fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili

Özel Yağmur Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Özel Yağmur Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Yağmur Anadolu Lisesi, İstanbul'un Üsküdar ilçesinde bulunmaktadır. Bu kurum öğrencilerinin akademik eğitimini oldukça önemsemektedir. Bu kurum, eğitim hayatının temellerinin atıldığı bu dönemi sağlam bir şekilde oluşturmaktadır. Okulun uzman öğretmen kadrosu, öğrencilerini araştırmaya ve bilgiye doğru yollardan ulaşabilmeye teşvik etmektedir. Okul bünyesinde bulunan psikolojik danışmanlarla öğrencilerin gelişimi takip edilmektedir. Konuların pekiştirilmesi ve seviye analizi yapılabilmesi amacıyla konu tarama testleri ve özel sınavlar uygulanmaktadır.
Özel Yağmur Anadolu Lisesi, yabancı dil eğitiminde çeşitli yöntemler kullanmaktadır. Bu kurum, İngilizce dil eğitimini yoğunlaştırılmış şekilde öğrencilere aktarmaktadır. Tüm duyu organlarını kullanarak öğrenme sağlayan öğrencilerde tam öğrenme gözlemlenmektedir. Bu bağlamda dil eğitimleri, görsel ve işitsel materyaller kullanılarak zenginleştirilmektedir. Etkinlik ve aktivitelerle desteklenen dil eğitimleriyle duyarak ve yaşayarak öğrenme politikası hakimdir. Yoğunlaştırılmış İngilizce eğitimiyle, öğrenciler uluslararası geçerliliği olan dil belgelerini kolayca alabilmektedir.
Özel Yağmur Anadolu Lisesi, öğrencilerinin sanat ve spor alanında gelişmesi amacıyla birçok etkinlik ve aktivite düzenlemektedir. Bu etkinlikler dahilinde; futbol, voleybol, basketbol ve dans dersleri bulunmaktadır. Aynı zamanda zihinsel gelişimin önemi dolayısıyla; akıl ve zeka oyunları, robotik ve kodlama, satranç, bilişim ve proje dersleri yapılmaktadır. Daha birçok aktivite ve etkinlik düzenleyen bu kurum, öğrencilerin ve ailelerin en çok tercih ettiği kurumlardan biri konumuna gelmektedir.
Özel Yağmur Anadolu Lisesi, Atatürk ilke devrimlerine bağlı olarak yaşayan, milli ve manevi duygulara sahip, çağdaş, yenilikçi ve mutlu bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Aynı zamanda hedefine emin adımlarla ilerleyen, ileride mesleğini dürüstçe ve en iyi şekilde yapan bireyler olmalarını istemektedir. Çevreye ve doğaya, sevgi duyan, toplum kurallarına saygılı öğrenciler yetiştirmek amacıyla birçok eğitim ve seminerler gerçekleştirilmektedir.

Yorumlar (1)

  • Mi

    Bu okul normal devlet lisesi ozel kolejlere gore yonetici ogreticileri ile cok kaliteli ogrencilere parali cocuk yada yaramaz cocuk imaji vermiyor bu yonuyle devlet ozel okullar yaninda ayricalikli benim buyil mezun oldu allah okulun sahiplerinden onlari doguran anne babalardan razi olsun kayit yaptirmak isteyenler acele edin

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Yağmur Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Valide-İ Atik Mah. Yamaci Sok. No:7, Üsküdar / İstanbul
0 216 706 6875
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum