fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Pendik Birey Ortaokulu

Özel Pendik Birey Ortaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00

Özel Pendik Birey Ortaokulu Hakkında

Özel Pendik Birey Ortaokulu eğitim ve öğretimin klasik kalıplarını yıkarak bireyselliği ve ilgiyi kurumsallaştırmaktadır. Kurum, öğrencilerin birebir eğitim alması adına sınıf mevcutlarını sınırlı tutmaktadır. Bu sınırlama sayesinde öğretmen başına düşen öğrenci sayısı azalmakta ve birebir ilgilenme şansı artmaktadır. Kurumun psikolojik danışmanı da öğrencilerle düzenli olarak görüşmekte ve birebir ilgilenmektedir. Bu uygulamalar öğrencilerin okul hayatını kolaylaştırdığı gibi eğitimden aldıkları faydayı da artırmaktadır.
Ortaokul, öğrencilerin liseye geçiş sınavlarına hazırlandıkları bir dönem olduğundan oldukça yoğun geçebilmektedir. Özel Pendik Birey Ortaokulu, bu sürecin her anında öğrencilerine destek olmaktadır. Branşında uzman eğitimci kadrosuyla öğrencilerin sınava en iyi şekilde hazırlanmaları için gerekli çalışmaları yürütmektedir. Kurumda bulunan hafta sonu eğitim uygulaması öğrencilerin sınav sürecinde öne geçmelerini sağlamaktadır. Ayrıca okulun psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisi, öğrencilerin hedef belirlemesine ve çalışma planı oluşturmasına yardım etmektedir. Bu süreç stresli olabildiğinden öğrencilerin yaşayabileceği problemlere karşı da önlemler almaktadır.
Okul, öğrencilerinin yeteneklerini keşfetmeleri ve her anlamda donanımlı bireyler olmalarını hedeflemektedir. Bu yüzden öğrencilere yönelik sanatsal ve sportif birçok aktivite gerçekleştirilmektedir. Basketbol, beden eğitimi, atletizm, masa tenisi ve hentbol gibi faaliyetlerin yanı sıra taekwondo ve jimnastik aktiviteleri de bulunmaktadır. Bu sayede öğrenciler sınav sürecinde olsalar da fiziksel olarak aktif kalmaktadır. Bunlara ek olarak dans, halk oyunları, modern dans, sinema, proje kulübü, tiyatro ve gezi kulübü aktiviteleri bulunmaktadır. Bu aktiviteler öğrencilerin eğlenceli vakit geçirirken aynı zamanda farklı bakış açıları kazanmalarına fırsat vermektedir. Özel Pendik Birey Ortaokulu'nun müzik kulübü ise öğrencilerin özellikle ilgisini çekmektedir. Bu kulüp bünyesinde gitar, orkestra ve koro gibi aktiviteler düzenlenmektedir. Bu faaliyetler öğrencilerin müziğe olan ilgilerini artırmakta ve yeteneğini keşfeden öğrencilerin bu yönde ilerlemesini desteklemektedir.

Özel Pendik Birey Ortaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Pendik Birey Ortaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  18
 • Özel Pendik Birey Ortaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:00 - 18:00 şeklindedir.
 • Özel Pendik Birey Ortaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda Almanca, İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Pendik Birey Ortaokulu hafta sonu eğitim veriyor mu?
  Hafta sonu eğitim verilmektedir.
icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Pendik Birey Ortaokulu İletişim Bilgileri

Bahçeli̇evler Mah. Zipkin Sk. No: 2A İç Kapi No: 0 Pendi̇k / İstanbul
0 216 706 6889
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum