fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel AREL Koleji Ortaokulu

Özel AREL Koleji Ortaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/15:45

Özel AREL Koleji Ortaokulu Hakkında

1990 yılında kurulmuş, 34 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Özel AREL Koleji Ortaokulu2007 yılında IB tarafından MYP (Middle Years Programme) Orta Yıllar Programı’nı uygulamak üzere otorize olmuştur. Öğrencilerin kişisel potansiyelini ve yeteneklerini sonuna kadar geliştirmelerine olanak sağlayarak yaşam boyu öğrenen, ulusal ve uluslararası değerlere sahip çıkan bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda, eğitim ve öğretimi çağdaş bir altyapıyla evrensel standartlarda yürüterek örnek gösterilen kurumlar arasında yer almaktadır.

Öğrenci merkezli eğitim modelini benimsemiş olan Özel AREL Ortaokulunda bireysel becerileri geliştiren, modern eğitim yöntemlerini içeren ve proje odaklı bir sistem mevcuttur. MEB eğitim öğretim programı, öğrencilerin sosyal, akademik, kültürel, fiziksel gelişimlerinin yanında bireysel farklılıkları dikkate alınarak gerçekleştirilir.
Her öğrencinin sosyal ve akademik gelişimleri ilgili branş öğretmenleri, psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü, ölçme değerlendirme birimi ve yöneticiler tarafından takip edilir. Yabancı dil dersleri, konusunda deneyimli Türk ve yabancı öğretmenler ile gerçekleştirilmektedir. İkinci yabancı dil derslerinde yapılan farklı çalışmalarla kültürler arası farkındalık yaratılarak iletişim becerileri geliştirilmektedir. Öğrencilerin ulusal ve uluslararası sınavlarda yüksek başarı elde etmeleri için gerekli hazırlıklar yapılmaktadır. Haftalık ders programına ek olarak okul saatleri dışında ve hafta sonlarında ek çalışmalar yapılarak öğrencilerin başarısı artırılmaktadır.
Ortaokuldan itibaren okulda “dersin dersliği” uygulaması başlar. Bu uygulama ile her öğretmen, kendisine ayrılmış ve derslere uygun donanıma sahip dersliklerde eğitim verir. Böylece öğrencinin sürekli aktif olduğu, zaman yönetimini ve planlama becerisini geliştirdiği bir öğrenme ortamı sağlanır.

Etkin bir eğitim öğretim sağlamak amacıyla derslikler, derse özgü materyal ve ekipmanlarla donatılmıştır. Son teknoloji ile donatılan sınıflarda dokunmatik LED ekranlı ve bilgisayarlı akıllı tahtalar bulunmaktadır.
Özel AREL Ortaokulu, 3D laboratuvarı, fen bilimleri ve bilgisayar laboratuvarları, açık raf sistemli kütüphane, bilgisayar destekli araştırma odaları, spor ve kültür kompleksi, yarı olimpik yüzme havuzu, açık ve kapalı spor alanları gibi öğrencilerin tüm gereksinimlerini karşılayacakları bir ortama sahiptir. Süreç içerisinde öğrenciler tarafından hazırlanan çalışmalar, projeler ve ürünler dersliklerde, panolarda ve sergi alanlarında sergilenir.
Uluslararası program gereği sosyal sorumluluk projeleri kapsamında her öğrencinin Eylem Hizmet çalışmalarına aktif olarak katılması desteklenmektedir.
AREL Ortaokulu öğrencileri Eko-Okullar ve SEMEP Programları kapsamında sürdürülebilir bir gelecek için çevre bilinci, çevre yönetimi ve çevre kirliliği konularında yaptıkları çalışmalarla üstün başarı sağlayarak Yeşil Bayrak Ödülü almaya hak kazanmıştır.

Bahçelievler, Yenibosna Merkez Mahallesi'nde yer alan Özel AREL Koleji Ortaokulu öğrencilerin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda gelişim sağlayabilecekleri, yaratıcılıklarını sergileyebilecekleri tüm kaynaklar ve ortamlar sağlanmaktadır. Çok amaçlı Spor ve Kültür Kompleksinde yüzme, tenis, voleybol, basketbol, hentbol, futbol, badminton, masa tenisi, jimnastik gibi sporlar; konferans salonunda törenler, söyleşiler, konferanslar, tiyatro, müzik çalışmaları yapılmaktadır. Okuldaki resim, müzik, seramik, satranç odası da sanatsal çalışmalar için etkin olarak kullanılmaktadır. Ayrıca hafta sonları gitar, keman ve piyano gibi enstrümanların eğitimi verilmektedir. AREL Spor Kulübünde lisanslı sporcu olma imkânı sağlanmaktadır. Öğrenciler okulda yeteneklerine uygun kulüp çalışmalarını uzman eğitimciler rehberliğinde gerçekleştirmektedirler.
Okulun güvenliği profesyonel ve değişmeyen güvenlik görevlileri tarafından sağlanmaktadır.
Kampüs ve çevresi güvenlik kameralarıyla izlenir ve 24 saat güvenlik kontrolü sağlanır.

Servis ve yemek hizmetleri profesyonel firmalarla yapılmaktadır. Tamamen hijyenik koşullarda hazırlanan yemeklerin sunulduğu yemek salonu ve kafeterya öğrencilere hizmet vermektedir. Yemekler uzman diyetisyenler tarafından yaş grubuna göre kalori değerleri hesaplanarak aylık olarak planlanmakta ve sağlıksız gıdaların bulundurulmamasına özen gösterilmektedir.
Bahçelievler, Yenibosna Merkez Mahallesi'nde yer alan Özel AREL Koleji Ortaokulumuzda bulunan revirde doktor ve hemşire öğrencilerin sağlık durumları ile ilgili her türlü bilgiyi izler ve kaydını tutar.

Özel AREL Koleji Ortaokulu Soru - Cevap

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 45 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 4+

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 5+

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- (MYP) Middle Years Programme - Orta Yıllar Programı

- (IB) International Baccalaureate - Uluslararası Bakalorya

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Basketbol Öğretmeni

- Yüzme Öğretmeni

- Bale ve Dans Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Satranç Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

- Native Öğretmen

Özel AREL Koleji Ortaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel AREL Koleji Ortaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  24
 • Özel AREL Koleji Ortaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:00 - 15:45 şeklindedir.
 • Özel AREL Koleji Ortaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce, İspanyolca, Almanca dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel AREL Koleji Ortaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel AREL Koleji Ortaokulu hafta sonu eğitim veriyor mu?
  Hafta sonu eğitim verilmektedir.

Özel AREL Koleji Ortaokulu Yorumları (10)

 • arel kolejı herkese tavsıye ettıgım bir okul. cok memnunum özellıkle okul müdür yardımcılarımızdan sakine paslı ve müdürümüz güzin berekete ayrıca teşekkür ediyorum ilgi ve alakalarından dolayı. öğretmenlerızın hepsı çok donanımlı ve mükemmel eğitimcilerdir.Sadece Dersler Tek sınıftı yapılmalı.

 • EK

  Arel Koleji Öğrencilerini Atatürk İlke ve İnkılaplarını anlayan,son derece disiplinle geleceğe hazırlayan bir anne olarak gönül rahatlığı ile 2 oğlumu teslim ettiğim bir eğitim ve öğretim ailesidir.Başarılı Akademik eğitimi ile oldukça ciddiye alarak son derece deneyimli öğretmenleri ile verdikleri İngilizce eğitimi ve alt yapı oluşturdukları 2. Yabancı dil eğitimi ile göz doldurmaktadır.Özelikle pandemi döneminde çocuklarımın Sanki okuldaymış gibi son derece ciddiyetle devam eden eğitimleri ile gönül rahatlığı ile söyleyebilirim son derece verimli geçirdik teşekküler sevgili öğretmenlerim

 • LK

  Kızımın 3.yılı .. ilkokul 2. Sınıfa gidiyor .. pandemi döneminde özellikle bu yaş çocukların çok zorlandığını biliyorum ama biz çok şanslıydık.. çok başarılı bir dönem geçirdik .. çocuklarımız hem çok eğlendi hem de olabilecek en iyi eğitimi aldılar .. biz Türkçe dersleri bile düşünürken nasıl olacak diye , yabancı dilde dahi zorlanmadık .. tek eksiğimiz okul binamızdı .. öğretmenlerimiz ve rehberliğimiz çok yardımcıydı .. emekleri için çok teşekkürler.. çok değerliler

 • LK

  Kızım ilkokulda başladı ve şuan 6.sınıfta .. hergün okula mutluluk ve huzurla gitmesi .. geri dönüşünde aldığı eğitim ve öğretimle bizi mutlu etmesi okulumuzun başarısı .. yabancı dil konusunda özellikle çok başarılılar .. herşey için teşekkür ederiz

 • NK

  2 yıldır kızım Arel Kolejinde Ortaokul öğrencisi. Sosyal imkanları, öğretmen kalitesi, yöneticileri ile gerçekten gözüm kapalı tavsiye edebileceğim bir okul. Özellikle öğretmen kadrosu genç, dinamik, tecrübeli, iyi okullardan mezun olmuş, tüm öğrencilerle birebir ilgilenen harika insanlardan oluşuyor. Okul yönetimi de aynı şekilde samimi, içten, tecrübeli ve özverililer. Öğretmenlerin uzun süredir Arel kolejinde çalışıyor olmaları ise benim için çok önemli bir kriterdi. Özellikle yabancı dil konusunda harikalar. İngilizce dersinde kitap okuma, kitap yorumlama, gramer çalışmalarının yanında yabancı öğretmen ile konuşma pratikleri yaparak ile yaşayarak öğreniyorlar. Bu sayede kızımın İngilizce seviyesi her geçen gün artarak çoğalıyor. Bütün bu işleyiş hem okuduğunu, hem dinlediğini anlayıp aynı zamanda akıcı konuşmasını büyük ölçüde etkiliyor. Şu anda yaşıtlarından çok daha ileride seviyede olduğunu görebiliyorum. Arel'li olduğumuz için cok mutluyuz.

 • FB

  Özellikle bu zor süreçte hem eğitim hem psikolojik olarak kızımın ya nda olan öğretmenlerimize hem idare kodroya sonsuz teşekkürler. Özellikle yabancı dil desteği ile kızımın dil gelişimi çok ileri seviyeye yükseldi.2 yıldır bu okulun bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz,hiçbir olumsuzluk ile karşılaşmadık

 • PD

  Oğlum ilkokula Arel ilkokulunda başladı ve şuan 6.sınıf öğrencisi. Bir anne olarak çocuğum için düşündüğüm ilk koşul, okulun fiziki şartları idi.Arel anaokulu,ilkokulu,ortaokulu ve lisesi kocaman bir bahçe içerisinde okul olarak inşa edilmiş bir yapı.Çok geniş ferah koridorlar, sınıflar, ayrı bir binada çok büyük spor kompleksi olan, istanbul gibi kalabalık bir metropolde çok nadir olan okullardan. Çocuğunuzu evinizden okuluna gönderirken güven duyacağınız ikinci evi aynı zamanda.Çocuğum sabah erkenden mutlu bir şekilde uyanıp servise koşturuyorsa, benim için doğru bir adres. Öğretmenler ve yöneticiler ise, çocuğunuzun ikinci ailesi haline geliyor çok kısa bir sürede. İlkokuldan beri aynı okulda devam etmesi, çocuğumun çok iyi bir temel almasını sağladı.Günümüz koşullarında gireceği sınavları göz önünde bulundurursak, bir çocuk okulunu, öğretmenlerini çok seviyorsa, dersini çok iyi dinliyor, ödevlerini eksiksiz yapıyor, ve başarı peşinden çok doğal bir süreç olarak geliyor.İngilizce eğitimi de gayet yoğun ve yeterli. Özellikle pandemi sürecini, eğitim,öğretim anlamında evde olmak dışında hiç bir fark olmadan eksiksiz ve muazzam bir şekilde yönettiler ve devam ediyorlar. Çocuğunuzun sosyal gelişimini, akademik ilerlemesini mutlulukla izleyebileceğiniz, şubeleşmeden kaçındıkları için sadece çocuğunuzu değil, sizleri de yakından tanıyan yöneticileri, öğretmenleri olan, çok büyük bir gönül rahatlığıyla "çocuğunuzun ikinci evi" diyebileceğim bir okul. Aynı zamanda hepimizin eğitim sistemleri nasıl diye araştırırken, baktığımız PYP,MYP Uluslararası Bakalorya sistemine çok uzun zaman önce dahil olmuş, iyi bir okul. Elinize karne zamanı aldığınız kitapçık, klasik not yazan bir karne değil, çocuğunuzun her derste adım adım nasıl ilerlediğini gördüğünüz bir rapor. Arel Ailesine çok teşekkürler:))

 • BY

  Akademik ve sosyal yönden kızımın gelişiminden genel olarak çok memnunum. Özellikle İngilizce eğitimi çok başarılı. Kızımın İngilizce seviyesi yaşına göre çok iyi bir seviyede ve her geçen gün gelişimi artıyor. Demet Hanım, tüm yabancı diller ekibi ve diğer tüm öğretmenlerimize çok teşekkür ederim.

 • EE

  Pandemi dönemi ile birlikte çok hızlı organize olan okul, öğrencilere ders aktarımı ve derslere olan katılımını da çok yakından takip ediyor. İdareciler ve öğretmenler dönem başından beri de disiplini hiç elden bırakmadılar. Yabancı dil eğitiminin yoğun olarak uygulanması sayesinde de çocuğumun gittikçe iyi seviyeye geldiğini görüyorum. İngilizce okuma kitapları ile de yabancı dil eğitimi desteklenmeye devam ediyor. Öğretmen ve idarecilerimizin her birine emekleri, sabrı için çok teşekkür ediyorum.

 • ED

  Arel Koleji Ortaokulu öğretmen ve idareci kadrosuyla okula adeta hayat vermektedir. Teknolojileri takip eden sanatsal ve spor faaliyetlerini çok verimli bir şekilde sürdürmektedirler. Yabancı dil eğitiminde çok iyiler branşına hakim öğretmenlerin çalıştığı bir okul burası .Kuralları ve sınırlamaları net olan aynı zamanda çocukların kendini iyi ifade ettiği demokratik bir ortam sunan oğlumun biricik okulu.Bir de idarecimiz var ne derdimiz olursa ilgilenir iyi ki varsın Sakine HocamYok

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel AREL Koleji Ortaokulu İletişim Bilgileri

Yenibosna Merkez Mah. Selahattin Pınar Sok. No:3, Bahçelievler / İstanbul
0 212 963 2074
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum