fb
Özel Liv Koleji Ortaokulu

Özel Liv Koleji Ortaokulu

0216 706 6892
Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • google+ share
  • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Özel Liv Koleji Ortaokulu Hakkında

Liv Koleji Ortaokulu İstanbul’un Çekmeköy ilçesinde bulunmaktadır. Bünyesinde Liv Hospital, Medical Park, VM Medical Park hastanelerini barındıran Türkiye’nin önde gelen sağlık grubu MLP Care Grup'un ve İstinye Üniversitesi’nin Mütevelli Heyeti Başkanı Muharrem Usta liderliğinde kurulmuştur. 2018-2019 Eğitim-Öğretim döneminde eğitim hayatına başlayacak kampüs özel mimarisi, yeşil alanları, spor alanları, teknolojik altyapısı, laboratuvarları, etkinlik alanları ve fiziki donanımıyla öğrenci ve öğretmenlerine ayrıcalıklı bir dünya sunuyor. Yirmi dört öğrenci kontenjanlı 52m2’lik 16 adet sınıfıyla Liv Koleji Ortaokulu öğrencilerin rahatlığı ön planda tutulmaktadır. Liv Koleji Ortaokulunda hedeflerimiz, Avrupa Dil Pasaportu Standartları referans alındığında İngilizce okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerinde bağımsız dil kullanımı hedeflenmektedir. Uluslararası sınavlar uygulanmaktadır. 2. yabancı dilde Temel Dil kullanıcısı olduklarını uluslararası sınavlarla sertifikalandırırlar. Türkçe ve İngilizcede muhakeme, kendini ifade etme gücü ve toplum önünde konuşma becerisi geliştirirler. Türkçe, matematik, fen, sosyal disiplinlerinde akademik başarı hedeflenir. Robotik, L-Maker gibi teknoloji temelli eğitimle sorun çözme ve kritik düşünme becerileri gelişir. İlkokul yıllarında keşfedilen müzik, spor ve güzel sanatlar yeteneği üzerine sertifikalandırılmış çalışmalar yapılarak yeteneklerini geliştirmeleri desteklenir. Topluma değer katacak projeler içinde yer almaları sağlanır. Akademik potansiyelini en üst seviyeye taşıması hedeflenen bireysel öğretim sistemi uygulanır. Liv Koleji Ortaokulunda, Liv Koleji Ulusal Sınavlara Hazırlık sistemimizin temelini 4. Sınıftan itibaren başlayan deneme sınavları oluşturur. Düzenli olarak uygulanan deneme sınavlarında öğrencinin kazanım ve yorumlama becerilerindeki gelişiminin röntgeni çekilir. Liv Koleji’nde uygulanan “iyileştirme” odaklı ölçme değerlendirme sistemi (LivPA) ile öğrencinin geliştirilmesi gereken yönlerine odaklanılır; güçlü olduğu alanlar güçlendirilir.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Bilgisayar Laboratuvarı
Kapalı Spor Salonu
Konferans Salonu
Laboratuvar
Kantin
Kütüphane
Bahçe

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Servis

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Futbol
Voleybol
Basketbol

Sanatsal

Dekoratif Sanatlar
Drama
Görsel Sanatlar

Kulüpler

Müzik Kulübü
Bilişim Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Planetarium - Gök Bilimi
Robotik ve Kodlama

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Okulun benimsediği özel eğitim sistemi nedir?

- MEB Odaklı

- Eklektik Yaklaşım

- Çoklu Zeka Modeli

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

Yorumlar

  • H. H.

    Özel Çekmeköy Liv Koleji Ortaokulu; eğitimin temel amacı olan, bireyin sağlıklı bir gelişim göstermesini ve bir sonraki eğitim sürecine özgüvenli bir şekilde hazırlanmasını sağlamak için çalışmak amacındadır.

"Özel Liv Koleji Ortaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Liv Koleji Ortaokulu İletişim Bilgileri

Merkez Mahallesi, Çavuşbaşı Cad. 34782 Çekmeköy / İstanbul
0216 706 6892
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum