fb
Özel Eğitimciler Okulları Ortaokulu

Özel Eğitimciler Okulları Ortaokulu

0 212 963 2084
Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00

Özel Eğitimciler Okulları Ortaokulu Hakkında

İstanbul’un en köklü özel eğitim kurumlarından biri olarak hizmet veren ve 2001 - 2002 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren kurucusu, eğitim gönüllüsü merhum Yılmaz KALAFATOĞLU öncülüğünde yeni ismiyle çalışmalarını yürütmeye başlayan Özel Eğitimciler Okulları, bugün anaokulundan 8. sınıfın sonuna kadar hizmet vermektedir.

Öğrenciyi eğitimin merkezine koyan, öğrencinin ilgi ve yönelimlerine uygun, özgün eğitimiyle öne çıkan okul, butik eğitim anlayışının Bakırköy’deki en iyi uygulayıcısı olarak kabul edilmektedir. Akademik başarının yanı sıra sportif ve sanatsal olarak kendisini geliştirmiş, en az iki yabancı dile hakim nesiller yetiştirme geleneğini sürdüren Özel Eğitimciler Okulları, Atatürk ilke ve inkılaplarının izinde, öğrencilerine çağdaş ve bilimsel düşünme bilincini aşılamayı ve ömür boyu öğrenme alışkanlığı kazandırmayı, kurum kültürünün ve eğitim anlayışının ayrılmaz değerleri olarak kabul etmektedir.

İstanbul Bakırköy’ de sabah 09:00 akşam 16:00 saatleri arasında hizmet veren Özel Eğitimciler Ortaokulu, bünyesinde bulunan teknolojik donanımlı derslikleri, fen, bilgisayar ve yabancı dil laboratuvarları, kütüphanesi, resim atölyesi, müzik odası, spor alanları, rehberlik ve psikolojik danışma birimi, revir, yemekhanesi ve kafeteryası ile Özel Eğitimciler Okulları, öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştiren; sosyal, sportif ve akademik gelişimlerini en üst düzeye çıkaran bir ortam sunmaktadır. Bire bir eğitim ve bire bir ilginin en iyi şekilde sağlandığı "Butik Okul" prensibiyle hizmet veren okulumuzda sınıflar maksimum 20 kişiliktir.

Eğitimciler Okullarında her öğrencinin en az bir yabancı dili bilmesi ve işlevsel olarak kullanması esastır. Okulumuzda, yabancı dil ile ilgili öğrenme-öğretme sürecinde, iletişimci yaklaşım esas alınmaktadır. Aynı zamanda, Avrupa Ortak Dil Çerçevesi Programı’nda belirtilen kriterler ile dili kullanma ilkeleri temel alınmıştır. Programımızda aynı zamanda dört dil becerisini (reading, writing, listening, speaking) geliştirmeye yönelik çalışmalar önemli yer tutmaktadır. Öğrencilerimizin, öğrendikleri yabancı dilin ana dil ile ilişkisi temel alınarak, yeni kavramlar ile mevcut bilgiler arasında bağlantı kurulması sağlanmakta ve bu derslerle ortak proje çalışmaları yapılarak dil edinimi pekiştirilmektedir. Yapılan etkinlikler, bireysel farklılıklara, öğrencilerin görerek, işiterek veya yapıp-yaşayarak öğrenme özelliklerine, öğrencilerin gelişim seviyelerine uygun, çok duyu organlarına hitap eden, tekrara ve dönütlere yer veren niteliktedir. Öğrencilerimiz Avrupa Dil Pasaportu çalışmaları çerçevesinde Cambridge Üniversitesi Uluslararası Dilde Yeterlilik Sınavlarına katılarak, yabancı dildeki yeterliliklerini uluslararası standartlarda belgelendirilirler. Okulumuzda uluslararası denkliği olan Cambridge Yayınlarının hazırlamış olduğu kitaplar ve kitaplarla uyumlu akıllı tahta uygulamaları kullanılmaktadır. Öğrencilerimiz ders kitaplarının yanında seviyelerine uygun hikâye kitapları da okumaktadırlar. Eğitimciler Okullarında İngilizcenin yanında Almanca ikinci dil olarak öğretilmektedir.

Eğitimciler Ortaokulu: Öğrenciyi eğitimin merkezine koyarak veli, öğrenci, okul iletişiminin aktif ve sürekliliğinde aile ortamı oluşturarak 19 yıllık Butik okul deneyimiyle öğrencilerini geleceğe hazırlar.
Okulumuzda her öğrencinin bir koç öğretmeni bulunmaktadır. Koç öğretmeni öğrencisinin ders programını, devamsızlığını, sınav notlarını, tüm ders öğretmenlerinin öğrenci ile ilgili görüşlerini kısacası öğrencisinin özelden genele tüm akademik süreci, tutum ve davranışlarını takip ederek belirli periyotlarla velisini bilgilendirir. Öğrencilerimize ders çalışma alışkanlığını severek kazandırmak birincil hedefidir.

Okulumuzda LGS süreci içerisinde Öğrencilerimize; hafta içi ve hafta sonu ilave ders takviyeleri yapılmaktadır. Amacımız, öğrencilerimizin 5. sınıf itibariyle konu eksiği kalmadan onlara test çözme alışkanlığı kazandırarak sınavlara hazırlamaktadır. Bu sebeple temel derslerde konu bitiminden sonra Konu Değerlendirme Sınavı (KDS) uygulanır ve sınav sonucunda göre kazanım değerlendirmeleri yapılarak eksiklerinin tamamlanması sağlanır. Eksikler tamamlandıktan sonra Türkiye genelinde sıralamalarını görmek amacıyla Genel Değerlendirme Sınavı (GDS) uygulanır. Amacımız, öğrencilerimizin varsa eksiklerini görmek, yerinde ve zamanında müdahale ederek hem LGS kaygılarını minimuma indirmek hem de başarılarını yükseltmektir. Bakırköy' de bulunan Okulumuz Lise geçiş sınavına öğrencileri deneyimli kadrosu ve tecrübesiyle üstün bir şekilde hazırlamaktadır.

Eğitimciler Okulları’nda Ortaokul düzeyinde verilen rehberlik hizmetleri gelişimsel rehberlik yaklaşımına dayanmaktadır. Rehberlik hizmetlerimizin temelini ise ‘koruyucu ve önleyici rehberlik’ anlayışı oluşturmaktadır. Öğrencilerimize ve ailelere yönelik olarak uzmanlarımız tarafından çağdaş ve bilimsel değerlere uygun rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleri verilmektedir. Rehberlik programı kapsamında yıl içinde yapılan çalışmalar; rehberlik servisi tanıtımı, oryantasyon çalışması, çocuğu ve aileyi tanıma programı, öğretmen görüşmeleri, davranış ve uyum sorunları takibi, olumlu davranış geliştirme, sosyo- duygusal becerilerin gelişimine yönelik çalışmalar, arkadaşlık ilişkileri ve uyum, değerler eğitimi, kariyer gelişim programı, test ve envanter uygulamalarıdır.

Öğrencilerin ilgi alanlarını keşfetmeleri adına bir çok sosyal kulüp mevcuttur bu sosyal kulüpler; görsel sanatlar kulübü, jimnastik kulübü, satranç kulübü, kültür edebiyat kulübü, müzik kulübü, fen ve teknoloji kulübü, tiyatro kulübü, çevre ve yeşili koruma kulübü, gezi tanıtma ve turizm kulübü, bilişim teknolojileri ve yazılım kulübü, sivil savunma kulübüdür. Çocukların kas ve beden gelişimini destekleyen spor faaliyetleri, futbol, voleybol, basketbol, masa tenisi, jimnastik ve tenistir. Bale, modern dans, tiyatro ve drama etkinlikleri ile çocukların sanatsal faaliyetlerle uğraşarak yaratıcı düşünce yapılarının gelişmesine destek olunmaktadır. Okulda verilen hizmetler arasında güvenlik, yemek, temizlik, sağlık, servis gibi hizmetler de bulunmaktadır. Güvenlik okul içinde, serviste ve gezilerde öğrencilerin güvenliğini sağlayacak niteliktedir. Okulda düzenli olarak temizlik kontrolü yapılmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Bilgisayar Laboratuvarı
Kapalı Spor Salonu
Futbol Sahası
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kantin
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Akıllı Tahta
Spor Alanı

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Servis
Haftasonu Eğitim
Organik Beslenme

Dil Olanakları

Almanca
İngilizce

Sportif

Futbol
Masa Tenisi
Hentbol
Voleybol
Basketbol
Tenis

Sanatsal

Bale
Sinema
Dekoratif Sanatlar
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Piyano
Koro
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Gitar

Kulüpler

Satranç
Yabancı Dil Kulübü
Müzik Kulübü
Proje Kulübü
Gezi Kulübü
Bilişim Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulun benimsediği özel eğitim sistemi nedir?

- MEB Odaklı

- Çoklu Zeka Modeli

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 1

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 5+

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

● Mezun olan öğrencilerinizin bir anadolu lisesine yerleşme oranı nedir?

- %81-90

"Özel Eğitimciler Okulları Ortaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Eğitimciler Okulları Ortaokulu İletişim Bilgileri

Zuhuratbaba Mah. Yeni Yol Sok. No:1 İncirli - Bakırköy / İstanbul
0 212 963 2084
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum