fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel İleri Nesil Okulları Ortaokulu

Özel İleri Nesil Okulları Ortaokulu verified

Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00

Özel İleri Nesil Okulları Ortaokulu Hakkında

İLERİ NESİL OKULLARI EĞİTİM YAKLAŞIMI
Eğitim yaklaşımımız, öğrencileri akademik alanlarda donanımlı kılmanın yanı sıra, kişiliklerini çok yönlü olarak beslemeyi, bilişsel, fiziksel, sosyal ve duygusal yönlerden sağlıklı gelişimlerine katkıda bulunmayı ve böylelikle mutlu, üretken bireyler olarak yaşamlarını sürdürmelerini hedefler. Öğrenciyi bir bütün olarak ele alan İleri Nesil Okulları eğitim yaklaşımı, sadece akademik alanda ya da sadece kişisel beceriler alanında değil, farklı gelişim alanlarına yönelik olarak yürütülen çalışmaları kapsar.

YABANCI DİL
- Yoğun İngilizce program:
Türk ve yabancı öğretmenler tarafından yürütülen yoğun İngilizce programımız ile öğrencilerimizin Avrupa Ortak Dil Çerçevesi Kriterleri doğrultusunda bağımsız kullanıcı seviyesinde mezun olmalarını hedefliyoruz. 5. sınıftan itibaren ikinci yabancı dil olarak Fransızca, Almanca ve İspanyolca seçenekleri sunarak, mezun öğrencilerimizin seçmiş oldukları ikinci yabancı dilde temel kullanıcı seviyesine gelmiş olmalarını hedefliyoruz.

AKADEMİK GELİŞİM
- 21.yy becerilerini kazandırmaya yönelik bütünsel eğitim yaklaşımı
Öğrencilerimize, 21. yy becerilerini kazandırmaya yönelik, bilişsel, fiziksel, sosyal ve duygusal gelişimi destekleyen bütünsel eğitim yaklaşımı, deneyimli eğitmen kadromuz tarafından hazırlanır ve uygulanır. Lise hazırlıklarına yönelik zenginleştirilmiş akademik program, bireysel etütler ve liseye geçiş hazırlıkları çerçevesinde hafta sonu takviye dersleri içeren programımızla öğrencilerimiz, bir üst eğitim basamağına hazırlanır.

BECERİ GELİŞİMİ
- Yaşam becerileriyle hayata hazırlanan nesiller:
Bilişsel çalışmalar, öğrencilerin bilişsel performanslarına uygun, güçlü oldukları becerilerden yola çıkılarak hazırlanmış etkinlikler bütününü oluşturuyor. Yaratıcılık, stratejik ve eleştirel düşünme, organize olma, hız, planlama, muhakeme yeteneği, neden-sonuç ilişkilerini kurabilmeleri adına çocuklarımızı destekliyoruz, geleceğe hazırlıyoruz.

KİŞİLİK GELİŞİMİ
- Doğru rehber olabilmek için bireysel takip sistemi:
Öğrencilerimizin güçlü alanlarını keşfetmek; kendilerini tanımalarını ve geliştirmelerini sağlamak; ruhen sağlıklı, özerk, öz benlik algısına sahip bireyler olmalarını desteklemek amacıyla psikolojik danışma uluslararası etik ilkeler ışığında hem çocuklarımızla hem de velilerimizle görüşmeler yapıyor, çeşitli envanterler uyguluyoruz. Böylece çocuklarımızı daha iyi tanıyor, onların ihtiyaçlarına yönelik gelişmeleri için programlar hazırlıyoruz. Sağlıklı bir ergenlik dönemi geçirmelerine destek oluyoruz.

TEKNOLOJİ VE GELİŞİM
- 21.yy’a hazır bireyler:
Maker Robotik sistemle çocuklarımızın hem geleneksel ve ileri teknolojileri hem de üreten insan olmanın temel yetkinliklerini öğrenmelerini sağlıyoruz. Her öğrencinin var olan yeteneklerini, edindiği becerileri öğrendiklerini takibe alıyor, kendini geliştirmesi adına çalışmalar yapıyoruz. Bu sistemle çocuklarımıza ürettikleri fikirleri paylaşmayı, paylaşım ekonomisini, geri dönüşümün değerini, elektronik ve mekanik bilgilerle hayata değer katma becerisini geliştirmeyi öğretiyoruz.

YETENEK GELİŞİMİ
- Sporla, sanatla gelişimleri desteklenen, yetenekleri keşfedilen nesiller:
Öğrencilerimizin küçük sınıflardan itibaren farklı spor ve sanat dallarıyla tanışmalarına ve yetenekli oldukları alanların farkına vararak kendi tercihleri doğrultusunda ilerlemelerine olanak sağlıyoruz. Böylelikle tüm öğrencilerimizde sporcu disiplini ve ahlakına yönelik farkındalık oluşturulur. Sanat derslerimiz ile de, öğrencilerimizin, görsel sanat sevgisi ve bilgisine sahip, bakmayı ve görmeyi bilen, estetik değerleri içselleştirmiş, kendisini sanat yoluyla özgürce ifade edebilen, bireysel farklılıkların kendilerini zenginleştirdiğinin bilincinde olan, yeni malzeme ve teknikleri kullanma konusunda meraklı ve cesur, yaratıcı düşünme ve problem çözme becerilerine sahip olmaları amaçlanır.

GÜÇLÜ EĞİTMEN KADROSU
Her biri alanında yıldız, güçlü, uzman ve İNO eğitim anlayışıyla hedeflerini birleştiren öğretmenlerimizi özenle tek çatı altına topladık. Bütün öğretmenlerimizin amacı çocuklarımızı 21. yüzyılın gerektirdiği gibi, sadece akademik anlamda geliştirmek değil, her yönden hayata hazırlamak. Çocuklarla birlikte gelişmek, öğrenmek, ileri gitmek ve onların hayatlarına değer katmak!

DOĞANIN KALBİNDE BİR KAMPÜS
- Doğanın armağanı olan yeşil alanlardan faydalanan ileri nesiller:
10.000 m2'lik kampüsümüz, yarı olimpik yüzme havuzu, 500 m2’lik spor salonu, 400 m2’lik konferans salonu, 4000 m2’lik yemyeşil okul bahçesi, 14 etkinlik ve atölye odasına çocuklarımızı her yönüyle geliştirmek için okulumuzun çatısı altında toplandı. Okulumuz aynı zamanda güneş enerjisi panelleriyle kendi elektriğini üreten, su arıtma sistemleriyle doğanın kaynaklarını en verimli şekilde kullanan doğa dostu bir kampüstür.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Okulun benimsediği özel eğitim sistemi nedir?

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

- MEB Odaklı

- Eklektik Yaklaşım

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Her sınıftan kaç şube var?

- 1

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Hayır

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 5+

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

● Mezun olan öğrencilerinizin bir anadolu lisesine yerleşme oranı nedir?

- %81-90

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 35 dakika

Yorumlar

  • DC

    Doğanın içinde olması, fiziki şartlar, eğitim kadrosu, akademik olarak da güçlü bir okul, her ayrıntının düşünülmüş olması çok olumlu bulduğum yanları oldu. olumsuz bir şey görmedim.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İleri Nesil Okulları Ortaokulu İletişim Bilgileri

Merkez Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:20 34782 Çekmeköy İstanbul
0 216 706 6902
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum