fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Artı Sonsuz Koleji Ortaokulu

Özel Artı Sonsuz Koleji Ortaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/18:00

Özel Artı Sonsuz Koleji Ortaokulu Hakkında

Özel Artı Sonsuz Koleji Ortaokulu , İstanbul'un Maltepe ilçesinde eğitimci kuruluşu olan Artı Sonsuz Koleji'ne bağlıdır.18-20 kişilik geniş sınıflarda(60m2) eğitim veren okul 09:00 ile 18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Okul çocukların içlerinde doğuştan var olan zeka, yaratıcılık, araştırma ve bilme duygusu, merak gibi özelliklerini geliştirmeye yönelik eğitim sistemi geliştirmiştir.


Özel Artı Sonsuz Koleji Ortaokulu aynı amaç doğrultusunda yabancı dil eğitimine de oldukça önem verip çocukların doğru ve etkin İngilizce ve Almanca eğitimi almaları için özgün programlar sağlamaktadır.


5.sınıf İngilizce hazırlık sınıfında ‘Half Day English Every Day-Her gün yarım Gün İngilizce’ programı ile (haftada 20 saat) yoğun ve dolu dolu bir dil eğitimi ile ortaokula başlangıç yapıyorlar.Yabancı dil eğitiminde Oxford ve Cambridge çözüm ortakları.Sınıf öğretmenine ek olarak İngilizce mentör öğretmen ile öğrencilerin gelişimleri takip edilip veliler ile ayrı ayrı15 günde bir iletişim kuruluyor.İki öğretmene ek olarak okul Psikolojik Danışman-Rehber öğretmen her hafta sınflar ile ders yapıp öğrencilerle birebir ilgilenir ve yakından takip eder. Bu sayede hiçbir şey gözden kaçmaz ve hiçbir konu atlanmaz.İngilizce eğitiminde haftada 16 saat Türk ve yabancı(native) İngilizce öğretmenleri olmak üzere 3 farklı öğretmen < (Main Course-Skills-Native/Speaking-Cambridge) ve 3 farklı kaynak ile takip edilir.İngilizcede en niteliklli olan Oxford ve Camridge yayınlarını tercih eder.Ayrıca ‘Robotik-Kodlama,Görsel Sanatlar,Beden Eğitimi,Drama,Dans,Satranç Bilim Çocuk ‘ vb ders öğretmenleri derslerini İngilizce yapılarak haftada 20 saat İngilizce eğitimi yapılır.Ayrca öğrenciler yaşadığı tüm deneyimlerin İngilizce telaffuzunu duyar bu sayede.


İngilizce de en iyi Oxford ve Cambridge yayınları kullanılır.Cambridge dersi ile hazırlandıkları Cambridge sınavına katılıp öğrenciler uluslararası geçerliliği olan Cambridge Sertifikası kazanır.Bu sınavda her yıl %100 başarıya ulaşmıştır.İkinci yabancı dil eğitimi Almanca ile çift yabancı dil eğitimi devam eder.


Etkin öğrenme için içeriği zengin olan kaynak kitaplar kullanılır.Her ünite bitiminde ölçme değerlendirme yapılır.Öğrencilerimiz deneyim kazanması için her kademe için deneme sınavı yapılır.7-8.sınıflar yoğun sınav programları ile LGS sınavına hazırlanır.Son dört yılda 7 TÜRKİYE BİRİNCİSİ ile Akademik başarısını her sene TÜRKİYE BİRİNCİLERİ ile tescillemenin gururunu yaşar.
Ders dışında haftanın iki günü ilgi ve yeteneğine göre Artı Sonsuz Spor Akademisi ile seçtiği sportif faaliyete katılır.


>b>Müzik dersi gitar-piyano olmak üzere iki farklı öğretmen ile 8-9 kişilik gruplarla etkin bir şekilde yapılır.


Özel Artı Sonsuz Koleji İlkokulu'nda sloganı eşliğinde ve Sevgi ile öğretilenlerin kalıcı olduğuna inanarak fiziksel, sosyal, kişisel ve akademik gelişimlerini sağlamaya yönelik tüm imkanlar sağlanmaktadır. Bu imkanlar içerisinde Robotik-Kodlama Atölyesi,Satranç Atölyesi,Görsel Sanatlar Atölyesi,Müzik Atölyesi,Drama Atölyesi,Dans Atölyesi,Fen Bilimleri Laboratuvarı, Yemekhane, Kapalı Spor salonu,Spor alanı, Bahçe,Oyun Parkı,Teras(Futbol Sahası) ve Konferans Salonu bulunmaktadır.


Eğitim saatleri içerisinde tam zamanlı olarak Psikolojik Danışman- Rehber öğretmeni ve Hemşire bulunmaktadır.Okul,güvenlik görevlisi tarafından giriş-çıkış kontrolünü sağlamaktadır
Okulda dönem boyunca çocuklarla birlikte . dekoratif sanatlar, müzik, drama, tiyatro, zeka oyunları, dans, halk oyunları, gezi, bilişim, atletizm, jimnastik, okçuluk gibi birbirinden eğlenceli etkinlikler yapılmaktadır. Sanat atölyesinde yapılan çalışmalar ile çocukların sanatla ilgili teknikleri öğrenmeleri, yaratıcılıklarının ve hayal güçlerinin geliştirmeleri sağlanırken, bilim atölyeleri ile kendi başlarına buluşlarda bulunarak düşünme becerilerini kazanmaları, çevreye duyarlı, merak eden, keşfeden, sorgulayan bireyler olmaları sağlanmaktadır sosyal yaşantısında kullanması kolaylaşır.


Okul eğitim anlayışında gelişmiş eğitim sistemlerine sahip olan ülkelerin eğitim sistemleri ile ülkemiz eğitim sisteminin eğitim sistemi ile harmanlayarak“Öğrenciye Özgü Öğretim Modeli” adını verdiği eğitim modelini benimsemiştir. Bu şekilde öğrencilerinin yaratıcılıkları desteklenmiş, bilimsel düşünebilen, kendi kültürel değerlerine bağlı, doğa bilinci gelişmiş bireyler yetiştirmek amacındadır. Özel Artı Sonsuz Koleji Ortaokulu , öğrencilerinin öncelikle sağlıklı, mutlu, yeniliklere açık, kendine güvenen, araştırmacı, sorgulayan, öğrenmeyi öğrenen,akademik başarısı yüksek,ingilizce bilen,spor yapan,bir enstrüman çalan,teknoloji çağının gereklerine uyum sağlayan,Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı bireyler olarak yetişmelerini amaç edinmek.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Catering firması tarafından getiriliyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Diğer

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Satranç Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

- Native Öğretmen

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 3

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 5+

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

● Mezun olan öğrencilerinizin bir anadolu lisesine yerleşme oranı nedir?

- %91-100

Yorumlar (14)

 • EA

  Öğrenciye ve fikirlerine verilen değer,akademik ve ingilizce her ay düzenli iletilen bültenler,yapılan bilgilendirmeler ile veliye kolay takip sağlayan dinamikliği elden bırakmayan okulumuz. Sonsuz teşekkürler.

 • g

  8. Sinıf için kızımın kaydında Özgen hanımla konuşurken daha, doğru okulda olduğumu anladım.En önemlisi okulun kurucuları eğitimci. Aile ortamında hissediyorsunuz.Eğitim iyi fiyat makul. En çok sasırdığim ise ilk defa oğlum bu kadar çalısiyor ve keyifli. Emeği geçen tüm Artı Sonsuz ailesine teşekkür ediyorum

 • H

  Oğlumla ilkokul 3. sınıfta başlayıp sonra ortaokulda da devam ettiğimiz okul.Eğitimi, öğretmenleri, idare, kurucuları ,sosyalliği kısacası bir aile olduk. Herkese tavsiye ederim

 • H

  Uzaktan eğitimde en az yüzyüze eğitim kadar başarılı, tecrübeli anlayışlı eğitim kadrosu ile bıktırmadan bunaltmadan eğitim kadar öğretime de önem veren okulumuz. İyiki sizinleyiz

 • f

  Pandemi sürecini iyi yöneten bir eğitim kurumu olduğunuz ve evden eğitimlere ilk başlayan kurumlardan biri olup eksiksiz devam ettiğiniz için çocuğumu size emanet ederken gözüm hiç arkada kalmadı

 • C

  Çocuğumun severek gittiği bir okul. Öğretmenler ve danışmanlar öğrenci ile sürekli ilgili ve öğrenci ile ilgili tüm verileri bizler ile paylaşıp verimli hale getirmek için bir efor sarf etmekteler. Bu yönde tüm emek sarf edenleri yürekten kutluyorum.

 • Bu zor günlerde sorunsuz ve huzurlu bir dönem yaşadık. Öğretmenlerimize ve okul idari yönetimine ilgileri ve özverili yaklaşımları için çok teşekkür ederiz. İyi ki Artı Sonsuzdayız..

 • Okulumuz öğretmenleri özellikle bu süreçte gayet başarılı. Öğrenci ve veli iletişimi sürekli sağlanıyor. Dersler belirli bir düzende işleniyor. Takip için veli paylaşımları yapılıyor. Teşekkürler. İyi çalışmalar..

 • İlk defa karşı karşıya kaldığımız bu pandemi döneminde eğitimimize kaldığımız yerden hemen devam ettik. Manevi acıdan vermiş olduğunuz destekten dolayı da çok teşekkür ederiz. Sevgiler Saygılar...

 • Hem idari hem akademik kadrosu seçkin ve güleryüzlü, Okul hayata hazırlayan ve hayatın içinde olan bir yerse burası kesinlikle doğru yer. Tavsiye ediyorum.

 • MB

  Bir eğitimci olarak bende tavsiye üzerine görüşmeye gittim, okulun iç mekanlarını öğrenciler için çok eğlenceli bir hale getirmiş olmaları, sınıfların oldukça geniş ferah olmasını çok sevdim. Kurucuları da eğitimci olduğu için başarı odaklılar, öğrencileriyle bunu keyifli hale getirerek gerçekleştiriyorlar. Okul çok sosyal bir okul, eğitim sistemi ve kadrosuyla çok memnunuz.

 • fk

  Öğretmenlerin ve idarecilerin profesyonellikleri yanı sıra güler yüzleri ve pozitif enerjilerini çok beğeniyorum eğitim kadrosu ile ilgili hep çok iyi şeyler duymuştum özellikle LGS başarısı için tercihimdi ama 5. sınıfta yapmış oldukları ingilizce hazırlık eğitimi gerçekten çocuğum için çok iyi oldu yabancı dil saatleri oldukça yüksek online eğitimde gerçekten okuldaymış gibi devam eden derslerimize etkinlikleride ekleyip okulu evimize getirdiler hepsine teşekkürler

 • Mk

  Bir öğretmen kuruluşu olması ve her öğrencinin kendini özel hissetmesi. Yabancı dil eğitimi ilede güzel eserler bırakmasıÇıkış saatleri biraz geç

 • Ee

  Kızımızın kayıt aşamasından başlayarak yönetimin yardımcı olması tüm çalışanların güleryüzü bizi çok mutlu etti kızımızda çok mutlu okulundan teşekkür ederiz gerçekten emeği geçenlerdenŞu zamana kadar eksik birşey ile karşılaşmadık

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Artı Sonsuz Koleji Ortaokulu İletişim Bilgileri

Gülsuyu Mahallesi, Fevzi Çakmak Caddesi, Lefke Sokak, No:14-1, Maltepe / İstanbul
0 216 706 6891
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum