fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Merkez Girne Koleji Ortaokulu

Özel Merkez Girne Koleji Ortaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:45/16:30

Özel Merkez Girne Koleji Ortaokulu Hakkında

Özel Çekmeköy MAKS Okulları Ortaokulu, İstanbul'un Çekmeköy ilçesinde bulunmaktadır. Ortaokul düzeyinde eğitim verirken öğrencilerini lise giriş sınavlarına hazırlamaktadır. Bu okul öğrenci merkezli eğitim sistemiyle başarıyı yakalamış olup, ezberci sistemden uzak bir eğitim anlayışı benimsemiştir. Bu sistemde öğrencilerin görerek, deneyerek ve gözlemleyerek kalıcı öğrenmesini sağlamayı ve aldıkları bilgiyi kullanma, önbilgilerle birleştirme gibi yetkinliklere sahip olmasını amaçlamaktadır. Kurum öğrencilerinin derslerde eşit düzeyde ilerleyebilmesi amacıyla, eksiği olan öğrencilere etüt ve ek derslerle destek sağlanmaktadır. Seviye tespit sınavları ve derslerde yapılan ölçme ve değerlendirme testleriyle öğrencilerin eksik konuları analiz edilmektedir. Akademik eğitimdeki başarısı tescillenmiş olan Özel Çekmeköy MAKS Okulları Ortaokulu, yabancı dil eğitiminde farkını ortaya koymaktadır. İngilizce eğitimin yanında Almanca dil eğitimi de vererek öğrencilerinin en az iki dil bilerek mezun olmasını sağlamakta ve uluslararası standartlarda bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
Özel Çekmeköy MAKS Okulları Ortaokulu, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkan, laik cumhuriyetin kazanımlarını benimseyen, çağdaş, eleştirel, empati yapabilme gibi becerilere sahip, öz güveni ve öz saygısı gelişmiş öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Aynı zamanda öğrencilerin, sorun çözme becerisi güçlü, çözüm odaklı, bireysel farklılıkların bilincinde, sorumluluk sahibi, ana dilini doğru kullanabilen, zamanı etkili ve doğru yönetebilen, iç disiplini gelişmiş, bilgiyi kullanabilen ve fikrini ifade edebilen, yenilikçi, yaratıcı bireyleri geleceğe taşımayı hedeflemektedirler. Doğaya ve tüm canlıların yaşam hakkına saygılı, çevre sorunlarına duyarlı bireyler olması için çaba göstermektedir. Aynı zamanda evrensel düşünüp yerel uygulamalar ve değerlendirmeler yapabilen, yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinen, fiziksel ve ruhsal sağlığı yerinde, tutarlı davranışlar sergileyen, hak ettiği kariyer yolunda yürüyebilen, en az iki yabancı dili kullanabilen, sanata ve sanatçıya değer veren, estetik algısı olan bireyler yetiştirmek amacındadır.
Özel Çekmeköy MAKS Okulları Ortaokulu, fiziksel imkanları bakımından oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Okul bünyesinde bulunan tüm imkanlardan yararlanma hakkına sahip olan öğrenciler, sanat, spor ve kültürel alanlarda birçok kazanım sağlamaktadır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Merkez Girne Koleji Ortaokulu İletişim Bilgileri

Mimar Sinan Mahallesi, Selim Dede Caddesi, No:27, Çekmeköy/istanbul
0 216 706 6892
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum