fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Pendik Birikim Okulları Anadolu Lisesi

Özel Pendik Birikim Okulları Anadolu Lisesi verified

Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:10
Yatılı Durumu: Yatısız
Devlet Teşviği: Yok
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Pendik Birikim Okulları Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Pendik Birikim Anadolu Lisesi, İstanbul 'un köklü eğitim kurumlarından biri olan Birikim Okullarının iştirakıdır.
Birikim Pendik Okulları Pendik Liseleri Kampüsü 25 Yıllık Tecrübesiyle, YKS Başarılarıyla, Uzman Eğitim Kadrosu, Yabancı Dil Atölyeleriyle ve Akademik, Sosyal, Kişisel ve Manevi Gelişim Programlarıyla öğrencilerini “Hayata da Sınava da Hazırlar. Bize göre “Okul Hayattır, Hayat Birikimdir.”
Özel Pendik Birikim Anadolu Lises aynı binada Özel Pendik Birikim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Özel Pendik Birikim Anadolu Sağlık Meslek Lisesi) ile birlikte hizmet vermektedir. Tüm sınıflar en fazla 20 öğrenci kapasitelidir ve çağdaş eğitim teknolojileri ile donatılmıştır.Birikim Anadolu Lisesi, temel değeri insan olan varlığa, bilgiye ve değerlere kendi medeniyetinin penceresinden bakan yine kendi medeniyetinin bilinci ile yetişmiş nesiller yetiştirmek adına çalışmalarını çeşitlendirmektedir.
Birikim Okulları; Pendik Birikim Hayat Koleji olmak üzere Pendik Kampüsü öğrencilerin akademik, zihinsel, duygusal, bedensel, kişisel, sosyal ve manevi gelişimlerini destekleyebilecek “Hayat Boyu Öğrenme” metodunu sağlayarak öğrencilerin; kendisine, ailesine, milletine faydalı bir birey olarak yetişmesini ilke edinerek öğrencilere bu doğrultuda eğitim hizmeti sağlamaktadır.
Özel Pendik Birikim Okulları Pendik Kampüsü için önemli olan; öğrencilerin kendi medeniyeti ve kültürü içinde bir eğitim alarak geleceği inşa edecek bireyler haline gelmeleridir. Öğrenme sürecinde öğrencinin bireysel farklılıklarının dikkate alınması, hayat boyu öğrenme becerisinin kazanılması, bir üst kuruma öğrenci seçen sınavlarda yüksek başarının sağlanması, becerilere dayalı dil öğretimi Birikim Okulları'nın önem verdiği hususlardandır.
Birikim Okulları Pendik Lise Kampüslerinden mezun olan öğrenciler üniversite başarıları ve gurur tablosunda Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği, Eczacılık Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Mimarlık, Mühendislik, Öğretmenlik, Sağlık Bilimleri, İktisadi ve İdari Bilimler, Fen Edebiyat Fakültesi, Siyasal Bilimler, Turizm ve Meslek Yüksek Okullarına yerleşmiştir.
Özel Pendik Birikim Anadolu Lisesi ve Özel Pendik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde “ÜNİVERSİTE HAZIRLIK ÇALIŞMALARI” öğrencilerin 11. sınıfa geçmeleri ile başlar. Eğitim öğretim yılı başlangıcında 11. sınıf öğrencilerinin branş derslerinin belirli saatleri sınava hazırlık dersleri olarak planlanır ve öğrencilere o saatlerde 9. ve 10. sınıf ders müfredatları anlatılır. Öğrencilerin sınav hazırlıklarını takip etmek için “Soru Takip Çizelgeleri” verilir. “Rehberlik Servisi” ve “Sınıf Danışman” tarafından bu çizelgelerin haftalık takibi yapılır.
Okullar açıldığında öğrencilere Konu Anlatım Kitapları, Soru Bankaları, Konu Tarama Testleri gibi yardımcı kaynaklar verilir, bu kaynaklar branş öğretmenleri tarafından belli periyotlarda kontrol edilir.
Birikim Okulları bünyesinde yer alan Pendik Birikim Kolejleri, Pendik Birikim Hayat Koleji, Pendik Birikim Hayat Anadolu Lisesi, Pendik Birikim Hayat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Birikim Okulları Pendik Kampüsleri, Birikim Koleji Pendik Kampüsleri hakkında ayrıntı için eğitim danışmanlarımızdan ücretsiz olarak destek alabilirsiniz.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği özel eğitim sistemi nedir?

- MEB Odaklı

- İşbirlikli Öğrenme Modeli

- Klasik Öğrenme Modeli

- Çoklu Zeka Modeli

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

Yorumlar

  • Oğlum burada ATT Okudu ve mezun oldu. Ambulans 'ta Acil Tıp Teknisyeni olarak çalışıyor, Bize bu gururu yaşatan Pendik Birikim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kadrosuna teşekkür ederiz.

  • SA

    Öğrenci ile birebir ilgilenen böyle bir okul görmedim. Okulla tanışmam tesadüf eseri oldu, Burdur'dan Pendik'e işim gereği taşınmak zorunda kaldım 2 yıldır Pendik Çınardere de ikamet ediyorum. Çoçuğum bu okulda 2 nci yılını tamamlayacak, çok endişelenmiştik neyseki Okulun Öğretim üyeleri çoçuğumu kısa bir sürede okula adapte etti. Teşekkürler

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Pendik Birikim Okulları Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mah. E-5 Yanyol Caddesi No:12 Pendik/istanbul
0 216 706 6885
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum