fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Şişli Sınav Koleji Ortaokulu

Özel Şişli Sınav Koleji Ortaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00

Özel Şişli Sınav Koleji Ortaokulu Hakkında

ŞiMDi ATAK ZAMANI Özel Şişli Sınav Koleji Ortaokulu'nda 4 yıllık ortaokul eğitimini 3 aşamada ele almak gerekir. Birinci aşama; ilkokulda olduğu gibi 5. sınıfta da “Side to Side” sistemi uygulanır. Yoğun İngilizce programından dolayı 5. sınıf bir hazırlık sınıfı niteliğindedir. Akademik eğitim ve İngilizce öğretimi birbirine entegre edilmiştir. İkinci aşama; 6 ve 7. sınıfta ise İngilizce eğitimi ile birlikte akademik eğitim daha ön plana çıkmaktadır. LGS çalışmalarının da başladığı bu aşamada periyodik deneme sınavları ile eksik tamamlama çalışmaları artırılarak teorik ve uygulama dersleri çok verimli bir şekilde işlenir. Üçüncü aşama; 8. sınıfta ise İngilizce eğitimi ihmal edilmez ama liseye geçiş sınavı olan LGS hazırlık çalışmaları ciddi bir ivme kazanır. Özellikle Sınav Eğitim Kurumlarının 27 yıllık sınavlara hazırlık deneyimi, sistemi ve kadrosu burada tam olarak kendini gösterir. LGS hazırlık sürecinde Sınav Koleji öğrencileri hiçbir şekilde etüt, kurs ve özel derse ihtiyaç duymaz. Çünkü gerekli olan her şey soru çözüm saatleri, deneme sınavları ve etüt çalışmalarıyla okul içinde yapılır. Ayrıca Özel Şişli Sınav Koleji Ortaokulu'nda öğrencilerin geçtiği kritik dönem dikkate alınarak rehberlik çalışmalarıyla birlikte, After School kapsamında yer alan kültür, sanat ve spor etkinliklerine ve kulüp çalışmalarında özel bir önem verilir. Bu kapsamda yurtiçi-yurtdışı bilim gezileri başta olmak üzere birçok gezi ve organizasyon düzenlenir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Dışarıdan hazır geliyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 2

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 2

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 11-15

Yorumlar (9)

 • Kaliteli ve dinamik öğretmen kadrosu ile,çağdaş eğitimin harmanlandigi bu kurumun bir üyesi olmaktan mutluluk duyuyorum.

 • ME

  Eğitim bir çocuğun tüm yaşamını etkiliyor. Bu kadar önemli bir süreç için güven ortamını sağlayan bir kurum. Sağlam bir öğretmen kadrosu, sürekli takip ve iyi bir iletişim imkanı var. Çocuğunuzu bu imkandan mahrum etmek istemezsiniz..

 • Si

  Öncelikli basta genc ogretmenleri olmak uzer ve sınıf düzeyide bu sürecte onemli oldugu icin tercih edilmesi gereken bir okul herkese tavsiye ederim sınav sürecimiz gecti o görsellik ve temizlik bile cok cok onemli temiz pırıl pırıl ogretmenler ilgi ve alakalarından dolayı cok teşekürederim

 • K

  Sınav için gitmiştik çok güzel bir okul. Tüm pandemi sürecine uygun çalışılıyor.öğretmenleri ve idari hocaları çok ilgili ve güleryüzlü. Tavsiye ederim.

 • Kaliteli ve dinamik öğretmen kadrosu ile çağdaş eğitimin harmanlandigi bu okul özelliklede pandemi döneminde bizim en büyük şansımız oldu.Okulun konumunun da merkezi bir noktada bulunması ulaştım açısından da avantaj sagladi.

 • MT

  Fiziki imkanları bölgeye göre gayet elverişli, pandemi sürecinde gereken hijyene ve özene dikkat etmeleri çok çok iyi. Enerjik ve dinamik öğretmen kadrosu ile daha ilk günlerden çocuğumun heyecanla okula gitmesine vesile oldular. Başarılarının devamını dilerim.

 • OO

  Sosyal mesafe ve çağdaş eğitim ortamı için uygun bir okul. Side to Side eğitim modeli teknolojik sınıflar ve sınıf mevcudunun maksimum 10 kişi ile sınırlandırılması güzel. Öğretmenlerin yeni nesil eğitim modellerine uygun olarak kendilerini geliştirmeleri ve öğrencilerle iletişimi çok kuvvetli. Pandemi kurallarına uygun davranılması ve konumu itibariyle başarılı bir süreç olmakta. Okul yönetiminin ilgisine de ayrıca teşekkür ederim.

 • Y

  Yetkinlik temelli, bugünün ve yarının becerileri ile donanmış nesiller için Özel Şişli Sınav Koleji Ortaokulu'nu öneririz.

 • vt

  fiziksel şartları öğrenci öğretmen iletişimi çok iyi öğretmenler çok iyi

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Şişli Sınav Koleji Ortaokulu İletişim Bilgileri

Halil Rıfat Paşa Mah. Dereboyu 1 Sok. No:9-11 İç Kapı No:1 Şişli/istanbul
0 212 963 2072
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum