fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Florya Uğur Koleji Anadolu Lisesi

Özel Florya Uğur Koleji Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/17:30
Yatılı Durumu: Yatısız
Devlet Teşviği: Var
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Florya Uğur Koleji Anadolu Lisesi Hakkında

İstanbul Küçükçekmece 'de bulunan Özel Florya Uğur Koleji Anadolu Lisesi Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı, sosyal ve kültürel yönden gelişmiş ve değerlerinin bilincinde bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
Özel Florya Uğur Koleji Anadolu Lisesi'nde uzman öğretmenler tarafından sağlanan eğitimin yanında öğrencilerin sosyal aktivitelerde de başarı elde etmeleri için birçok imkan sunmaktadır.
Okulda her öğrenci , sene başında seçilmiş danışman öğretmeni tarafından, akademik gelişimi yakından takip edilmekte , rehberlik ve yönlendirme çalışmaları yapılmakta ve bu süreç veli -okul- öğrenci iletişimi açısından köprü vazifesi gören danışmanlık sistemi ile velilere öğrencinin hakkında bilgi verilmekte ve öğrencinin her türlü danışmanlık ihtiyacı rehberlik çalışmalarıyla karşılanmaktadır.
Özel Florya Uğur Koleji Anadolu Lisesi'nde 9. sınıftan itibaren düzenli olarak müfredatta yer alan konular işlendikten sonra kazanım değerlendirme sınavı yapılmaktadır. Böylelikle öğrencilerin eksik oldukları konular analiz edilmekte hemde öğrenciler önceden sınav ortamına hazır hale getirilmektedir. Sınavdan düşük alan öğrencilere öğretmenleriyle bireysel çalışmalar yapılması önerilmektedir. Sınavdan yüksek alan öğrencilerle de ayrı çalışmalar yürütülmektedir.
Özel Florya Uğur Koleji Anadolu Lisesi'nde 10. sınıf öğrencilerine kendi sınıf düzeyine uygun olarak hazırlanmış olan soru sayısı ve uygun sürede uygulanan üniversite sınavına hazırlık deneme sınavları yapılmaktadır. Bu sınavlar sene başından planlanmakta ve üniversite sınav sistemine uygun sorulardan elde edilerek uygulanmaktadır. 11.sınıfa gelen öğrencilerin geçen senelerde işlenen konuları unutmaması adına 9 ve 10 unun tekrarları yapılmaktadır.
Özel Florya Uğur Koleji Anadolu Lisesi'nde 11. ve 12. sının sınav programına hazırlık aşamasında en önemli dönemler olduğu bilinciyle öğrencilere etüt programı, ek konu anlatımları, soru çözümü günleri ve kurs imkanları sağlanmaktadır.
Özel Florya Uğur Koleji Anadolu Lisesi'nde öğrencilere 18 haziran - 27 temmuz aylarında 6 hafta süren bir yaz okulu eğitimi verilmektedir.

Yorumlar

 • EG

  Bildiğim ve tanıdığım en iyi okul. Ben buradan mezun oldum.Buradan aldığım eğitim ve edindiğim yabancı dil bilgisi sayesinde yurtdışında hiçbir zaman zorluk çekmedim. Şu anda yeğenim de burada öğrenci. Çocuğumu da buraya verdim. İyi ki varsın Uğur Koleji. Sadece öğretim değil, eğitim de veriliyor. Kodlama, STEM, yabancı dil öğretimi uzak ara önde. Mezun olanlar uluslararası standartta bireyler olarak mezun oluyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

 • G

  Uğur Koleji güçlü akademik kadrosu ve çağdaş eğitim anlayışıyla eğitim dünyasının en köklü okullarından biri. Burada eğitim ve öğretim birinci planda geliyor. Kurucusu da Fizik öğretmeni. Döneminde üniversiteye en çok öğrenci gönderen öğretmen olma ünvanına sahip. Her bir öğrenci ayrı ayrı takip edilip, titizlikle değerlendiriliyor. Yönetimi, okul müdürleri, öğretmenleri oldukça tecrübeliler. Tereddüt etmeden güvenle çocuğumu göndereceğim tek okul diyebilirim.

 • TO

  Ugur Koleji uzun yillardir kaliteli egitimden vazgecmeyen Istanbul sayili bir egitim kurumudur. Gunumuzde sahip oldugumuz degerleri korumakta ve yasatmaktadir.

 • EC

  Öğrencilerine sunduğu yabancı dil eğitimiyle öğrencilerine birden fazla yabancı dil öğrenme imkanı sunuyor. Ayrıca YKS Hazırlık programı ile de öğrencilere verimli öğrenme ortamı sunuyor. Teşekkürler Uğur Koleji.

 • CA

  Uğur kolejini uzun zamandır biliyorum. Tecrübesi ve güçlü akademik kadrosuyla iyi eğitim kurumlarından. Çocuğunuzu güvenle gönderebileceğiniz bir okul. 30uncu yılı bu sene ve uzun soluklu istikrarlı kurumlardan. Tavsiye ediyorum.

 • ZA

  Her şeyiyle mükemmel bir okuldu. Gİdenler bilir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Florya Uğur Koleji Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Fabrikalar Cad. Akasya Sokak No:31 Beşyol Sefaköy-Küçükçekmece/istanbul
0 212 963 2071
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum