teşekkür ederiz

"Özel Beşiktaş Final Akademi Anadolu Lisesi" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Beşiktaş Final Akademi Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Esentepe Mahallesi Kore Şehitleri Caddesi Yüzbaşı Kaya Aldoğan Sokak No:13 Zincirlikuyu (Altınbaş Üniversitesi Arkası) - İstanbul
0 212 963 2071
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

%15
İndirim

okul.com.tr velilerine özel indirim !!

Özel Beşiktaş Final Akademi Anadolu Lisesi ile Okul.com.tr üzerinden iletişime geçen velilere 30 Kasım tarihine kadar özel indirim! İndirimden yararlanmak için vakit kaybetmeden okulla iletişime geçin!


30 Kasım 'a kadar.

Okul Fiyatı - Tam Gün

Okul liste fiyatı üzerinden %15 indirim

Veya

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum