fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Kurtköy ERA Koleji Ortaokulu

Özel Kurtköy ERA Koleji Ortaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24

Özel Kurtköy ERA Koleji Ortaokulu Hakkında

Özel Kurtköy ERA Koleji Ortaokulu, İstanbul'un Pendik ilçesinde bulunmaktadır. Bu kurum akademik yönden öğrencilerine öncelikle öğrenmeyi öğretmektedir. Aynı zamanda ERA Koleji öğrencileri, öğrenmeyi bir amaç olarak değil bir araç olarak görmektedir. Dolayısıyla öğrenciler bilgiyi kullanabilme ve dönüştürebilme, ön bilgileriyle birleştirme konularında yetkinlik göstermektedir. Özel Kurtköy ERA Koleji Ortaokulu, öğrencilerini lise giriş sınavlarına titizlikle hazırlamaktadır. Öğrencilerin konuları kavraması ve pekiştirmesi amacıyla ek ders ve etütler düzenlenmektedir.
Özel Kurtköy ERA Koleji Ortaokulu, öğrencilerine hayatın yalnızca sınavdan ibaret olmadığını aşılamaktadır. Öğrencilerinin sosyal, kültürel ve bilişsel alanlardaki gelişimini her daim desteklemektedir. Bu amaçla öğrencilerinin çok yönlü bireyler olması için okulun fiziksel özelliklerini zenginleştirmişlerdir. Bu kurumda, egzersiz programlarının, pilatesin, yoganın yapılacağı spor alanı mevcutken aynı zamanda kapalı spor salonları da bulunmaktadır. Fiziksel gelişimi önemseyen bu kurum, öğrencilerin duygusal gelişimi içinse rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.
Özel Kurtköy ERA Koleji Ortaokulu, öğrencilerinin sosyal gelişimlerini sürdürebilmeleri açısından birçok öğrenci kulübü bulundurmaktadır. Öğrenciler için kulüp faaliyetlerinin yanı sıra ERA etkinlik haritası ve uyum çalışmaları düzenlenmektedir. Tüm bunları "Smart Motion" tekniği uygulayarak öğrencilerine aktaran bu kurum, öz güveni yüksek, liderlik vasıflı ve kendini iyi ifade edebilen öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu kurum akademik gelişimde izlediği yollarla tamamen öğrencilerin tam öğrenme sağlamasını hedeflemektedir. Bu okul, öğrencilerinin; zihin haritalarını çıkartmaktadır. Bu haritalar doğrultusunda bireysel programlarla Smart Listening yöntemi ile öğrencilerinin işitsel algılarını geliştirmekte, iletişim ve sunum becerilerini geliştirmek amacıyla proje ödevleri hazırlamaktadır. Aynı zamanda okuma saatleri, film izleme, yorumlama ve münazara etkinliklerini kullanarak, sürece aktif olarak katılmalarını sağlamaktadır.
Özel Kurtköy ERA Koleji Ortaokulu, yemekhane hizmeti vermekte ve öğrencilerinin sağlıklı ve düzenli beslenmesi için özel menüler hazırlamaktadır. Çevrede tercih edilen okullardan biri olan bu kurum, servis hizmetiyle öğrencilerin ulaşımını sağlamaktadır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Kurtköy ERA Koleji Ortaokulu İletişim Bilgileri

Şeyhli Mah. Ankara Cad. Bol Ahenk Sok. No:2, İç Kapi No:1, Pendik / İstanbul
0 216 706 6880
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum