fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Mecidiyeköy Sınav Anadolu Lisesi

Özel Mecidiyeköy Sınav Anadolu Lisesi verified

Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/17:15
Yatılı Durumu: Yatısız
Devlet Teşviği: Var
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Mecidiyeköy Sınav Anadolu Lisesi Hakkında

İstanbul Şişli 'de bulunan Özel Mecidiyeköy Sınav Anadolu Lisesi etkin yabancı dile sahip, vizyon sahibi , başarılı, analitik düşünebilen , bilgiye ulaşmayı bilen, Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı , düzgün iletişim kurabilen, spor, kültür ve sanat gibi çeşitli alanlarda kendini geliştirmiş bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Okul uluslararası standartlarda sağlamış olduğu eğitim modeli ile öğrencilerin başarılı ve hedefledikleri üniversitelere yerleşebilmeleri için çalışmaktadır. Özel Mecidiyeköy Sınav Anadolu Lisesi alanında uzman öğretmen kadrosu ile öğrencilerini takip etmekte ve hiçbir öğrencisini birbirinden ayırmadan her öğrencisine aynı hassasiyet ve özenle davranmaktadır. Okul içerisinde dersler titizlikle işlenmekte , öğrencilerin eksik oldukları konular analiz edilip ders sonlarında yapılan etüt ve ek ders çalışmalarıyla konuları daha iyi pekiştirmeleri sağlanmaktadır. Öğrencilerin ders dışında da verimliliğini sağlamak amacıyla ödevler verilmekte ve ödevler öğretmenler tarafından kontrol edilmektedir. Öğrencilerin dönem içinde göstermiş oldukları performansları veliler ile de paylaşılmakta , bu konuların daha detaylı görüşülmesi için toplantılar düzenlenmektedir. Özel Mecidiyeköy Sınav Anadolu Lisesi 'nde rehberlik ve danışman öğretmenlik sistemi eğitim anlayışının merkezini oluşturmaktadır.Her öğrencinin mutlaka bir rehber ve danışman öğretmen bulunmaktadır. Okulda öğrencilere sahip oldukları değerlerin bilincinde olmaları amacıyla değerler eğitimi verilmektedir. Okulda haftalık derslere ek öğrencilere 1 saat rehberlik dersi vermektedir.Bu derste kişisel rehberliğin yanı sıra, “Çalışma Değerlendirme Ölçeği”, “Başarısızlık Nedenleri Testi”, “Akademik Benlik Kavramı Ölçeği”, “Problem Tarama Envanteri”, “Sınav Kaygısı Ölçeği”, “Mesleki Eğilim Belirleme Testi” gibi çalışmaları yapılmaktadır. Özel Mecidiyeköy Sınav Anadolu Lisesi'nin dönem içinde yapmış olduğu deneme ve yazılı sınavları hariç tüm sınavlar sınav merkezleri tarafından yapılmakta ve takip edilmektedir. Bu sınavlar sayesinde öğrenciler sınav ortamına ve üniversite sınavına benzer soru şekillerine hazır hale getirilmektedir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği özel eğitim sistemi nedir?

- MEB Odaklı

Yorumlar

  • kızım için okul ararken sınav ailesini tanıdım. iyi kide bu okula yazılmışız. idareden öğretmenlere herkes çok ilgili. rehberlik takipleri, sosyal etkinlikleri çocuğum çok mutlu.her gün telefonların toplanması, ders ve etütlere devam ve kıyafet zorunluluğu ile çok disiplinli bir okul herkese tavsiye ederim.

  • kd

    oğlum için bu yıl 9. sınıfa başlayacağı zaman okul araştırırken mecidiyeköy sınav ailesi ile tanıştım. iyiki de tanıştık ilgili ve alaka süper. Öğretmenler deneyimli ve sürekli takip ediyorlar.Özellikle okul müdürü Tayyar beyden çocuğum çok memnun.Gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.

  • Ym

    Merkezi lokasyon, deneyimli kadro ve üniversite hazırlıkta bir numara

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Mecidiyeköy Sınav Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Kuştepe Mahallesi, Dr. Suphi Ezgü Sk./trump Towers Yanı No:8, 34387 Şişli/istanbul
0 212 963 2073
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum