fb
Özel Bahçeşehir Cihangir Okulları Ortaokulu

Özel Bahçeşehir Cihangir Okulları Ortaokulu

0 212 963 2079
Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:50/16:10

Özel Bahçeşehir Cihangir Okulları Ortaokulu Hakkında

İstanbul ilinde bulunan Özel Bahçeşehir Cihangir Okulları Ortaokulu, Başakşehir semtinde eğitim öğretim hizmetleri vermektedir. 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında eğitim vermeye başlayan kampüs 11.000 m2 kapalı, 3.300 m2'lik açık alana sahiptir. Sınıf ölçüleri ortalama 50 m2'dir. Merkezi ısıtma-soğutma sistemi çalışanların ve öğrencilerin iklim değişikliklerinden en az şekilde etkilenmelerini sağlamaktadır. Kampüste ise açık ve kapalı spor alanları, yüzme havuzu, tırmanma duvarı, görsel sanatlar-müzik-satranç-yaratıcı drama atölyeleri, fizik-kimya-biyoloji-3D laboratuvarı, ekolojik tarım alanı, 88 kişi kapasiteli sinema salonu, 310 kişi kapasiteli konferans salonu bulunmaktadır. LED sertifikasına sahip bina çevre dostu olma niteliğini taşımaktadır. Özel Bahçeşehir Cihangir Okulları Ortaokulu, öğrenciyi merkeze alan, bireysel ihtiyaçlarını ve farklılıklarını göz ardı etmeyen, sosyal ve duygusal gelişime katkı sağlayan, kültürel, sanatsal ve sportif yeteneklerin geliştirildiği, yaşayarak ve deneyimleyerek öğrenmenin ön planda tutulduğu, en az bir yabancı dilin tam anlamıyla öğrenildiği, bir üst okula hazırlık sürecinin tüm yönleriyle sağlıklı biçimde desteklendiği bir yaklaşımı ön planda tutmaktadır.
Öğrencilerin, okuduğunu anlama becerileri düzeyleri ile ilgili durum tespiti yapmak ve okuma becerilerini geliştirici sınıf içi uygulamalara yönelik alt yapı oluşturma amacı ile CİDOKYA Okuduğunu Anlama Uygulamalarına yer verilmektedir. Öğrencilerin fiziksel gelişim takiplerinin yapılarak, temel motorik özelliklerinin test edildiği kondisyonel ölçümler yapılmaktadır. Bu şekilde öğrencilerin güçlü sportif yönleri testlerle taranarak tespit edilmekte, öne çıkan bireysel özellikler veli ile paylaşılarak doğru yönlendirme yapılmaktadır. Rehberlik Sistemi, Kişisel Gelişim Programı (KGP) üzerinden yürütülmektedir. Bu sistem ile daha çok kendi farkına varan, iletişimi sağlıklı kurabilen, değerlerinin farkına varıp, mevcut sorunları doğru çözebilen bireyler yetiştirmek hedeflenmektedir. Öğrenme Stilleri Envanteri (ÖSE) uygulanmaktadır. Öğrencilerin duyusal tercihleri, öğrenmeyi bireysel olarak nasıl ifade ettiğini gösterir. En iyi nasıl öğrendiklerini, dünyayı nasıl gördüklerini, nelere değer verdiklerini, nasıl iletişim kurmayı tercih ettiklerini, nasıl çalışmaktan hoşlandıklarını ve çalışırken nelerden kaçınmalarının önemli olduğunu belirlemede yardımcı olur. Her öğrenci bir enstrüman çalmaktadır.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Havuz
Bilgisayar Laboratuvarı
Kapalı Spor Salonu
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kantin
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Akıllı Tahta
3D Odası
Mutfak Atölyesi
Spor Alanı

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Haftasonu Eğitim

Dil Olanakları

Almanca
İngilizce

Sportif

Futbol
Masa Tenisi
Voleybol
Basketbol

Sanatsal

Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Piyano
Halk Oyunları
Dans
Orff
Gitar

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Bilişim Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Robotik ve Kodlama

"Özel Bahçeşehir Cihangir Okulları Ortaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Bahçeşehir Cihangir Okulları Ortaokulu İletişim Bilgileri

Bahçeşehir 2. Kısım Mah. Tevfik Fikret Cad. Turgut Özal Bulvarı, No:72, Başakşehir/istanbul
0 212 963 2079
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum