fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel İstanbul Kampüs Okulları Ortaokulu

Özel İstanbul Kampüs Okulları Ortaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/17:30

Özel İstanbul Kampüs Okulları Ortaokulu Hakkında

İKO örgün öğeretim ile birlikte kendi geliştirdiği uzaktan Eğitim Yazılımı ile öğrencilerini sürekli takip altında tutar.
Ürettiğimiz bu sistemi iki üniversitemiz de kullanmaktadır.

Okulumuz mevkii olarak Küçük Çamlıca Korusunun yanında ve Cumhurbaşkanlığı Kısıklı Konutları koruma bölgesinin içerisinde yer almaktadır. Okulumuz bu sebeple üst düzey güvenliğe sahiptir.

Robotik & Kodlama derslerimiz ise Bilgisayar Yük. Müh. 'i tarafından verilmektedir.


Misyonumuz

Atatürk ilke ve devrimleri ışığında, gelişmiş yaşam becerileriyle donanmış, hayat boyu öğrenmeye istekli, başarılı, sağlıklı ve MUTLU bireyler yetiştirmektir.
Vizyonumuz

Çağdaş bir toplumun gereksinimlerine yanıt veren, bilimsel araştırma ve olgulara dayalı bir eğitim felsefesiyle güçlü bir okul kültürü ve iklimi oluşturmak, değişen koşullara bağlı olarak kaliteyi daima göz önünde bulundurmaktır.
Hedeflerimiz

En değerli varlığımız olan çocuklarımızı; geleceğin dünyasında yeri olan, bilimsel ve sosyal gelişimleri bakımından rekabet edebilecek yeterlilikte yetiştirmek ana hedefimizdir. Küçük bedenlerdeki kocaman yüreklere dokunurken dünyanın en kutsal, en güzel ve en mutluluk verici işini yaptığımızın farkındayız. İKO ailesinin parçası olmak mutlu okul, mutlu öğrenci, mutlu aile demektir. Eğitim modelimiz bu amaçları gerçekleştirmek üzere planlanmıştır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulun benimsediği özel eğitim sistemi nedir?

- MEB Odaklı

- İşbirlikli Öğrenme Modeli

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 15 dakika

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 2

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 2

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 16-20

● Mezun olan öğrencilerinizin bir anadolu lisesine yerleşme oranı nedir?

- %91-100

Yorumlar

 • DY

  Ben de 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı ile tanıştım İKO ailesiyle. İlkokulu başka bir özel okulda tamamladık. Özel okul denmesinin aslında okulun fiziki yapısıyla, gösterişiyle, adıyla, kültürel ve sportif faaliyetlerin zenginliğiyle, konumuyla, vs. hiçbir ilgisi olmadığını; tamamen kendini o okulda özel hissetmenle alakalı olduğunu burada anlamış oldum. Ortaokul araştırmasına girdiğimde kılı kırk yararak yaptığım seçimle 5. sınıfın 2. dönemine de başlamış bulunuyoruz şu an itibariyle. Başlangıçta çok soru işaretleri vardı kafamda ama her geçen gün ne kadar doğru seçim yaptığıma daha da fazla inanır oldum. Öğrencisiyle, öğretmeniyle, velisiyle bu kadar samimi duygular içinde, bu kadar mutlu bir okul kesinlikle görmedim. Başarının anahtarı gerçekten de mutlulukmuş, buna her gün tekrar tekrar şahit olmanın memnuniyetiyle, bu güzelliğin bozulmaması için duacıyım...

 • SY

  Vizyon ve misyonuyla İstanbul Kampüs Ortaokulu ailesi içinde olmaktan çok mutluyuz. Bir eğitimci ve bir veli olarak başta kendi çocuğum olmak üzere öğrencilerin hem akademik başarıları için hemde birebir iletişim içerisinde olmasından dolayı, doğru yerde olduğumuzu bize kanıtlamıştır. Başta okulun kurucusu Eylem Hanım olmak üzere çok başarılı kadrosuyla İstanbul Kampüs Ortaokuluna teşekkür eder başarılarının devamını dilerim.

 • Öİ

  İstanbul kampüs ortaokulunun uzman eğitimci ve yönetici kadrosu ile 7 yıl önce tanışmıştım.Oğlumun döneminde Z KAMPÜS olarak eğitim veren kurumun sonrasında okul açtığını öğrenince çok sevindim ve kızımı kayıt ettirdim.TYT sınavının nin zorlu olduğu bir senede %0.8 lik bir dilim yabana atılacak bir değer değildi. Mutlu öğrenci,mutlu veli,mutlu öğretmenler üçgeninin kurulduğu ender okulların başında geliyor.Başarının yanında çocuğun ruhsal ve bedensel gelişimine önem verilmesi benim önceliklerim arasındaydı.Ortaokulda da 7 yıl önceki eğitim kalitesinin bozulmadığını kat ve kat arttığını gözlemledim.Çocuğumun tatil günlerinde bile keşke okul olsada gitseydim demesi çocuğumun mutlu olduğunu hissettirdi.Dersliklerdeki öğrenci sayısının azlığı ve okulun portal ile çocuklara her an ulaşıp eğitimi okul sonrasına da dengeli bir şekilde taşıması iyi ki lerimi arttırdı.Eğitimin ticari bir işletme olmadığı, her bireyin özel ve ilgiye değer olduğunu bize kanıtlayan İKO ailesine sonsuz teşekkürler.Sizin gibi kurumların sayısının artmadı dileği ile...

 • EA

  Bu sene ikinci yılımız olacak öğretmenlerin hepsi branşlarında uzman hepsi çok ilgili .En önemlisi çocuğum okula Mutlu gidiyor Mutlu dönüyor .Bu okulla birlikte akademik olarak başarısı çok arttı .Özgüven ve kendini ifade edebilme yeteneğine çok katkıda bulunduklarını düşünüyorum .Her hafta düzenlenen okul meclisinin bu anlamda çok faydasının olduğunu düşünüyorum.

 • Z

  Tavsiye üzerine 6. sınıftaki oğlumu gönderdiğim bu okulda, daha kapıdan içeri girdiğimde bir aile ortamı ile karşılaşmak beni çok mutlu etti. Sınıflar kalabalık olmadığından öğretmenler çocuklar ile birebir ilgilenebiliyor. Yaşanan her türlü gelişmede veli ile irtibat halinde olmaları kıymetli bir uygulama. Okulun konumu çok iyi. Ayrıca çocukların derslerinin yanında sosyal olarak gelişimine özen göstermeleri de takdire şayan. Tüm ekibe çok teşekkür ederim.

 • Dk

  Çocuklar sosyal yeterlilik seviyesi akademik yeterlik seviyesi olarak ayrı değerlendiriyor Mutlu eve geliyor Ders başarısı yüksek dahada önemlisi kendini ifade ediyor özgüveni gelişiyor Her hafta düzenlenen çocuk meclisinde hem eğleniyor hem de hayat alıştırması yapıyor Yemek alışkanlıkları olumlu gelişiyor Çocuk bireysel değerlendiriliyor ve sorun tespit edilirse anında müdahele ediliyor Özel okul olmasına rağmen not ve başarı paralel devam ediyor Digital platform da da eğitimleri evde de devam ettirebiliyor Veli çocuğunu rahat takip edebiliyor Veli okul iletişimi sorunsuz öğretmenlere ulaşmak sorunsuz Doğru karar vermiş ve İKO velisi olmuşuz Her çocuğun faydalanması ümidi ile ....

 • Rk

  En değerli varlığımız çocuklarımızı okul arayışı biz anne babalar için sancılı bir süreçtir bizim içinde öyleydi istanbul kampüs okullarına gelene kadar tabi diğer okullardan çok farklı çocuklara sosyal sorumluluk vererek hayata hazırlamaları onların her birini birey olarak fikirlerini sorup uygulamaya geçmeleri ezberci sistemden çok uygulamalı eğitim vermeleri bizler çok şanslıyız sizin gibi eğitimcilerle tanıştığımız için emeklerinize sağlık.

 • G

  Okul müdürü Eylem hanım ve okul öğretmenleri çocuklarla birebir çok yakından ilgileniyorlar..Samimiyetin bir o kadarda saygının hiç eksik olmadığı bir okul...Mezuniyetimizle birlikte ders başarılarına ilave çoçuğumu sosyal yaşama da hazırlayan seba öğretmenimizi, sedat ögretmenimizi,emine,ferhat ve olcay öğretmenlerimizi hep hatırlıcaz..

 • B

  Bu okulda 3.yila gectik. Heryonuyle harika bir okul konum olarak egitim olarak cok guzel.cocugum cok severek gidiyor.iyi ki boyle bir okuldayiz.ogretmenler ve okul idaresi harika.hem disiplin hem egitim yonunden eksiksiz.bu okulda biz bir aile olduk herkese tavsiye ederim her yönüyle aranilan butun ozellikler bu okulda var.asla pisman olmazsiniz..;))

 • UK

  Her anne baba gibi okul secimi kafamizi karistirirken istanbul kampus okulu ile tanisinca aradigimiz herseyi buldugumuzu anladik. Gerek ogretmenlerin ilgisi gerekse idarecilerin ilgisi diger okullara gore cok daha fazla. Haftasonlari online sinavda cocugunuzun sorularda kac dakaki harcadigini dogrusunu yanlisini gorebiliyorsunuz. Buna gore her cocuga ozel eksigini tamamlayici formuller gelistiriliyor. Iyi ki bu okulu secmisiz

 • Benim çocuğum 2yıldır bu okulda.Bu okulu arkadaşım tavsiye etmişti, biraz tereddüt ettim ama arakdaşım israr edince çocuğumu yazdırdım.İyi ki yazdırmışım. Öğretmenleri her biri kendi branşlarında oldukça başarılı, güler yüzlü, çocuklarla bşrebir gayet güzel ilgileniyorlar.Okul başarısı oldukça yüksek.Çocuklara bir yandan öğtetim verirken bir yandan hayata hazırlıyorlar nasıl mı? Alışverişi, yemek yapmayı vs. Velilerle çocuklar arasında ki bağı pekiştiriyorlar. Çocuğum en azından okula giderken isteyerek mutlu olarak gidiyor. Teşekkürler İstanbul Kampüs, teşekkürler okul bünyesindeki idareci, öğretmenlerimiz iyi ki sizi tercih etmişiz.

 • TD

  Okulun konumu çok güzel bir yerde Küçük Çamlıca Korusu'nun mis gibi havasını soluyor çocuklar. Okula girdiğimde ilk hisettiğim şey öğrencisinden , öğretmenine, velisine herkesin çok mutlu görünmesiydi. Akademik yeterliliklerine baktığımda çok başarılı olduklarını da görüyorum. En önemlisi çocuğumla burada öğrenci sayısı az olduğu için birebir ilgilenilecek olması.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İstanbul Kampüs Okulları Ortaokulu İletişim Bilgileri

Küçük Çamlıca Mh. Vefakar Sk. No : 6 / Üsküdar
0 216 706 6895
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum