fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bilyön Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Özel Bilyön Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 19
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00
Yatılı Durumu: Yatısız
Devlet Teşviği: Var
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Bilyön Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hakkında

Bilyön Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Öğrencilerimizi, ilgileri, yetenekleri ve yeterlilikleri doğrultusunda kendilerini geliştirebilmeleri, yapılarına en uygun alanları seçmeleri, bu alanlar ile ilgili temel beceri ve bilgileri edinmeleri, kendilerine en uygun bölümlere sahip üniversitelere yerleşmeleri doğrultusunda destekleriz. 9. sınıftan itibaren öğrencilerimizi yetenekleri ve ilgileri doğrultusunda seçmeli derslerle Fen Bilimleri, Türkçe-Matematik, Sosyal Bilimler veya Yabancı Dil ağırlıklı seçmeli derslere yönlendirir; Millî Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun, YKS’ de en üst düzey başarı hedefi ile eğitim almalarını sağlarız. Üniversite hazırlık birimi tarafından MEB ve YÖK’teki gelişmeleri takip ederek aktif ve etkin üniversite hazırlık çalışmaları yürütmekteyiz. YKS Sınavına Yönelik Çıkan En Güncel ve En Seçkin Sorular ile her her hafta deneme sınavları yapıp; öğrencilerimizin bilgi, beceri ve zaman kullanımını ölçmemizi sağlayıp eksik olan konuları tespit ederek etütlerimiz ile öğrencilerimizin eksik noktalarını tamamlamalarına destek oluyoruz. Hafta sonu etüt programları ile 11 ve 12. sınıf öğrencilerimizin üniversite sınavına yönelik hazırlıklarına destek verilmektedir. Etkin rehberlik servisimiz sayesinde uzman psikolog ve rehber öğretmenlerimiz ile birlikte hedef belirleme, öğrencilerimizin ilgi ve yeteneklerine uygun meslek/bölüm yönelimi ve derse adaptasyon, motivasyon, verimli çalışma teknikleri gibi konularda titiz çalışmalar yürütmekteyiz. Meslek lisemizde verdiğimiz mesleki eğitim ile ilgili sektörler ile iş birliği içinde ulusal ve uluslararası mesleki yeterliliğe, meslek ahlâkına ve mesleki değerlere sahip, yenilikçi, girişimci, üretken, ekonomiye değer katan nesiller geliştirmek amaçlamaktadır. Mesleki ve teknik eğitim ile bireylerin ilgi, yetenek ve mizaçları doğrultusunda uygun öğrenme fırsatlarının sunulduğu, iş ve meslek ahlakını merkeze alan yenilikçi, istihdama hazırlayan, sektörlerin ihtiyaçlarına göre geliştirilen ve sürekli yenilenen bir mesleki ve teknik eğitim sistemini yürütmekteyiz. İnşaat teknolojisi alanında verdiğimiz mimarlık eğitimi ile ilgili tüm uygulamalı dersleri kampüsümüz içerisinde son teknoloji ve donanıma sahip atölye ve laboratuvarlarda verilmekte olup, öğrencilerimizin alanıyla ilgili tüm uygulamalar yapılmaktadır. Ayrıca okulumuzda mesleki eğitim gören tüm öğrenciler eğitim gördüğü alan ile ilgili 4 yıllık devlet üniversitelerine M.T.O.K. kontenjanı sayesinde özel bir kontenjandan daha düşük puan ile girme şansına sahiptir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Dışarıdan hazır geliyor

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Her sınıftan kaç şube var?

- 4+

● Okulda Hangi Bölümler Mevcut?

- Sayısal

● Üniversiteye Hazırlık Sürecinde Kurs Desteği Sağlanıyor mu?

- Evet

● Mezun Olan Öğrencilerinizin Bir Üniversiteye Yerleşme Oranı Nedir?

- %85-%90

Yorumlar (4)

 • RA

  Öğretmenlerimiz müdür bey müdür yardımcıları hepsi dört dörtlük bir okulHiç bir olumsuz bir sey yok

 • GK

  Bilyön okulu hakkındaki yorumum olumlu yöndedir.Çünkü covid-19 pandemi nedeniyle aldığımız uzaktan eğitimi bile önemseyen öğrencinin derse katlımını takip eden bir yapıya sahip.Okulun temizliği iyi bir şekilde yapılıyor.Yönetim bazında veliye her türlü destekleyici bilgiyi veriyor.Veliye yaklaşımları her zaman olumlu yöndedir,nazik ve kibarlar.Öğrencim uzaktan eğitim olsa bile öğretmenlerinden memnun olarak görüyorm.Teşekkürler.Genel anlamda olumsuz yorumum yok ama yüz yüze eğitim başladığında fikirlerimi tekrar paylaşacağım.Sağlıklı günler diliyorum.

 • MP

  Kızım devlet anadolu lisesini kazanmasına rağmen biz Özel bilyön mesleki ve teknik anadolu lisesini tercih ettik, okulun her imkanı çok güzel eğitimciler öğrenciler le çok ilgili zaten sınıf mevcudiyeti çok düşük bu sebeple birebir eğitim imkanı almış oluyorlar ,güvenlik konusu çok güzel herkese tavsiye ederim..

 • RA

  EvetHer şey mükemmel eksik yoktur ve her sey dört dörtlük en kısa zamanda covid 19 hastalığı biter ve bütün öğrencilerimiz okullarına kavusur

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bilyön Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Yenibosna Merkez Mah., 29 Ekim Cad. No:2, 34197 Bahçelievler/istanbul
0 212 963 2083
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum