fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Girne Koleji Çekmeköy Yücel Kampüsü Anadolu Lisesi

Özel Girne Koleji Çekmeköy Yücel Kampüsü Anadolu Lisesi verified

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:40/16:05

Özel Girne Koleji Çekmeköy Yücel Kampüsü Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Girne Koleji Yücel Anadolu Lisesi verdiği kaliteli ve çok yönlü eğitim ile bilinmektedir. Kurum yenilikçi eğitim yaklaşımlarıyla öğrencilerinin başarısını maksimum seviyelere çıkarmaktadır. Aynı zamanda yurtdışı eğitim programları seçenekleriyle öğrencilerine yurtdışında eğitim görme imkanı sağlamaktadır.
Okul, öğrencilerini etkili iletişim ve yaratıcı bakış açısına sahip bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda okulda öğrencilere yönelik çok çeşitli aktiviteler gerçekleştirilmektedir. Okulun bilişim kulübü öğrencilerin çağın teknolojilerine hakim olmasını hedeflemektedir. Okulda aynı amaçla robotik ve kodlama eğitimi de verilmektedir.

Bu sayede öğrencilerin erken yaşta kodlama, robotik ve bilişim teknolojileriyle tanışmaları sağlanmaktadır. Okulun sportif faaliyet seçenekleri de oldukça fazladır. Basketbol, futbol, voleybol ve yüzme gibi aktivitelerin yanı sıra judo, taekwondo, badminton, jimnastik, okçuluk, pilates ve tenis aktiviteleri de bulunmaktadır.

Sportif faaliyetlerinin dışında okulda tiyatro, drama, görsel sanatlar, ebru gibi birçok sanatsal faaliyet de gerçekleştirilmektedir. Bu aktiviteler öğrencilerin yaratıcılıklarını sergilemelerine ve kendilerini ifade etmelerine imkan tanımaktadır.
Kurumun oldukça dikkat çeken bir diğer yanı ise müzik alanındaki aktiviteleri olmaktadır. Okulda öğrencilerin birçok enstrümanla vakit geçirebileceği bir müzik odası bulunmaktadır. Öğrenciler bu sayede ilgilerini çeken enstrümanları tanımakta ve öğrenebilmektedir.

Özel Girne Koleji Yücel Anadolu Lisesi öğrencilerinin değişen dünyanın beklentilerini karşılamasını hedeflemektedir. Okul bu hedefe ulaşmak adına oldukça teknolojik bir eğitim ortamında hizmet vermektedir. Sınıflarda bulunan akıllı tahtalar öğrencilerin derse olan ilgisini artırırken öğretmenlerin de etkili ders işlemesini sağlamaktadır.
Okulda bulunan 3D odası ise öğretmenlerin uygulamalı dersler işlemesine olanak tanımaktadır. Kurumun son teknolojiye sahip bilgisayar laboratuvarları sayesinde de öğrencilerin aldıkları eğitim teknolojiyle iç içe olmaktadır.


Özel Girne Koleji Yücel Anadolu Lisesi üniversiteye geçiş sürecinde öğrencilerine her anlamda destek olmaktadır. Öğrenciler okuldaki hafta sonu eğitim sayesinde dersleri konusunda ekstra destek alabilmektedir.
Yaz okulu uygulaması da öğrencilerin tatil döneminde akademik hayatlarının sekteye uğramasını önlemektedir. Bu uygulamalar sayesinde öğrenciler sınav hazırlığı konusunda öne geçebilmektedir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- STEM

- Aktif Öğrenme Sistemi

- Proje Temelli Öğrenme Eğitim Modeli

- Sınav Odaklı Eğitim Sistemi

- İşbirlikli Öğrenme Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 35 dakika

● Her sınıftan kaç şube var?

- 2

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Girne Koleji Çekmeköy Yücel Kampüsü Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Merkez Mah. Durmuşoğlu Cad. No:7, Çekmeköy / İstanbul
0 216 706 6873
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum