fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Murat Ortaokulu

Özel Murat Ortaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:30

Özel Murat Ortaokulu Hakkında

1965 yılından bu yana Murat Eğitim Kurumları olarak eğitim ve öğretim hayatında bulunmaktadır. Yılların verdiği bu tecrübeyle ortaokul öğrencilerine rahat bir öğrenme ortamında, teknolojik sınıflarda bir eğitim deneyimi sunmaktadır. Murat Eğitim Kurumları ortak değerlere dayanan titiz bir eğitim ortamı yaratmaya çalışmaktadır; saygı, öğrenme ve okuma aşkı, dürüstlük, cesaret, kendini özgürce ve dilediğince ifade etmek. Bu ilkeler doğrultusunda dünyaya kalıcı katkı sağlayan, yaşam boyu öğrenen nesiller yetiştirmeye devam etmeyi amaçlamaktadır.

Murat Ortaokulu öğrencilerini hızla değişen bir toplumu anlamaya, katkıda bulunmaya ve başarılı olmaya hazırlar, böylece öğrencilerimiz dünyayı daha iyi ve daha adil bir yer haline getirir. Öğrencilerinin hem sağlam bir eğitimin sağladığı becerileri hem de ortaya çıkan yaratıcı ekonomide başarı ve liderlik için gerekli yetkinlikleri geliştirmelerini amaçlar. Öğrencilerinin dünyayı daha iyi anlamalarını ve yerel ve küresel toplulukların koşullarını iyileştirmelerini sağlayan pratik ve teorik bilgi üretmelerine öncülük eder.

Özel Murat Ortaokulu, eğitim alanındaki tecrübesi ve teknolojik eğitim ortamları ile öğrencilerini Bahçelievler'deki adresinde ağırlamaktadır. Etkin öğrenim ortamlarında öğrencilerin gelişimlerini desteklemek ve 21. yüzyıl becerilerini öğrencilere en doğru biçimde aktarmak amacı ile branşında uzman eğitmenlerden destek almaktadır.

Ortak eğitim temellerine dayanan bu sistemde öğrencilerine titiz bir eğitim sunarak onların saygı, okuma ve öğrenme aşkı kazandırmak, dürüstlük, cesaret, kendini dilediğince ve özgürce ifade edebilmesi için çeşitli yaklaşımlar uygulamaktadır. Sağladığı yaklaşımlar doğrultusunda öğrencilerinin dünyaya katkı sağlayabilecek ve yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinen bireyleri hayata hazırlamayı hedeflemektedir.

Özel Murat Ortaokulu, öğrencilerine çağın gerekliliklerini uzman eğitmenlerle aktarmaktadır. Eğitim sürecinde oluşacak problemlerin önüne geçebilmek amacı ile öğrencilere kurumda psikolojik danışmanlık hizmeti sağlanmaktadır. Aynı zamanda kurumda bulunan psikolojik danışmanlık servisi, öğrencilerin; zihinsel, fiziksel, sosyal ve duygusal yönlerden kendisini tanımasını sağlamak adına çeşitli yaklaşımlar uygulamaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

- Dışarıdan hazır geliyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulun benimsediği özel eğitim sistemi nedir?

- MEB Odaklı

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

- Eklektik Yaklaşım

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 15 dakika

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 3

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Hayır

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 5+

● Mezun olan öğrencilerinizin bir anadolu lisesine yerleşme oranı nedir?

- %81-90

Yorumlar

 • Ht

  Murat Ortaokulu ile bu sene tanıştık.eğitime verilen önemin yanı sıra gerek okul Müdürü Adem bey gerekse öğretmenlerimiz hem öğrencilere hem de velilere her konuda yardımcı oldular.gördüğüm ilgi disiplin eğitim ( laf yok zaten )sosyal etkinlikler spora verilen önem hep beklentilerimin üstünde gerçekleşti.bu sene deneme senemizdi ve deneme sonucumuz önümüzdeki seneye kayıt yaptırmakla sonuçlandı.bu şekilde devam ettikleri sürece herkese tavsiye ederim ve kısmet olursa diğer çocuklarımı da bu okula gönderirim.adem bey başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin başarılarının devamını diler göstermiş oldukları ilgiden dolayı da teşekkür ederim

 • BS

  Bizzat kendim 4 yıldır bu okuldayım eğitimiyle ve öğretmenleriyle mükemmel bir kadrosu var rehber hocasından tutun güvenlik personeline müdüründen temizlikçisine kadar mükemmel bulup bulabileceğiniz en güzel okul

 • ÖO

  Murat Ortaokulu ile bu sene tanistik. Bekledigimin uzerinde bir egitim sistemi, ögretmen kadrosu ve en onemlisi ise ogrenci ve veli ile yakindan ilgili bir kurum. Çocuklarin basarilarini destekleyen eksik olduklari noktalarda cözüm yolu bulan inanilmaz deneyimli kadroya sahip.Kulturel ve sosyal faaliyetlerede onem veren bir kurum. Bu da cocuklarin basarisini olumlu yonde etkiliyor.Cocugumun okula mutlu gidip donmesi bizim nekadar iyi bir tercih yaptigimizi gosteriyor. Murat ortaokuluna, gostermis olduklari yakin ilgiden ve egitiminizden dolayi tesekkur ederim.

 • SS

  Oğlumuz 4 yıldır Murat orta okullarında eğitim sistemi harika veli ve öğrencilere ilgi çok güzel bire bir eğitim Allah razı olsun gelecek yïllarda kızımı kesin düşünmeden vere bileceğim bir okul bütün hocalarımıza sonsuz teşekkürler.

 • B

  3 yıldır oğlumun da eğitim gördüğü bir okul. Kaliteli bir eğitim programı var. Öğretmenlerimiz çok iyi birer eğitmen çok teşekkür ediyorum ilgi ve alakanız için.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Murat Ortaokulu İletişim Bilgileri

Yenibosna Merkez Mahallesi, Atatürk Caddesi, Göl Sokak, No:1, Bahçelievler/istanbul
0 212 963 2076
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum